Just nu

  • 54 spelare online
  • 229 592 frågor
  • 20 341 medlemmar
  • 7 614 ämnen


Denna funktion kräver att du har Premium

Tjänsten du försökt nå är endast tillgänglig med Vetgirig Premium.

290 kr för ett år eller 29 kr för en månad

Läs mer om Vetgirig Premium

Stegen

Stegen pågår kontinuerligt. Omväxlande får man försvara sin position mot den som ligger under och attackera den som ligger över i stegen. I stegen används bara relativt nyskapade frågor.

Du måste vara medlem för att anmäla Dig till Stegen

Logga in Bli medlem

Tycker du frågesport är kul?

Då finns det många fler ämnen och andra spelformer.

Dessa samt många andra spel får du som medlem.

Så här kommer du igång

Bli medlem

Tabell

Pl.MedlemsnamnOmgVF/O
1erdavid 1239916323
2elemental 19859591026
3squire 525301224
4greenylva 1990992998
5tasmat 19699621007
6Eat 19899671022
7Ifo 20001001999
8Zonique 20414856
9sandsken 20079811026
10skogsplantan 614351263
11Lagavulin 1995999996
129darter 18821028854
13MusMicke 19831024959
14statler 19931021972
15Marlow 1431808623
16Thorgal 19561021935
17kerek 19911037954
18linkop 1983993990
19godis94 437250187
20Benke45 25017179
21Bells 1742934808
22Hannes 849473376
23hodges 19661006960
24chriscross 1494882612
25mrswing 593343250
26bjarnie 1941971970
27ante44 19781018960
28BengtErik 1735926809
29spolformat 449287162
30Aarne0 19801037943
31Logofilen 1451790661
32carna 1898979919
33Ardbeg 585348237
34berra114 1697918779
35TomasAnd 19969741022
36Marple 460258202
37PJGH 1172620552
38Catgut 19969681028
39Nyllet 1477776701
40SusannF 564326238
41mick29 1102580522
42NM 1922999923
43epod 1927981946
44Perte 1681900781
45roffei 1880959921
46edblom 1789971818
47Ilmarig 346235111
48DrBesk 1824954870
49extemisten 1371745626
50zede 1315679636
51BenganHillman 1925995930
52Freddeson 1450774676
53Nynnaren 1665884781
54Johnnyrock 1727890837
55zudskij 18991015884
56Erikssons 25017575
57Hercule 12510025
58Astrantia 25416787
59poppekarlsson 948113
60mishizaki 1573798775
61Maceteer 475291184
62mama54 14610145
63gambleake 686379307
64yba 424257167
65Peacelord 1322725597
66kjemon 957530427
67Flottyren 1973996977
68TORGIL43 315192123
69Gunnar 887569318
70slingran 1813925888
71alicenystrom 1814991823
72Nil 1178647531
73mao1973 1750894856
74Fritz 621359262
75Ugglefar 1243663580
76Catta180 19989371061
77johah 1718886832
78habobo 1348711637
79NallePuhSthlm 19919791012
80tgus 19769541022
81Joonas73 387248139
82Salmonella 1582811771
83Gunillab 428232196
84NETO 1740916824
85thomas62 1144628516
86tsant 1584878706
87Taffy 924499425
88Alesten 560317243
89BearValley 1415761654
90linida 981494487
91Sampa 1381784597
92Segtor 603319284
93Crassus 1653905748
941903erba 339188151
95Tinytot 1684901783
96Beaker 564316248
97rodskagg 1327684643
98Amfi 1126580546
99tr666 19541012942
100Catharina64 1114607507
101gardinsven 683364319
102marie25 1678840838
103ChristianN 18212161
104genesis 823480343
105Bertrand 1547881666
106DB230 1828864964
107mikeymike1 313180133
108brandklipparen 17311162
109Josabeth 19869441042
110uffenyfiken 399231168
111chrillemix 1095604491
112roghedda 1783901882
113jambalaya 19699421027
114univega 16510659
115wilman 1192626566
116Jespet1986 519320199
117PJ44 1510850660
118Mattadona 803425378
119rzenry 19769411035
120pansar 857437420
121Nowhereman 20613274
122Sasa 1831891940
123LasseiFalun 1160605555
124PelleH56 996435
125stiga63 732386346
126Zeulots_93 1148232
127figgaro 1015496519
128Winston 755124
129Alisandali 460275185
130GertO 1323697626
131Silvergubben 674621
132MrBede01 280166114
133sunnylass 1884890994
134Ceres 582292290
135Palle722 423221202
136Bastrup 1080582498
137peterpan777 610313297
138WO 988513475
139hankan69 1891926965
140Raketa 814404410
141mumintrollet 805450355
142skatan62 1659174
143namark 1680803877
144Goethes_iPhone 584216
145ObsalutErik 29254
146thure5 587278309
147Sto 35296
148jukkasbo 413252161
149kongo-kim 1480811669
150kalle18 18708481022
151Annso 1795891904
152snufsan49 1409691718
153Goregrinder 503911
154Elisabeth 22412599
155wiosna 560302258
156monicaw 1589782807
157Mister_Movie 1161582579
158brutusx 630333297
159gnilrad 1408805603
160Troy_66 382188194
161Ordgalen 19888391149
162Tyko 19145
163annaandersson 704129
164tandteknik 1245644601
165LexxX 497299198
166farmora 17310172
167erroma 1118665453
168tessa8 718438280
169Aby 1057134
170Thensing 914450464
171ko-ren 1149637512
172Niceman 21516154
173Mottis 25115695
174pillret 927587340
175Jazzmusikant 38299
176loza 1349643706
177dagny5 36306
178Paper 13121
179Zdravo 110
180varforinte 000

