Just nu

  • 30 spelare online
  • 226 627 frågor
  • 23 161 medlemmar
  • 7 540 ämnen


Denna funktion kräver att du har Premium

Tjänsten du försökt nå är endast tillgänglig med Vetgirig Premium.

290 kr för ett år eller 29 kr för en månad

Läs mer om Vetgirig Premium

Stegen

Stegen pågår kontinuerligt. Omväxlande får man försvara sin position mot den som ligger under och attackera den som ligger över i stegen. I stegen används bara relativt nyskapade frågor.

Du måste vara medlem för att anmäla Dig till Stegen

Logga in Bli medlem

Tycker du frågesport är kul?

Då finns det många fler ämnen och andra spelformer.

Dessa samt många andra spel får du som medlem.

Så här kommer du igång

Bli medlem

Tabell

Pl.MedlemsnamnOmgVF/O
1erdavid 1079781298
2elemental 1716829887
3tasmat 1703833870
4sandsken 1728849879
5greenylva 1715858857
6squire 25116883
7MusMicke 1710890820
89darter 1604895709
9Eat 1710831879
10Lagavulin 1717847870
11Ifo 1723863860
12mikmat 23716077
13Thorgal 1679881798
14kerek 1712895817
15hodges 1702869833
16Marlow 1184672512
17TomasAnd 1718847871
18statler 1717882835
19Peacelord 1044603441
20Ardbeg 316212104
21skogsplantan 335203132
22DrBesk 1603823780
23linkop 1716861855
24Catgut 1716832884
25mrswing 323208115
26Aarne0 1704889815
27bjarnie 1680838842
28Bells 1466799667
29mama54 1436762674
30Logofilen 1194662532
31Hannes 576335241
32BengtErik 1458793665
33carna 1618850768
34Alsace 25617284
35PJGH 892490402
36slingran 1545807738
37berra114 1425772653
38zede 1041554487
39beason 1031553478
40Zonique 20915158
41epod 1664845819
42BenganHillman 1651859792
43betulavet 448261187
44mao1973 1474768706
45Nyllet 1198636562
46NM 1649862787
47zudskij 1630874756
48Gunnar 658443215
49mick29 822436386
50tsant 1338751587
51Freddeson 1170646524
52ante44 1701878823
53BjoernAbelsson 1096584512
54mishizaki 1296670626
55Fritz 361226135
56Ugglefar 967528439
57alicenystrom 1585855730
58edblom 1528826702
59habobo 1076585491
60spolformat 18313350
61Catta180 1720797923
62chriscross 1247731516
63thomas62 878494384
64kimsch 1043607436
65extemisten 1094598496
66Sampa 1167654513
67Nynnaren 1396744652
68NETO 1468786682
69Crassus 1410775635
70NallePuhSthlm 1711843868
71jambalaya 1701815886
72gambleake 410246164
73BearValley 1158632526
74Nil 904516388
75Perte 1401761640
76kjemon 679391288
77tr666 1679879800
78rzenry 1703818885
79marie25 1400707693
80Ilmarig 1189523
81Maceteer 19513560
82PJ44 1290728562
83roffei 1610814796
84Flottyren 1695856839
85tgus 1699816883
86Kjell-Erik 1191617574
87Marple 18011664
88Segtor 328190138
89Josabeth 1706823883
90Amfi 849457392
91Alesten 286177109
92Catharina64 843474369
93johah 1447747700
94mumintrollet 592333259
95Tinytot 1439769670
96godis94 15710057
97linida 701357344
98yba 15410846
99Gunillab 1499653
100Johnnyrock 1447745702
101Taffy 649357292
102rodskagg 1060554506
103SusannF 284162122
104Ceres 307174133
105gardinsven 407226181
106Bertrand 1305745560
107roghedda 1509777732
108Sasa 1555757798
109GertO 1061567494
110wilman 919497422
111chrillemix 816470346
112avion 1555782773
113Milton63 17510966
114stiga63 452255197
115monicaw 1357668689
116hankan69 1636806830
117LasseiFalun 889472417
118namark 1402673729
119Joonas73 1399643
120Sonkan 782439343
121uffenyfiken 1449747
122Salmonella 1306659647
123Tjongem 849432417
124skatan62 1563769794
125Mattadona 554288266
126Broddbo 1494721773
127univega 1459550
128TORGIL43 45378
129Bastrup 820444376
130uffe1960 39336
131WO 720378342
132LexxX 291182109
133solia 1348688660
134sunnylass 1609745864
135genesis 567333234
136barbasork 33294
137Bengano66 526285241
138pansar 579291288
139Veltins 404225179
140Alisandali 24014298
141Mister_Movie 892461431
142Beaker 290170120
143Pepen 1036241
144Sture_J 304171133
145Ordgalen 17127121000
146mikeymike1 442915
147Palle722 1578671
148Jespet1986 27317598
149jorkan 1358550
150wiosna 316171145
151DB230 1591724867
152Hammis 873504369
153trockeltum 784830
154gnilrad 1225686539
155Thensing 676335341
156figgaro 736353383
157tandteknik 1022522500
158snufsan49 1139557582
159thure5 313154159
160peterpan777 336169167
161kalle18 1602713889
162jukkasbo 18111863
163Annso 1531757774
164miru67 19411084
1651903erba 614120
166jojje60 1481665816
167brutusx 357187170
168Raketa 546271275
169Skron 362610
170mymlan30 254132122
171Nisse59 1488660828
172kongo-kim 1252675577
173erroma 929539390
174tessa8 538316222
175Erich 15123
176Troy_66 1225567
177Abro 12102
178MissEllie 14710641
179Mottis 906426
180PerlanB 35305
181Brili 389207182
182Niceman 13310330
183ko-ren 973517456
184loza 1290592698
185pillret 794487307
186Stymie 35269
187Aekstrom 996336
188herr_martin 1314763551
189MrBede01 963
190paxel 1283641642
191reptilo 541
192PSchmidt 392514
193Quasi 25205
194ratatosk 15132
195Astrantia 000

