Just nu

  • 5 spelare online
  • 227 020 frågor
  • 22 610 medlemmar
  • 7 554 ämnen


Denna funktion kräver att du har Premium

Tjänsten du försökt nå är endast tillgänglig med Vetgirig Premium.

290 kr för ett år eller 29 kr för en månad

Läs mer om Vetgirig Premium

Stegen

Stegen pågår kontinuerligt. Omväxlande får man försvara sin position mot den som ligger under och attackera den som ligger över i stegen. I stegen används bara relativt nyskapade frågor.

Du måste vara medlem för att anmäla Dig till Stegen

Logga in Bli medlem

Tycker du frågesport är kul?

Då finns det många fler ämnen och andra spelformer.

Dessa samt många andra spel får du som medlem.

Så här kommer du igång

Bli medlem

Tabell

Pl.MedlemsnamnOmgVF/O
1erdavid 1103799304
2tasmat 1741853888
3elemental 1753846907
4squire 291187104
5sandsken 1768868900
6Eat 1750853897
7greenylva 1754876878
8Ifo 1763884879
9MusMicke 1749909840
10Marlow 1223696527
11mikmat 27718097
12Thorgal 1719900819
139darter 1643910733
14statler 1755904851
15kerek 1752915837
16hodges 1740889851
17bjarnie 1719858861
18Lagavulin 1757863894
19skogsplantan 374223151
20Aarne0 1744912832
21Hannes 616357259
22Logofilen 1233686547
23linkop 1754881873
24DrBesk 1639843796
25BengtErik 1497815682
26Catgut 1756853903
27ante44 1741904837
28TomasAnd 1758863895
29Bells 1506819687
30Peacelord 1084616468
31Ardbeg 354227127
32mick29 862460402
33carna 1658871787
34mrswing 359227132
35Freddeson 1210667543
36PJGH 932505427
37zudskij 1668900768
38Zonique 24917574
39Alsace 27518590
40mama54 1476780696
41Ilmarig 15412232
42NM 1689887802
43betulavet 487282205
44beason 1068571497
45zede 1081570511
46berra114 1461789672
47Nyllet 1238654584
48mao1973 1514787727
49epod 1699860839
50Ugglefar 1007551456
51slingran 1585820765
52BenganHillman 1691874817
53Gunnar 688459229
54mishizaki 1336689647
55edblom 1563847716
56spolformat 22115665
57chriscross 1285753532
58tsant 1372766606
59Nynnaren 1436769667
60jambalaya 1741837904
61BjoernAbelsson 1135599536
62extemisten 1131620511
63alicenystrom 1619874745
64Catta180 1760818942
65tr666 1719902817
66Nil 944535409
67kimsch 1081627454
68Fritz 401241160
69Maceteer 23515778
70gambleake 450268182
71Flottyren 1735881854
72uffe1960 796811
73NETO 1508805703
74habobo 1115601514
75johah 1487773714
76roffei 1650841809
77Sampa 1196669527
78Perte 1441780661
79thomas62 914509405
80yba 19213359
81kjemon 719411308
82Segtor 368210158
83NallePuhSthlm 1751857894
84Alesten 321198123
85godis94 19712473
86Crassus 1441788653
87rzenry 1742835907
88marie25 1440726714
89BearValley 1192647545
90Gunillab 18911673
91SusannF 324185139
92Kjell-Erik 1227634593
93Marple 22013486
94Amfi 889476413
95PJ44 1323743580
96Josabeth 1746840906
97Catharina64 882493389
98LasseiFalun 929499430
99Johnnyrock 1487766721
100tgus 1739832907
101linida 741376365
102rodskagg 1098576522
103GertO 1097584513
104TORGIL43 856520
105Tinytot 1476785691
106Taffy 689376313
107mumintrollet 624347277
108Sasa 1594779815
109chrillemix 856492364
110Salmonella 1345686659
111Bertrand 1338764574
112gardinsven 445243202
113Ceres 346190156
114Alisandali 280170110
115Joonas73 17312053
116stiga63 492275217
117avion 1594795799
118genesis 603358245
119monicaw 1388685703
120roghedda 1547792755
121skatan62 1603790813
122wilman 958513445
123Bastrup 856467389
124univega 18411668
125Sture_J 343196147
126sunnylass 1649769880
127Beaker 330191139
128Sonkan 822456366
129Skron 765818
130hankan69 1674820854
131namark 1442687755
132mikeymike1 845628
133Broddbo 1534740794
134pansar 619313306
135Palle722 19410787
136uffenyfiken 18111170
137jorkan 17110467
138solia 1388706682
139WO 759396363
140jukkasbo 21514273
141Mattadona 589301288
142Mister_Movie 932481451
1431903erba 1016734
144Jespet1986 307197110
145LexxX 321195126
146kalle18 1642735907
147trockeltum 1137241
148Ordgalen 17527321020
149wiosna 352192160
150Gnapp 27243
151Bengano66 566297269
152Pepen 1397663
153DB230 1626743883
154Troy_66 1628082
155tandteknik 1061546515
156Astrantia 34286
157Veltins 430234196
158Annso 1570780790
159gnilrad 1250702548
160Erikssons 18171
161figgaro 776370406
162miru67 233130103
163peterpan777 374187187
164brutusx 396210186
165snufsan49 1178574604
166Erich 553817
167thure5 353170183
168Thensing 711347364
169Raketa 585291294
170jojje60 1519683836
171tessa8 565332233
172pacsac 15141
173erroma 956557399
174Benke45 16142
175Nisse59 1527677850
176Brel63 13112
177Brili 424229195
178MrBede01 493514
179mymlan30 286144142
180ko-ren 996534462
181Hammis 873504369
182Mottis 1047529
183kongo-kim 1268684584
184PerlanB 51438
185PSchmidt 523616
186loza 1303601702
187pillret 803494309
188Niceman 13710631
189herr_martin 1317766551
190Stymie 36279
191ofal 1073
192Nowhereman 550
193paxel 1283641642
194Quasi 25205
195Fabian98 110
196ratatosk 15132