Innevarande omgång (2009)

squire-elemental 3 - 3(0:10 - 0:08)
tasmat-greenylva 3 - 3(0:15 - 0:12)
Eat-Ifo3 - 3(0:09 - 0:09)
sandsken-Zonique 2 - 3(0:14 - 0:18)
skogsplantan -Lagavulin3 - 3(0:13 - 0:17)
9darter -MusMicke3 - 3(0:09 - 0:45)
Marlow-statler 1 - 2(0:24 - 0:16)
kerek-Thorgal 1 - 2(0:16 - 0:26)
linkop -godis943 - 2(0:17 - 0:15)
Bells-Benke45 2 - 3(0:17 - 0:15)
hodges-Hannes 2 - 2(0:31 - 0:20)
chriscross -mrswing3 - 2(0:23 - 0:13)
ante44-bjarnie 1 - 2(0:23 - 0:15)
spolformat-BengtErik wo - 2( - 0:23)
Logofilen-Aarne0 1 - 3(0:21 - 0:19)
Ardbeg-carna 2 - 3(0:17 - 0:14)
berra114 -TomasAnd3 - 2(0:19 - 0:13)
PJGH -Catgut2 - 1(0:18 - 0:18)
SusannF-Nyllet 3 - 3(0:26 - 0:18)
mick29 -NM1 - 0(0:29 - 0:26)
Perte-epod 2 - 3(0:31 - 0:54)
roffei -edblom3 - 2(0:16 - 0:20)
Ilmarig-Marple 2 - 3(0:17 - 0:24)
extemisten-DrBesk 3 - 3(0:15 - 0:13)
BenganHillman-zede 2 - 2(0:15 - 0:14)
Johnnyrock-Nynnaren 1 - 2(0:27 - 0:30)
zudskij -Erikssons2 - 1(0:15 - 0:17)
Astrantia-Hercule wo - 3( - 0:25)
mishizaki-poppekarlsson 3 - 3(0:27 - 0:13)
Maceteer -mama543 - 1(0:25 - 0:17)
gambleake-Freddeson 3 - 3(0:24 - 0:15)
yba -Peacelord2 - 0(0:24 - 0:23)
Flottyren-kjemon 1 - 2(0:17 - 0:17)
Gunnar-TORGIL43 0 - 1(0:17 - 0:27)
alicenystrom-slingran 3 - 3(0:20 - 0:16)
Nil -mao19731 - 1(0:18 - 0:26)
Ugglefar-Fritz 0 - 1(0:24 - 0:30)
johah-Catta180 2 - 2(0:23 - 0:15)
NallePuhSthlm -tgus2 - 1(0:16 - 0:24)
Salmonella-Joonas73 3 - 3(0:28 - 0:16)
thomas62-Gunillab 2 - 2(0:37 - 0:25)
tsant -Taffy3 - 3(0:11 - 0:12)
BearValley-Alesten 3 - 3(0:20 - 0:17)
linida-habobo 1 - 2(0:25 - 0:34)
Sampa -Segtor2 - 0(0:17 - 0:34)
Crassus -1903erba3 - 2(0:25 - 0:28)
Tinytot-NETO 1 - 2(0:48 - 0:32)
Beaker -rodskagg1 - 1(0:15 - 0:36)
tr666-Amfi 2 - 3(0:22 - 0:26)
gardinsven-Catharina64 1 - 2(0:32 - 0:27)
marie25 -ChristianN2 - 1(0:22 - 0:22)
mikeymike1-Bertrand wo - 2( - 0:19)
brandklipparen -Josabeth3 - 3(0:25 - 0:29)
uffenyfiken -chrillemix3 - 2(0:42 - 0:26)
univega-jambalaya 1 - 2(0:21 - 0:09)
wilman -Jespet19863 - 1(0:27 - 0:27)
PJ44-genesis wo - 1( - 0:28)
Mattadona-DB230 1 - 2(0:23 - 0:22)