Innevarande omgång (1729)

elemental -tasmat3 - 3(0:08 - 0:10)
sandsken -greenylva3 - 2(0:09 - 0:13)
squire -MusMicke3 - 3(0:15 - 0:29)
Eat-9darter 3 - 3(0:12 - 0:11)
Ifo-Lagavulin 3 - 3(0:15 - 0:13)
Thorgal-mikmat 2 - 3(0:16 - 0:22)
hodges-kerek 0 - 2(0:13 - 0:12)
TomasAnd-Marlow 1 - 3(0:20 - 0:13)
statler -Peacelord2 - 1(0:14 - 0:21)
DrBesk-skogsplantan 3 - 3(0:25 - 0:12)
linkop -Catgut3 - 1(0:16 - 0:20)
Aarne0-mrswing 3 - 3(0:14 - 0:13)
bjarnie -Bells3 - 1(0:16 - 0:18)
Logofilen-mama54 wo - 1( - 0:13)
Hannes-Ardbeg 2 - 2(0:25 - 0:17)
carna-BengtErik 3 - 3(0:15 - 0:12)
Alsace -PJGH1 - 1(0:14 - 0:15)
slingran -berra1143 - wo(0:28 - )
zede -beason2 - 0(0:24 - 0:23)
epod-Zonique wo - 3( - 0:25)
betulavet-BenganHillman wo - 2( - 0:30)
Nyllet-mao1973 2 - 2(0:22 - 0:18)
NM -zudskij3 - 2(0:10 - 0:21)
mick29-Gunnar 0 - 0(0:24 - 0:11)
tsant -Freddeson3 - 1(0:20 - 0:21)
BjoernAbelsson-ante44 1 - 3(0:28 - 0:16)
Fritz-mishizaki 2 - 2(0:21 - 0:18)
Ugglefar -alicenystrom3 - 2(0:18 - 0:22)
habobo-edblom 3 - 3(0:38 - 0:15)
Catta180-spolformat 1 - 3(0:22 - 0:12)
chriscross -thomas623 - 3(0:16 - 0:21)
extemisten-kimsch 1 - 3(0:27 - 0:17)
Nynnaren-Sampa 0 - 1(0:24 - 0:16)
NETO -Crassus2 - 1(0:20 - 0:21)
jambalaya-NallePuhSthlm 2 - 3(0:13 - 0:24)
BearValley-gambleake 2 - 3(0:24 - 0:28)
Perte -kjemon2 - 1(0:29 - 0:21)
rzenry-tr666 2 - 2(0:22 - 0:17)
Ilmarig-marie25 2 - 3(0:27 - 0:22)
roffei-Maceteer 2 - 2(0:24 - 0:19)
tgus-Flottyren 2 - 2(0:32 - 0:20)
Kjell-Erik-Nil 2 - 3(0:26 - 0:26)
Marple -Segtor2 - 1(0:20 - 0:18)
Josabeth -Amfi2 - 2(0:26 - 0:27)
Alesten -Catharina643 - 1(0:36 - 0:29)
johah-PJ44 3 - 3(0:36 - 0:30)
mumintrollet-Tinytotwo - wo( - )
linida-godis94 1 - 1(0:17 - 0:12)