Innevarande omgång (1769)

elemental-tasmat 3 - 3(0:11 - 0:09)
squire -sandsken3 - 2(0:11 - 0:23)
greenylva-Eat 3 - 3(0:18 - 0:08)
MusMicke-Ifo 2 - 3(0:14 - 0:11)
Marlow -mikmat3 - 3(0:17 - 0:25)
Thorgal -9darter2 - 1(0:19 - 0:14)
kerek-statler 2 - 3(0:11 - 0:12)
bjarnie-hodges 1 - 3(0:15 - 0:12)
skogsplantan-Lagavulin wo - 2( - 0:27)
Hannes-Aarne0 2 - 2(0:34 - 0:21)
Logofilen-linkop3 - 3(0:19 - 0:19)
BengtErik-DrBesk 1 - 3(0:21 - 0:12)
ante44-Catgut 2 - 3(0:18 - 0:23)
TomasAnd -Bells2 - 2(0:18 - 0:25)
Ardbeg-Peacelord wo - 3( - 0:19)
carna-mick29 2 - 3(0:12 - 0:23)
mrswing -Freddeson3 - 2(0:19 - 0:27)
PJGH -zudskij3 - 2(0:51 - 0:20)
Alsace-Zonique wo - 3( - 0:23)
mama54 -Ilmarig2 - 2(0:16 - 0:19)
NM -betulavet2 - 2(0:14 - 0:26)
zede-beason 1 - 2(0:16 - 0:23)
berra114 -Nyllet3 - 3(0:19 - 0:26)
mao1973 -epod2 - 2(0:16 - 0:17)
slingran-Ugglefar 2 - 3(0:23 - 0:23)
Gunnar-BenganHillman wo - 1( - 0:18)
mishizaki -edblom3 - 3(0:18 - 0:24)
chriscross-spolformat 2 - 3(0:20 - 0:25)
tsant -Nynnaren2 - 2(0:25 - 0:32)
BjoernAbelsson-jambalaya 1 - 2(0:34 - 0:13)
extemisten-alicenystromwo - wo( - )
Catta180 -tr6662 - 2(0:16 - 0:18)
kimsch-Nil 0 - 2(0:14 - 0:22)
Maceteer-Fritz 2 - 3(0:16 - 0:17)
Flottyren-gambleake 1 - 3(0:13 - 0:21)
NETO-uffe1960 1 - 1(0:31 - 0:16)
johah-habobo 1 - 1(0:33 - 0:28)
roffei -Sampa3 - wo(0:19 - )
thomas62-Perte 2 - 2(0:29 - 0:20)
kjemon-yba 2 - 2(0:29 - 0:22)
Segtor -NallePuhSthlm3 - 2(0:36 - 0:26)
Alesten -godis943 - 3(0:21 - 0:24)
rzenry-Crassus 3 - 3(0:23 - 0:14)
marie25 -BearValley1 - wo(0:19 - )
Gunillab -SusannF3 - 2(0:45 - 0:26)
Marple-Kjell-Erik 3 - 3(0:24 - 0:20)
PJ44-Amfi wo - 2( - 0:29)
Catharina64-Josabeth 1 - 2(0:29 - 0:20)
LasseiFalun -Johnnyrock2 - 2(0:28 - 0:40)
tgus -linida2 - 0(0:26 - 0:20)
rodskagg -GertO1 - wo(0:24 - )
Tinytot-TORGIL43 2 - 2(0:31 - 0:23)
Taffy -mumintrollet1 - 0(0:30 - 0:33)
chrillemix-Sasa 2 - 2(0:37 - 0:34)
Bertrand-Salmonella 2 - 3(0:19 - 0:18)
Ceres-gardinsven 2 - 3(0:33 - 0:28)
Joonas73-Alisandali wo - 1( - 0:46)
avion-stiga63 2 - 3(0:40 - 0:31)
monicaw-genesis wo - 2( - 0:27)