pansar-rzenry 1 - 2(0:42 - 0:24)
Nowhereman -Sasa2 - 1(0:19 - 0:31)
LasseiFalun-roghedda wo - 1( - 0:06)
PelleH56 -stiga632 - 1(0:28 - 0:28)
Winston-figgaro 2 - 3(0:31 - 0:20)
GertO-Alisandali 1 - 3(0:22 - 0:17)
Silvergubben-MrBede012 - 2(0:22 - 0:22)
sunnylass -Ceres2 - 1(0:33 - 0:17)
Palle722 -Bastrup2 - 1(0:39 - 0:41)
peterpan777-Zeulots_93 1 - 2(0:36 - 0:21)
WO -hankan692 - 0(0:22 - 0:15)
Raketa -mumintrollet1 - wo(0:24 - )
pacsac-skatan62 wo - 1( - 0:26)
Goethes_iPhone-namark 1 - 2(0:24 - 0:31)
thure5-ObsalutErik 1 - 1(0:36 - 0:13)
Sto -jukkasbo3 - wo(0:33 - )
kongo-kim -kalle183 - 3(0:23 - 0:29)
Annso -snufsan493 - 3(0:25 - 0:39)
Elisabeth-Goregrinder wo - 2( - 0:21)
wiosna -monicaw2 - 1(0:20 - 0:26)
brutusx-Mister_Movie 1 - 2(0:35 - 0:40)
gnilrad -Troy_661 - 0(0:55 - 0:15)
Brili-Ordgalen wo - 1( - 0:18)
Tyko -annaandersson1 - 1(0:34 - 0:35)
tandteknik-LexxXwo - wo( - )
erroma-farmora wo - 1( - 0:30)
tessa8 -Aby2 - 2(0:13 - 0:14)
ko-ren-Thensing 0 - 1(0:23 - 0:32)
Niceman -ofal2 - wo(0:21 - )
Mottis-pillretwo - wo( - )
Jazzmusikant-lozawo - wo( - )
dagny5-Paperwo - wo( - )
varforinte-Zdravo wo - 1( - 0:24)

Senaste meddelanden

  • [03-14 10:44] Nowhereman
    Bra gjort. Inte en chans på nån av frågorna
  • [03-08 22:54] 9darter
    @Maceteer: Måndagar kan spelordningen förskjutas lite pga att vissa hoppat upp 10 placeringar efter 5 vinster föregående måndag-fredag.
  • [03-01 00:03] tasmat
    ... Pilen visar alltså förändring i placering, inte vinst eller förlust.

  • Fakta om tävlingen

    Dag(ar) för match:
    måndag, tisdag, onsdag, torsdag, fredag
    Antal frågor per match:
    3
    Urval frågor:
    Blandat kvalitetsurval
    Dagar innan w.o.:
    1
    Maxtid (s) per match:
    60
    Diff (s) för vinst på tid:
    1
    Sen. omgång:
    2018-05-25
    Deltagare:
    180
    Öppet för:
    Alla medlemmar

    Beskrivning av Ligaspel på Vetgirig

    För serier som är fullsatta vid säsongens start följs ett matchprogram där alla möter alla. För serier som inte var fullsatta vid säsongens start slumpas matcher fram varje omgång.