Gunillab-yba 3 - 3(0:25 - 0:16)
Johnnyrock -Taffy3 - 0(0:33 - 0:25)
rodskagg -SusannF3 - 1(0:23 - 0:25)
Ceres -gardinsven2 - 1(0:23 - 0:19)
roghedda-Bertrand 0 - 2(0:04 - 0:25)
Sasa -GertO3 - 1(0:28 - 0:15)
chrillemix-wilman 2 - 3(0:33 - 0:39)
avion -Milton630 - wo(0:35 - )
monicaw-stiga63 1 - 1(0:36 - 0:17)
LasseiFalun-hankan69 2 - 3(0:29 - 0:28)
namark-Joonas73wo - wo( - )
uffenyfiken-Sonkan 2 - 3(0:48 - 0:47)
Salmonella -Tjongem3 - 3(0:30 - 0:57)
Mattadona-skatan62 2 - 2(0:37 - 0:24)
Broddbo -univega3 - 2(0:24 - 0:27)
Bastrup-TORGIL43 2 - 2(0:56 - 0:28)
uffe1960 -WO3 - wo(0:14 - )
LexxX -solia2 - 1(0:27 - 0:31)
genesis-sunnylass 1 - 2(0:43 - 0:36)
barbasork -Bengano662 - 2(0:22 - 0:43)
Veltins-pansar 1 - 2(0:31 - 0:37)
Alisandali -Mister_Movie2 - 1(0:26 - 0:28)
Beaker-Sagittariux 0 - 2(0:20 - 0:15)
Pepen -Sture_J2 - 2(0:24 - 0:25)
Ordgalen -mikeymike12 - 2(0:25 - 0:26)
Palle722 -Jespet19863 - 1(0:38 - 0:19)
jorkan -wiosna2 - 2(0:14 - 0:26)
Hammis-DB230 wo - 2( - 0:21)
trockeltum -gnilrad3 - 1(0:24 - 0:37)
Thensing -figgaro2 - 0(0:32 - 0:22)
tandteknik -snufsan493 - 2(0:38 - 1:00)
peterpan777-thure5 1 - 2(0:30 - 0:37)
kalle18 -jukkasbo2 - 1(0:36 - 0:27)
miru67-Annso 1 - 2(0:44 - 0:27)
jojje60-1903erba 1 - 3(0:53 - 0:35)
brutusx -Raketa2 - 0(0:34 - 0:56)
Skron -mymlan302 - wo(0:17 - )
kongo-kim-Nisse59 0 - 1(0:31 - 0:41)
erroma -tessa80 - wo(0:27 - )
Troy_66-Erich 1 - 2(0:29 - 0:36)
Mottis-MissEllie 2 - 2(0:26 - 0:21)
PerlanB -Brili2 - 2(0:27 - 0:42)
ko-ren-Niceman wo - 2( - 0:33)
loza-pillretwo - wo( - )
Stymie-Aekstromwo - wo( - )
herr_martin-Abro wo - 2( - 0:30)
paxel-MrBede01 wo - 1( - 0:44)
PSchmidt-reptilo wo - 1( - 0:33)
Quasi-ratatoskwo - wo( - )