skatan62-roghedda 0 - 1(0:32 - 0:06)
wilman -Bastrup3 - 2(0:22 - 0:25)
univega -Sture_J2 - 1(0:31 - 0:39)
sunnylass-Beaker2 - 2(0:23 - 0:23)
Sonkan -Skron1 - 0(0:42 - 0:19)
hankan69 -namark3 - 2(0:39 - 0:18)
Broddbo-mikeymike1 2 - 3(0:27 - 0:27)
Palle722-pansar wo - 2( - 0:28)
jorkan-uffenyfiken wo - 3( - 0:19)
WO-solia 1 - 3(0:21 - 0:29)
jukkasbo-Mattadonawo - wo( - )
1903erba-Mister_Movie 1 - 3(0:42 - 0:24)
Jespet1986 -LexxX2 - wo(0:30 - )
trockeltum-kalle18 0 - 1(0:19 - 0:31)
Ordgalen -wiosna3 - wo(0:20 - )
Bengano66-Gnapp 1 - 3(0:50 - 0:17)
Pepen -DB2300 - wo(0:16 - )
tandteknik-Troy_66 2 - 2(0:37 - 0:23)
Veltins-Astrantia wo - 1( - 0:30)
gnilrad-Annso wo - 1( - 0:30)
figgaro-Erikssons 1 - 2(0:40 - 0:22)
peterpan777-miru67 1 - 2(0:39 - 0:26)
brutusx -snufsan492 - 1(0:31 - 0:41)
thure5-Erich 2 - 2(0:45 - 0:43)
Thensing -Raketa3 - 1(0:38 - 0:32)
tessa8-jojje60 wo - 2( - 0:37)
pacsac -erroma2 - 1(0:20 - 0:34)
Nisse59-Benke45 0 - 3(0:48 - 0:23)
Brili-Brel63 2 - 3(0:43 - 0:23)
mymlan30-MrBede01 1 - 2(0:43 - 0:28)
Hammis-ko-ren wo - 2( - 0:26)
Mottis-kongo-kimwo - wo( - )
PerlanB-PSchmidtwo - wo( - )
loza -pillret0 - wo(0:20 - )
Niceman -herr_martin2 - wo(0:37 - )
Stymie-ofalwo - wo( - )
paxel-Nowhereman wo - 3( - 0:24)
Quasi-Fabian98wo - wo( - )

Senaste meddelanden

  • [04-17 08:11] PerlanB
    Konstigt, fick aldrig svara på nån fråga.. det avbröt..
  • [02-22 08:09] Gunillab
    Jag fick bara en fråga
  • [02-21 08:06] Gunillab
    Det bröts efter en fråga för mig..Meddelande Eftersnack

  • Fakta om tävlingen

    Dag(ar) för match:
    måndag, tisdag, onsdag, torsdag, fredag
    Antal frågor per match:
    3
    Urval frågor:
    Blandat kvalitetsurval
    Dagar innan w.o.:
    1
    Maxtid (s) per match:
    60
    Diff (s) för vinst på tid:
    1
    Sen. omgång:
    2017-06-23
    Deltagare:
    196
    Öppet för:
    Alla medlemmar

    Beskrivning av Ligaspel på Vetgirig

    För serier som är fullsatta vid säsongens start följs ett matchprogram där alla möter alla. För serier som inte var fullsatta vid säsongens start slumpas matcher fram varje omgång.