    Varje match består av några frågor som slumpas fram (båda deltagarna i en match får givetvis samma frågor). Frågor måste besvaras inom angivet antal dagar och inom angiven tid.

    Vinnare av en match är den med flest antal rätt. Vid lika många rätt avgör tiden. Om tidsskillanden är mindre än X sekunder (X=10 för VetLigan) räknas det som oavgjort. Om man "vinner" (på tid eller w.o.) utan att svara rätt på någon fråga får man 1 poäng (inte 2).

    I tabellen rangordnas; poäng, antal rätt, snabbast tid

    När säsongen är slut utses mästaren och vilka som flyttas upp resp. ner i divisionerna.

    Meddelanden

    Skriv eget meddelande
    • [03-14 10:44] Nowhereman
      Bra gjort. Inte en chans på nån av frågorna
    • [03-08 22:54] 9darter
      @Maceteer: Måndagar kan spelordningen förskjutas lite pga att vissa hoppat upp 10 placeringar efter 5 vinster föregående måndag-fredag.
    • [03-01 00:03] tasmat
      ... Pilen visar alltså förändring i placering, inte vinst eller förlust.
    • [03-01 00:02] tasmat
      @Maceteer: Det första kan jag inte svara på. I det andra fallet har du vunnit mot en spelare under dig (om jag förstår det hela rätt). Ni står då båda kvar på er tidigare plats och då pekar pilen åt sidan. ...
    • [02-05 17:07] Maceteer
      Hur kommer det sig att jag går möta någon under mig när jag vunnit fyra eller fem matcher på rad och har en pil rakt upp? Dessutom så står min pil nu åt höger efter även vunnit matchen som jag inte borde spelat (tycker jag). Någon som kan 'reglerna'?
    • [11-15 08:41] brandklipparen
      Erdavid: jag tvivlade inte på er ärlighet, utan ville bara veta hur ni kunde vara så snabba! Det är imponerande!!
    • [11-09 22:50] erdavid
      Brandklipparen: Det är fullt möjligt att klara en fråga på 1 sek. genom fair play. Egentligen är det under 1,5 har jag fått information om då tiden avrundas. Mina resultat här på stegen bygger självklart på inlärning av de aktuella ämnen som används.
    • [10-20 18:44] brandklipparen
      Eller 3 sekunder? Går det att pausa medan man svarar?
    • [10-18 22:05] brandklipparen
      Hur är det möjligt att svara på 3 frågor på 5 sekunder?
    • [08-23 22:35] tasmat
      Så där, då var ordningen återställd :o)
    • [08-21 23:07] tasmat
      Jag brukar alltid bli stressad när jag ska spela mot erdavid, men den här gången tänkte jag 'strunta i tiden och tänk efter innan du svarar, du kan ändå aldrig slå honom på tid'. Det räckte idag. :o)
    Gamla meddelanden