    Varje match består av några frågor som slumpas fram (båda deltagarna i en match får givetvis samma frågor). Frågor måste besvaras inom angivet antal dagar och inom angiven tid.

    Vinnare av en match är den med flest antal rätt. Vid lika många rätt avgör tiden. Om tidsskillanden är mindre än X sekunder (X=10 för VetLigan) räknas det som oavgjort. Om man "vinner" (på tid eller w.o.) utan att svara rätt på någon fråga får man 1 poäng (inte 2).

    I tabellen rangordnas; poäng, antal rätt, snabbast tid

    När säsongen är slut utses mästaren och vilka som flyttas upp resp. ner i divisionerna.

    Meddelanden

    Skriv eget meddelande
    • [04-17 08:11] PerlanB
      Konstigt, fick aldrig svara på nån fråga.. det avbröt..
    • [02-22 08:09] Gunillab
      Jag fick bara en fråga
    • [02-21 08:06] Gunillab
      Det bröts efter en fråga för mig..Meddelande Eftersnack
    • [02-07 17:05] Sasa
      Vad jag är trött på att förlora matcher på tid!! Skulle önska att det fick vara 10 sekunders skillnad som på andra tävlingar.
    • [11-25 07:46] Alsace
      Tre frågor - Tre sekunder. Tveklöst är erdavid regerande kung av Stegen. Grymt!
    • [11-14 23:28] erdavid
      Kan bara instämma med föregående talare. Tack gramse för alla matcher och den inspiration du givit upphov till! Grattis till dina 18 månadstitlar!
    • [11-04 07:22] Alsace
      Tusen tack för alla goda matcher Gramse. Jag är enormt imponerad över alla år du legat på topp i Stegen!
    • [11-01 23:05] gramse
      Hej då, Stegen, nu kliver jag av. Jag önskar alla stegen-vänner en fortsatt bra klättring :)
    • [09-26 11:17] Ceres
      Det var flott LasseiFalun! :-)
    • [09-15 00:16] gramse
      Så är det! Enda chansen att slå erdavid är att han helt missar eller fastnar på en fråga. Han höjer ribban för oss andra dödliga :) Roligt ändå att se hur bra man faktiskt kan bli på Stegen.
    • [09-14 23:41] tasmat
      Tre rätt på TRE sekunder. Imponerande erdavid!
    Gamla meddelanden

    Omgång 1768

    elemental-erdavid 3 - 3(0:10 - 0:07)
    squire-tasmat 3 - 3(0:14 - 0:10)
    greenylva-sandsken 2 - 3(0:08 - 0:10)
    Eat -MusMicke3 - 2(0:11 - 0:56)
    Ifo -Marlow3 - 2(0:14 - 0:10)
    mikmat -Thorgal3 - 2(0:19 - 0:20)
    9darter -kerek3 - 2(0:11 - 0:15)
    bjarnie-statler 2 - 3(0:22 - 0:20)
    skogsplantan-hodges 1 - 1(0:19 - 0:13)
    Lagavulin -Hannes3 - 3(0:19 - 0:21)
    Aarne0 -Logofilen2 - 2(0:13 - 0:16)
    linkop-BengtErik2 - 2(0:22 - 0:22)
    DrBesk -ante442 - 2(0:21 - 0:27)
    TomasAnd-Catgut 3 - 3(0:26 - 0:16)
    Ardbeg-Bells 3 - 3(0:23 - 0:15)
    Peacelord -carna3 - 2(0:13 - 0:21)
    mick29 -mrswing2 - 1(0:23 - 0:19)
    PJGH-Freddeson 2 - 2(0:40 - 0:22)
    Alsace-zudskij wo - 1( - 0:25)
    Zonique -mama543 - 2(0:20 - 0:20)
    Ilmarig -NM2 - 2(0:12 - 0:20)
    zede-betulavet 2 - 3(0:18 - 0:26)
    berra114-beason 3 - 3(0:19 - 0:17)
    mao1973-Nyllet 1 - 2(0:16 - 0:30)
    slingran-epod 1 - 2(0:37 - 0:28)
    Gunnar-Ugglefar 0 - 2(0:16 - 0:38)
    BenganHillman -mishizaki0 - 0(0:23 - 1:00)
    edblom -chriscross2 - 1(0:23 - 0:14)
    tsant-spolformat 1 - 2(0:16 - 0:16)
    Nynnaren -BjoernAbelsson2 - wo(0:29 - )
    jambalaya -extemisten2 - 2(0:15 - 0:22)
    alicenystrom -Catta1801 - 1(0:19 - 0:27)
    tr666 -kimsch1 - wo(0:19 - )
    Nil -Maceteer1 - 0(0:21 - 0:20)
    Flottyren-Fritz 2 - 3(0:34 - 0:24)
    gambleake -NETO2 - 2(0:19 - 0:29)
    johah-uffe1960 1 - 2(0:25 - 0:17)
    habobo -roffei3 - 3(0:26 - 0:32)
    Sampa -thomas622 - 2(0:23 - 0:30)
    Perte -kjemon3 - 1(0:37 - 0:24)
    yba -Segtor3 - 2(0:25 - 0:30)
    NallePuhSthlm -Alesten3 - 1(0:17 - 0:25)
    rzenry-godis94 1 - 3(0:32 - 0:18)
    Crassus -marie253 - 2(0:26 - 0:21)
    Gunillab-BearValley 2 - 3(0:28 - 0:20)
    SusannF -Marple3 - 2(0:09 - 0:26)
    Kjell-Erik -PJ442 - 1(0:33 - 0:30)
    Amfi -Catharina643 - 3(0:30 - 0:32)