    Omgång 2008

    erdavid -squire3 - 3(0:12 - 0:13)
    elemental -tasmat3 - 3(0:06 - 0:08)
    greenylva -Eat3 - 2(0:07 - 0:13)
    Ifo -sandsken3 - 3(0:12 - 0:17)
    skogsplantan-Zonique 2 - 2(0:17 - 0:16)
    9darter-Lagavulin 1 - 2(0:12 - 0:27)
    Marlow-MusMicke 1 - 2(0:19 - 0:22)
    kerek-statler 0 - 3(0:08 - 0:12)
    Thorgal -linkop3 - 3(0:11 - 0:13)
    godis94 -Bells2 - 2(0:16 - 0:21)
    hodges-Benke45 wo - 3( - 0:12)
    Hannes -chriscross2 - 1(0:14 - 0:21)
    ante44-mrswing 2 - 3(0:17 - 0:14)
    spolformat-bjarnie wo - 1( - 0:16)
    Logofilen-BengtErik 1 - 2(0:18 - 0:17)
    Aarne0 -Ardbeg3 - 2(0:21 - 0:20)
    carna -berra1142 - 1(0:20 - 0:16)
    TomasAnd -PJGH2 - 2(0:20 - 0:26)
    Catgut -SusannF3 - 2(0:15 - 0:20)
    Nyllet -mick293 - 3(0:17 - 0:20)
    Perte-NM 2 - 3(0:24 - 0:17)
    epod -roffei3 - 2(0:13 - 0:10)
    Ilmarig-edblom 2 - 3(0:20 - 0:20)
    extemisten-Marple 2 - 2(0:19 - 0:17)
    DrBesk -BenganHillman2 - 2(0:18 - 0:22)
    zede -Johnnyrock3 - 2(0:19 - 0:20)
    Nynnaren-zudskij2 - 2(0:22 - 0:22)
    Astrantia-Erikssons wo - 1( - 0:24)
    mishizaki-Hercule 2 - 2(0:30 - 0:23)
    poppekarlsson -Maceteer2 - 0(0:24 - 0:26)
    gambleake-mama54 2 - 2(0:19 - 0:17)
    yba-Freddeson 2 - 2(0:19 - 0:16)
    Peacelord -Flottyren2 - 1(0:21 - 0:14)
    kjemon -Gunnar2 - 1(0:24 - 0:14)
    alicenystrom-TORGIL43 1 - 3(0:22 - 0:22)
    slingran -Nil0 - 0(0:16 - 0:38)
    Ugglefar-mao1973 1 - 1(0:19 - 0:18)
    johah-Fritz wo - 2( - 0:25)
    Catta180 -NallePuhSthlm1 - 1(0:17 - 0:25)
    tgus -Salmonella2 - 0(0:22 - 0:17)
    Joonas73 -thomas623 - 3(0:15 - 0:27)
    tsant-Gunillab 1 - 2(0:17 - 0:27)
    Taffy -BearValley3 - 3(0:17 - 0:18)
    linida-Alesten 2 - 3(0:21 - 0:31)
    Sampa-habobo 1 - 2(0:20 - 0:31)
    Segtor -Crassus1 - wo(0:20 - )
    1903erba-Tinytot2 - 2(0:21 - 0:21)
    Beaker-NETO 0 - 1(0:16 - 0:24)
    tr666-rodskagg 2 - 3(0:18 - 0:30)
    gardinsven-Amfi wo - 1( - 0:31)
    Catharina64 -marie253 - 2(0:21 - 0:22)
    ChristianN -mikeymike12 - 0(0:16 - 0:32)
    Bertrand -brandklipparen3 - 3(0:19 - 0:32)
    uffenyfiken-Josabeth 2 - 2(0:42 - 0:21)
    univega-chrillemix 1 - 2(0:20 - 0:33)
    jambalaya -wilman1 - 1(0:11 - 0:32)
    Jespet1986 -PJ443 - wo(0:27 - )
    Mattadona-genesis 1 - 2(0:33 - 0:21)
    pansar-DB230 1 - 1(0:37 - 0:19)
    Nowhereman-rzenry 1 - 2(0:17 - 0:20)
    LasseiFalun-Sasa wo - 2( - 0:39)
    PelleH56-roghedda 1 - 1(0:19 - 0:07)
    Winston-stiga63 1 - 1(0:29 - 0:23)
    figgaro -GertO2 - 2(0:15 - 0:17)
    Alisandali -Silvergubben2 - 1(0:17 - 0:37)
    sunnylass-MrBede01 wo - 1( - 0:30)
    Ceres -Palle7223 - 2(0:24 - 0:35)
    peterpan777-Bastrup 0 - 2(0:43 - 0:38)
    WO-Zeulots_93 1 - 1(0:18 - 0:15)
    Raketa-hankan69 3 - 3(0:30 - 0:24)
    pacsac-mumintrollet wo - 2( - 0:23)
    Goethes_iPhone-skatan62 2 - 2(0:33 - 0:23)
    namark -thure51 - 0(0:17 - 0:32)
    ObsalutErik -Sto3 - wo(0:09 - )
    kongo-kim-jukkasbo wo - 0( - 0:21)
    kalle18 -Annso1 - 0(0:45 - 0:28)
    Elisabeth-snufsan49 wo - 2( - 0:28)
    wiosna-Goregrinder 3 - 3(0:23 - 0:20)
    monicaw -brutusx2 - 1(0:30 - 0:42)
    Mister_Movie -gnilrad2 - wo(0:35 - )
    Brili-Troy_66 0 - 0(0:38 - 0:14)
    Ordgalen -Tyko3 - 2(0:26 - 0:39)
    annaandersson -tandteknik1 - wo(0:35 - )
    LexxX-erromawo - wo( - )
    farmora-tessa8wo - wo( - )
    ko-ren-Aby wo - 2( - 0:20)
    Thensing -Niceman1 - wo(0:25 - )
    ofal -Mottis0 - wo(0:51 - )
    pillret -Jazzmusikant1 - wo(0:31 - )
    loza-dagny5wo - wo( - )
    Paper-varforintewo - wo( - )