    LasseiFalun-Josabeth 0 - 1(0:22 - 0:22)
    tgus-Johnnyrock 1 - 1(0:39 - 0:35)
    rodskagg-linida 0 - 2(1:00 - 0:17)
    GertO -Tinytot3 - wo(0:33 - )
    Taffy-TORGIL43 1 - 3(0:23 - 0:19)
    mumintrollet -chrillemix2 - 1(0:32 - 0:32)
    Bertrand-Sasa 1 - 2(0:20 - 0:29)
    Ceres-Salmonella 1 - 2(0:27 - 0:28)
    gardinsven -Joonas732 - wo(0:26 - )
    avion-Alisandali 1 - 3(0:38 - 0:14)
    stiga63 -monicaw2 - 2(0:28 - 0:30)
    skatan62-genesis 0 - 2(0:26 - 0:36)
    roghedda -wilman2 - 2(0:06 - 0:27)
    univega-Bastrup 2 - 3(0:18 - 0:22)
    Sture_J -sunnylass3 - 2(0:44 - 0:37)
    Sonkan-Beaker 2 - 2(0:23 - 0:15)
    Skron -hankan692 - 0(0:18 - 0:26)
    namark-Broddbo1 - 1(0:19 - 0:19)
    mikeymike1 -Palle7223 - wo(0:43 - )
    jorkan-pansar 1 - 2(0:23 - 0:37)
    uffenyfiken -WO3 - 1(0:44 - 0:20)
    jukkasbo-solia 1 - 1(0:35 - 0:31)
    Mattadona -1903erba2 - 2(0:19 - 0:31)
    Mister_Movie -Jespet19862 - 1(0:27 - 0:24)
    LexxX -trockeltum3 - 3(0:20 - 0:23)
    kalle18 -Ordgalen2 - 1(0:33 - 0:08)
    Bengano66-wiosna 1 - 1(0:42 - 0:32)
    Pepen-Gnapp 2 - 3(0:27 - 0:13)
    DB230 -tandteknik3 - 2(0:29 - 1:00)
    Veltins-Troy_66 wo - 0( - 0:18)
    gnilrad-Astrantia wo - 3( - 0:18)
    figgaro-Annso 1 - 2(0:25 - 0:36)
    peterpan777-Erikssons 2 - 2(0:37 - 0:20)
    brutusx-miru67 0 - 1(0:46 - 0:35)
    snufsan49 -thure52 - 1(0:47 - 0:48)
    Erich -Thensing3 - 1(0:41 - 0:32)
    tessa8-Raketa wo - 2( - 0:47)
    jojje60 -pacsac2 - wo(0:49 - )
    Nisse59-erroma 2 - 3(0:31 - 0:25)
    Brili-Benke45 1 - 3(0:41 - 0:26)
    mymlan30-Brel63 wo - 2( - 0:31)
    Hammis-MrBede01 wo - 1( - 0:40)
    ko-ren -Mottis3 - wo(0:40 - )
    PerlanB-kongo-kim wo - 1( - 0:22)
    PSchmidt-lozawo - wo( - )
    pillret-Nicemanwo - wo( - )
    herr_martin-Stymiewo - wo( - )
    ofal-paxelwo - wo( - )
    Nowhereman -Quasi0 - wo(0:38 - )
    ratatosk-Fabian98 wo - 1( - 0:25)

    Omgång 1767

    erdavid -squire3 - 3(0:05 - 0:10)
    tasmat -greenylva3 - 1(0:12 - 0:13)
    sandsken -Eat3 - 2(0:08 - 0:12)
    MusMicke -Ifo3 - 2(0:11 - 0:22)
    mikmat-Marlow 3 - 3(0:23 - 0:17)
    9darter-Thorgal 2 - 3(0:25 - 0:19)
    kerek -bjarnie3 - 3(0:22 - 0:23)
    statler -skogsplantan2 - 2(0:13 - 0:15)
    Lagavulin-hodges 2 - 3(0:09 - 0:14)
    Hannes -Aarne02 - 2(0:17 - 0:22)
    linkop-Logofilen 2 - 3(0:17 - 0:16)
    DrBesk-BengtErik 3 - 3(0:22 - 0:16)
    ante44 -TomasAnd3 - 1(0:15 - 0:15)
    Ardbeg-Catgut 1 - 3(0:22 - 0:16)
    Peacelord-Bells 2 - 3(0:16 - 0:23)
    mick29-carna 2 - 2(0:24 - 0:16)
    PJGH-mrswing 2 - 2(0:21 - 0:15)
    Alsace-Freddeson wo - 3( - 0:18)
    Zonique-zudskij 2 - 3(0:10 - 0:22)
    Ilmarig-mama54 2 - 3(0:18 - 0:19)
    zede-NM 1 - 2(0:26 - 0:21)
    berra114-betulavet wo - 2( - 0:26)
    beason -mao19732 - 1(0:15 - 0:23)
    Nyllet -slingran3 - 1(0:22 - 0:25)
    epod -Gunnar2 - 0(0:50 - 0:13)
    BenganHillman-Ugglefar 1 - 2(0:29 - 0:21)
    edblom-mishizaki wo - 2( - 0:22)
    tsant-chriscross 3 - 3(0:24 - 0:17)
    Nynnaren-spolformat 2 - 3(0:21 - 0:09)
    BjoernAbelsson -jambalaya2 - 2(0:20 - 0:21)
    alicenystrom-extemisten 2 - 2(0:26 - 0:25)
    Catta180 -tr6662 - 2(0:17 - 0:27)
    Nil-kimsch 1 - 2(0:35 - 0:16)
    Maceteer -Flottyren2 - 0(0:19 - 0:15)
    gambleake-Fritz 1 - 3(0:25 - 0:33)
    NETO -johah2 - 2(0:18 - 0:22)
    habobo-uffe1960 2 - 3(0:27 - 0:17)
    Sampa-roffei wo - 2( - 0:20)
    Perte-thomas62 1 - 1(0:34 - 0:29)
    kjemon -yba2 - 0(0:28 - 0:20)
    Segtor -NallePuhSthlm1 - 0(0:31 - 0:35)
    rzenry-Alesten wo - 3( - 0:22)
    Crassus-godis94 1 - 3(0:25 - 0:24)
    Gunillab-marie25 2 - 2(0:26 - 0:21)
    SusannF-BearValley 1 - 1(0:25 - 0:17)
    Kjell-Erik-Marple 1 - 2(0:25 - 0:34)
    PJ44 -Amfi2 - 2(0:16 - 0:26)
    Catharina64 -LasseiFalun3 - 3(0:21 - 0:39)
    Josabeth -tgus2 - 2(0:20 - 0:26)
    Johnnyrock -rodskagg2 - 2(0:22 - 0:25)
    linida -GertO3 - 3(0:23 - 0:37)
    Taffy-Tinytot 2 - 2(0:39 - 0:31)
    mumintrollet-TORGIL43 1 - 1(0:26 - 0:21)
    Bertrand-chrillemix 1 - 2(0:30 - 0:45)
    Ceres-Sasa 2 - 2(0:29 - 0:26)
    gardinsven-Salmonella 1 - 1(0:27 - 0:20)
    avion-Joonas73 1 - 2(0:39 - 0:21)
    stiga63-Alisandali 0 - 1(0:23 - 0:33)
    skatan62-monicaw 1 - 2(0:26 - 0:25)
    genesis -roghedda3 - 2(0:33 - 0:05)
    univega-wilman 1 - 2(0:25 - 0:23)
    Bastrup -Sture_J3 - 3(0:35 - 0:39)
    sunnylass -Sonkan1 - 1(0:28 - 0:40)
    Beaker-Skron2 - 2(0:15 - 0:15)
    namark-hankan69 0 - 1(0:30 - 0:34)
    Broddbo -mikeymike12 - 2(0:21 - 0:31)
    Palle722 -jorkan2 - 1(0:30 - 0:23)
    uffenyfiken-pansar 2 - 3(0:25 - 0:39)
    WO -jukkasbo2 - 1(0:32 - 0:28)
    solia -Mattadona3 - 3(0:28 - 0:32)
    Mister_Movie-1903erba 1 - 3(0:53 - 0:39)
    Jespet1986 -LexxX3 - 2(0:24 - 0:21)
    trockeltum -kalle182 - 2(0:19 - 0:35)
    Bengano66-Ordgalen 1 - 1(0:41 - 0:09)
    Pepen-wiosna wo - 1( - 0:18)
    DB230-Gnapp 2 - 3(0:24 - 0:22)
    Veltins-tandteknik 2 - 3(0:24 - 0:36)
    gnilrad-Troy_66 wo - 1( - 0:13)
    figgaro-Astrantia 1 - 2(0:36 - 0:28)
    peterpan777-Annso 1 - 2(0:45 - 0:37)
    Erikssons -brutusx2 - 2(0:33 - 0:53)
    snufsan49-miru67 2 - 2(0:43 - 0:36)
    thure5 -Erich2 - 1(0:42 - 0:40)
    Thensing -tessa82 - wo(0:34 - )
    Raketa -jojje602 - 1(0:40 - 0:46)
    Nisse59-pacsac 2 - 2(0:30 - 0:23)
    erroma -Brili3 - 2(0:27 - 0:49)
    Benke45 -mymlan301 - 1(0:22 - 0:40)
    Hammis-Brel63 wo - 2( - 0:29)
    MrBede01 -ko-ren2 - 1(0:34 - 0:31)
    PerlanB-Mottis wo - 3( - 0:48)
    PSchmidt-kongo-kim wo - 2( - 0:29)
    pillret-loza wo - 0( - 0:27)
    Niceman -herr_martin0 - wo(0:34 - )
    Stymie-ofalwo - wo( - )
    paxel-Nowheremanwo - wo( - )
    Quasi-ratatoskwo - wo( - )