    Omgång 2007

    squire -elemental3 - 3(0:08 - 0:11)
    greenylva-tasmat 3 - 3(0:15 - 0:12)
    Eat -Ifo3 - 2(0:10 - 0:19)
    sandsken -skogsplantan3 - 2(0:12 - 0:13)
    9darter-Zonique 1 - 3(0:14 - 0:25)
    Marlow-Lagavulin 1 - 3(0:23 - 0:32)
    MusMicke -kerek3 - 1(0:10 - 0:11)
    Thorgal-statler 2 - 2(0:17 - 0:13)
    linkop -godis943 - 3(0:12 - 0:14)
    Bells -hodges2 - 1(0:22 - 0:12)
    Benke45-Hannes1 - 1(0:28 - 0:28)
    ante44-chriscross 2 - 2(0:32 - 0:23)
    spolformat-mrswing 1 - 2(0:12 - 0:13)
    Logofilen-bjarnie wo - 2( - 0:15)
    BengtErik-Aarne02 - 2(0:14 - 0:14)
    carna-Ardbeg 1 - 3(0:13 - 0:16)
    TomasAnd-berra114 3 - 3(0:16 - 0:11)
    Catgut-PJGH 1 - 3(0:15 - 0:18)
    SusannF -Nyllet2 - 2(0:26 - 0:29)
    mick29 -Perte2 - 0(0:35 - 0:28)
    epod-NM 3 - 3(0:19 - 0:16)
    Ilmarig-roffei wo - 2( - 0:19)
    edblom -extemisten1 - 0(0:27 - 0:34)
    DrBesk-Marple wo - 2( - 0:16)
    zede-BenganHillman 1 - 2(0:20 - 0:22)
    Johnnyrock -Nynnaren3 - 1(0:15 - 0:28)
    Astrantia-zudskij wo - 2( - 0:21)
    Erikssons -mishizaki1 - 1(0:18 - 0:25)
    Hercule -poppekarlsson3 - 3(0:15 - 0:16)
    gambleake-Maceteer 1 - 3(0:24 - 0:13)
    mama54 -yba2 - 2(0:14 - 0:18)
    Peacelord-Freddeson 2 - 3(0:24 - 0:20)
    Flottyren -kjemon3 - 2(0:19 - 0:23)
    Gunnar -alicenystrom2 - wo(0:12 - )
    TORGIL43 -slingran3 - 2(0:22 - 0:19)
    Ugglefar-Nil 2 - 3(0:19 - 0:14)
    mao1973 -johah1 - 1(0:19 - 0:24)
    Catta180-Fritz 1 - 3(0:21 - 0:28)
    tgus-NallePuhSthlm 1 - 2(0:29 - 0:31)
    Salmonella -Joonas732 - wo(0:30 - )
    tsant-thomas62 wo - 2( - 0:31)
    Gunillab -Taffy3 - 2(0:26 - 0:17)
    BearValley -linida2 - 0(0:28 - 0:19)
    Alesten -Sampa1 - wo(0:22 - )
    Segtor-habobo 0 - 2(0:14 - 0:21)
    Crassus-1903erba3 - 3(0:20 - 0:20)
    Tinytot -Beaker3 - 1(0:24 - 0:08)
    tr666-NETO 1 - 3(0:15 - 0:24)
    rodskagg-gardinsvenwo - wo( - )
    Amfi -Catharina642 - 1(0:22 - 0:29)
    ChristianN-marie25 wo - 2( - 0:24)
    Bertrand-mikeymike1 wo - 1( - 0:45)
    uffenyfiken-brandklipparen 3 - 3(0:35 - 0:26)
    Josabeth -univega2 - 1(0:33 - 0:27)
    jambalaya-chrillemix 0 - 3(0:09 - 0:24)
    wilman -Jespet19862 - 1(0:34 - 0:25)
    PJ44 -Mattadona1 - 1(0:32 - 0:34)
    pansar-genesis 1 - 1(0:37 - 0:27)
    Nowhereman-DB230 2 - 3(0:23 - 0:26)
    LasseiFalun-rzenry wo - 1( - 0:32)
    Sasa -PelleH563 - 2(0:25 - 0:25)
    Winston-roghedda 2 - 2(0:32 - 0:07)
    figgaro-stiga63 0 - 3(0:25 - 0:30)
    GertO -Alisandali3 - 2(0:25 - 0:23)
    sunnylass-Silvergubben 0 - 2(0:27 - 0:35)
    MrBede01 -Ceres3 - 2(0:19 - 0:27)
    peterpan777-Palle722 1 - 2(0:28 - 0:34)
    WO-Bastrup 1 - 3(0:14 - 0:24)
    Raketa-Zeulots_93 2 - 2(0:41 - 0:32)
    pacsac-hankan69 wo - 3( - 0:26)
    mumintrollet -Goethes_iPhone2 - wo(0:29 - )
    skatan62 -namark1 - 0(0:22 - 0:22)
    thure5 -ObsalutErik2 - 0(0:31 - 0:11)
    Sto -kongo-kim2 - wo(0:35 - )
    jukkasbo -kalle182 - 0(0:30 - 0:32)
    Elisabeth-Annso wo - 0( - 0:30)
    snufsan49 -wiosna2 - 1(0:37 - 0:48)
    Goregrinder -monicaw2 - wo(0:30 - )
    Mister_Movie-brutusx 1 - 3(0:21 - 0:39)
    gnilrad -Brili1 - 0(0:38 - 0:47)
    Troy_66 -Ordgalen1 - wo(0:19 - )
    annaandersson-Tyko 2 - 3(0:39 - 0:39)
    tandteknik-LexxXwo - wo( - )
    erroma-farmorawo - wo( - )
    ko-ren-tessa8 wo - 1( - 0:17)
    Aby -Thensing2 - wo(0:38 - )
    Niceman -ofal2 - 2(0:26 - 0:50)
    pillret-Mottis wo - 0( - 0:36)
    Jazzmusikant-lozawo - wo( - )
    dagny5-Paperwo - wo( - )