    Omgång 1766

    erdavid-elemental 2 - 3(0:07 - 0:10)
    tasmat-squire wo - 1( - 0:11)
    sandsken-greenylva 2 - 3(0:11 - 0:20)
    Eat -MusMicke3 - 3(0:14 - 0:30)
    mikmat-Ifo 3 - 3(0:14 - 0:12)
    Marlow -9darter3 - 2(0:20 - 0:12)
    kerek-Thorgal 2 - 3(0:16 - 0:21)
    bjarnie -statler3 - 2(0:22 - 0:25)
    Lagavulin-skogsplantan 2 - 2(0:16 - 0:14)
    Hannes-hodges 1 - 1(0:16 - 0:14)
    linkop-Aarne0 2 - 3(0:15 - 0:24)
    DrBesk-Logofilen wo - 3( - 0:14)
    BengtErik -ante442 - 2(0:21 - 0:23)
    Ardbeg-TomasAnd wo - 1( - 0:22)
    Peacelord-Catgut 2 - 2(0:41 - 0:24)
    Bells -mick293 - 3(0:14 - 0:16)
    PJGH-carna 2 - 2(0:22 - 0:17)
    Alsace-mrswing wo - 1( - 0:15)
    Freddeson -Zonique3 - 1(0:20 - 0:11)
    Ilmarig-zudskij wo - 2( - 0:22)
    mama54 -zede2 - 2(0:15 - 0:18)
    berra114-NM wo - 1( - 0:13)
    beason-betulavet 1 - 3(0:26 - 0:34)
    mao1973 -Nyllet2 - 1(0:22 - 0:21)
    slingran -epod1 - 1(0:24 - 0:27)
    BenganHillman-Gunnar 2 - 2(0:48 - 0:14)
    Ugglefar -edblom2 - 1(0:20 - 0:18)
    mishizaki -tsant3 - 2(0:23 - 0:18)
    Nynnaren-chriscross 2 - 2(0:36 - 0:17)
    BjoernAbelsson-spolformat 2 - 2(0:20 - 0:13)
    jambalaya -alicenystrom1 - wo(0:14 - )
    Catta180-extemisten 2 - 3(0:22 - 0:28)
    Nil-tr666 2 - 2(0:23 - 0:22)
    Maceteer-kimsch 2 - 2(0:19 - 0:14)
    gambleake-Flottyren 1 - 1(0:28 - 0:13)
    Fritz -NETO1 - 0(0:32 - 0:31)
    habobo-johah 2 - 2(0:23 - 0:18)
    Sampa-uffe1960 1 - 3(0:21 - 0:17)
    Perte-roffei 2 - 3(0:27 - 0:23)
    thomas62 -kjemon2 - 1(0:33 - 0:28)
    Segtor-yba 3 - 3(0:28 - 0:21)
    NallePuhSthlm -rzenry2 - 2(0:16 - 0:27)
    Crassus-Alesten 2 - 2(0:34 - 0:21)
    godis94 -Gunillab3 - 2(0:15 - 0:24)
    SusannF-marie25 1 - 2(0:24 - 0:17)
    BearValley -Kjell-Erik1 - 1(0:27 - 0:36)
    Marple -PJ442 - 1(0:25 - 0:21)
    Catharina64-Amfi 2 - 2(0:29 - 0:18)
    Josabeth-LasseiFalun 1 - 2(0:27 - 0:28)
    Johnnyrock-tgus 2 - 2(0:31 - 0:28)
    rodskagg -linida3 - 2(0:32 - 0:18)
    GertO -Taffy2 - 1(0:40 - 0:27)
    Tinytot -mumintrollet3 - wo(0:33 - )
    Bertrand-TORGIL43 2 - 3(0:25 - 0:26)
    chrillemix-Ceres1 - 1(0:31 - 0:31)
    gardinsven-Sasa 2 - 2(0:29 - 0:27)
    Salmonella -avion2 - 1(0:22 - 0:38)
    stiga63-Joonas73 1 - 2(0:41 - 0:23)
    Alisandali -skatan623 - 2(0:18 - 0:20)
    monicaw -genesis0 - wo(0:37 - )
    univega-roghedda 0 - 1(0:30 - 0:07)
    Bastrup-wilman 2 - 2(0:33 - 0:28)
    Sture_J -sunnylass2 - 1(0:33 - 0:15)
    Beaker-Sonkan 1 - 2(0:11 - 0:39)
    namark-Skron 1 - 1(0:18 - 0:15)
    Broddbo-hankan69 2 - 2(0:42 - 0:32)
    Palle722-mikeymike1 3 - 3(0:36 - 0:26)
    jorkan -uffenyfiken2 - 2(0:27 - 0:34)
    pansar -WO3 - 1(0:40 - 0:30)
    solia-jukkasbo 1 - 2(0:39 - 0:42)
    Mattadona -Mister_Movie3 - 1(0:23 - 0:31)
    Jespet1986-1903erba 2 - 3(0:38 - 0:34)
    LexxX -trockeltum3 - 1(0:25 - 0:27)
    Bengano66-kalle18 1 - 2(0:46 - 0:33)
    Ordgalen -Pepen0 - wo(0:09 - )
    DB230-wiosna 1 - 2(0:24 - 0:27)
    Veltins-Gnapp wo - 2( - 0:12)
    gnilrad-tandteknik 0 - 3(0:24 - 0:30)
    figgaro-Troy_66 2 - 2(0:29 - 0:13)
    peterpan777-Astrantia 1 - 2(0:30 - 0:25)
    Annso -Erikssons3 - 2(0:40 - 0:30)
    snufsan49-brutusx 2 - 2(0:49 - 0:32)
    thure5-miru67 1 - 1(0:48 - 0:47)
    Erich -Thensing3 - 0(0:29 - 0:46)
    tessa8 -Raketa2 - 2(0:21 - 0:29)
    jojje60 -Nisse593 - 2(0:27 - 0:41)
    erroma-pacsac wo - 2( - 0:21)
    Brili -Benke453 - 2(0:32 - 0:18)
    Hammis-mymlan30 wo - 1( - 0:49)
    Brel63 -MrBede013 - 2(0:24 - 0:38)
    PerlanB-ko-ren wo - 1( - 0:24)
    Mottis -PSchmidt3 - wo(0:39 - )
    kongo-kim-pillretwo - wo( - )
    loza-Nicemanwo - wo( - )
    herr_martin-Stymiewo - wo( - )
    paxel-ofal wo - 2( - 0:48)
    Quasi-Nowhereman wo - 2( - 0:37)
    Hem