    Omgång 2006

    erdavid -squire3 - 3(0:06 - 0:12)
    greenylva-elemental 2 - 3(0:12 - 0:11)
    tasmat -Eat3 - 2(0:16 - 0:18)
    Ifo -sandsken3 - 3(0:09 - 0:10)
    skogsplantan -9darter3 - 2(0:16 - 0:09)
    Zonique -Marlow3 - 2(0:24 - 0:17)
    Lagavulin -MusMicke3 - 2(0:29 - 0:21)
    Thorgal-kerek 1 - 1(0:14 - 0:12)
    statler -linkop3 - 2(0:13 - 0:19)
    godis94 -Bells2 - 2(0:15 - 0:17)
    hodges -Benke453 - 3(0:08 - 0:16)
    Hannes -ante442 - 2(0:12 - 0:14)
    spolformat-chriscross 2 - 3(0:14 - 0:33)
    mrswing -Logofilen2 - 1(0:21 - 0:34)
    bjarnie -BengtErik3 - 2(0:15 - 0:17)
    carna-Aarne0 2 - 3(0:20 - 0:17)
    TomasAnd-Ardbeg 3 - 3(0:15 - 0:14)
    berra114 -Catgut3 - 2(0:14 - 0:22)
    PJGH -SusannF2 - 2(0:13 - 0:24)
    mick29-Nyllet 3 - 3(0:34 - 0:23)
    Perte -epod2 - 1(0:29 - 0:21)
    Ilmarig-NM 1 - 3(0:16 - 0:24)
    roffei -edblom3 - 3(0:18 - 0:20)
    extemisten -DrBesk3 - 2(0:21 - 0:10)
    zede-Marple 0 - 2(0:15 - 0:20)
    BenganHillman -Johnnyrock3 - 3(0:19 - 0:27)
    Astrantia-Nynnaren wo - 2( - 0:22)
    Erikssons-zudskij 2 - 2(0:20 - 0:17)
    mishizaki -Hercule3 - 2(0:19 - 0:19)
    gambleake-poppekarlsson 3 - 3(0:26 - 0:20)
    mama54-Maceteer 0 - 3(0:20 - 0:19)
    yba -Peacelord2 - 0(0:15 - 0:19)
    Flottyren-Freddeson 0 - 1(0:26 - 0:25)
    kjemon -Gunnar2 - 0(0:21 - 0:11)
    alicenystrom -TORGIL433 - 3(0:20 - 0:23)
    Ugglefar-slingran 2 - 3(0:22 - 0:16)
    mao1973-Nil 2 - 2(0:24 - 0:20)
    johah -Catta1803 - 2(0:16 - 0:16)
    Fritz -tgus2 - 1(0:17 - 0:24)
    NallePuhSthlm -Salmonella3 - 2(0:17 - 0:17)
    Joonas73 -tsant3 - 2(0:20 - 0:16)
    thomas62 -Gunillab3 - 2(0:32 - 0:49)
    Taffy -BearValley2 - 1(0:17 - 0:18)
    Alesten-linida 1 - 2(0:17 - 0:19)
    Sampa -Segtor2 - 2(0:18 - 0:21)
    Crassus-habobo 2 - 3(0:12 - 0:21)
    1903erba -Tinytot3 - 2(0:27 - 0:24)
    Beaker -tr6663 - 2(0:20 - 0:23)
    rodskagg-NETO 1 - 2(0:33 - 0:26)
    gardinsven -Amfi3 - 3(0:19 - 0:21)
    Catharina64 -ChristianN2 - 1(0:33 - 0:18)
    Bertrand-marie25 1 - 3(0:17 - 0:26)
    mikeymike1 -uffenyfiken3 - 3(0:17 - 0:23)
    brandklipparen -Josabeth2 - 1(0:31 - 0:31)
    univega -jambalaya2 - 1(0:27 - 0:19)
    wilman-chrillemix 2 - 3(0:24 - 0:22)
    PJ44-Jespet1986 wo - 3( - 0:17)
    pansar-Mattadona 2 - 2(0:33 - 0:24)
    Nowhereman-genesis 1 - 2(0:19 - 0:33)
    LasseiFalun-DB230 wo - 1( - 0:27)
    rzenry -Sasa2 - 2(0:26 - 0:27)
    PelleH56 -Winston3 - 2(0:27 - 0:40)
    figgaro-roghedda 0 - 0(0:24 - 0:13)
    stiga63 -GertO3 - 2(0:28 - 0:34)
    sunnylass-Alisandali 1 - 2(0:22 - 0:28)
    Silvergubben -MrBede011 - 0(0:27 - 0:30)
    Ceres -peterpan7772 - 1(0:21 - 0:27)
    WO-Palle722 wo - 1( - 0:27)
    Bastrup -Raketa2 - 1(0:25 - 0:26)
    pacsac-Zeulots_93 wo - 2( - 0:23)
    hankan69 -mumintrollet2 - wo(0:28 - )
    skatan62-Goethes_iPhone 2 - 2(0:29 - 0:22)
    thure5-namark 1 - 2(0:41 - 0:19)
    Sto-ObsalutErik wo - 3( - 0:09)
    jukkasbo-kongo-kim wo - 2( - 0:23)
    Elisabeth-kalle18 wo - 0( - 0:53)
    snufsan49-Annso 1 - 1(0:39 - 0:29)
    Goregrinder-wiosna 1 - 1(0:22 - 0:21)
    Mister_Movie-monicaw 1 - 1(0:59 - 0:29)
    brutusx -gnilrad2 - 2(0:46 - 1:00)
    Brili -Troy_663 - 0(0:44 - 0:10)
    Ordgalen -annaandersson1 - 1(0:23 - 0:42)
    Tyko -tandteknik2 - wo(0:38 - )
    LexxX -erroma1 - wo(0:36 - )
    ko-ren-farmora wo - 1( - 0:38)
    tessa8 -Aby3 - wo(0:17 - )
    Thensing -Niceman2 - 0(0:43 - 0:19)
    ofal -pillret3 - wo(0:43 - )
    Mottis -Jazzmusikant1 - wo(0:26 - )
    loza-dagny5wo - wo( - )
    Paper-varforintewo - wo( - )
    Hem