Senaste meddelanden

  • [04-17 08:11] PerlanB
    Konstigt, fick aldrig svara på nån fråga.. det avbröt..
  • [02-22 08:09] Gunillab
    Jag fick bara en fråga
  • [02-21 08:06] Gunillab
    Det bröts efter en fråga för mig..Meddelande Eftersnack

  • Fakta om tävlingen

    Dag(ar) för match:
    måndag, tisdag, onsdag, torsdag, fredag
    Antal frågor per match:
    3
    Urval frågor:
    Blandat kvalitetsurval
    Dagar innan w.o.:
    1
    Maxtid (s) per match:
    60
    Diff (s) för vinst på tid:
    1
    Sen. omgång:
    2017-04-28
    Deltagare:
    195
    Öppet för:
    Alla medlemmar

    Beskrivning av Ligaspel på Vetgirig

    För serier som är fullsatta vid säsongens start följs ett matchprogram där alla möter alla. För serier som inte var fullsatta vid säsongens start slumpas matcher fram varje omgång.

    Varje match består av några frågor som slumpas fram (båda deltagarna i en match får givetvis samma frågor). Frågor måste besvaras inom angivet antal dagar och inom angiven tid.

    Vinnare av en match är den med flest antal rätt. Vid lika många rätt avgör tiden. Om tidsskillanden är mindre än X sekunder (X=10 för VetLigan) räknas det som oavgjort. Om man "vinner" (på tid eller w.o.) utan att svara rätt på någon fråga får man 1 poäng (inte 2).

    I tabellen rangordnas; poäng, antal rätt, snabbast tid

    När säsongen är slut utses mästaren och vilka som flyttas upp resp. ner i divisionerna.

    Meddelanden

    Skriv eget meddelande
    • [04-17 08:11] PerlanB
      Konstigt, fick aldrig svara på nån fråga.. det avbröt..
    • [02-22 08:09] Gunillab
      Jag fick bara en fråga
    • [02-21 08:06] Gunillab
      Det bröts efter en fråga för mig..Meddelande Eftersnack
    • [02-07 17:05] Sasa
      Vad jag är trött på att förlora matcher på tid!! Skulle önska att det fick vara 10 sekunders skillnad som på andra tävlingar.
    • [11-25 07:46] Alsace
      Tre frågor - Tre sekunder. Tveklöst är erdavid regerande kung av Stegen. Grymt!
    • [11-14 23:28] erdavid
      Kan bara instämma med föregående talare. Tack gramse för alla matcher och den inspiration du givit upphov till! Grattis till dina 18 månadstitlar!
    • [11-04 07:22] Alsace
      Tusen tack för alla goda matcher Gramse. Jag är enormt imponerad över alla år du legat på topp i Stegen!
    • [11-01 23:05] gramse
      Hej då, Stegen, nu kliver jag av. Jag önskar alla stegen-vänner en fortsatt bra klättring :)
    • [09-26 11:17] Ceres
      Det var flott LasseiFalun! :-)
    • [09-15 00:16] gramse
      Så är det! Enda chansen att slå erdavid är att han helt missar eller fastnar på en fråga. Han höjer ribban för oss andra dödliga :) Roligt ändå att se hur bra man faktiskt kan bli på Stegen.
    • [09-14 23:41] tasmat
      Tre rätt på TRE sekunder. Imponerande erdavid!
    Gamla meddelanden

    Omgång 1728

    erdavid -elemental3 - 3(0:05 - 0:09)
    sandsken-tasmat 2 - 3(0:10 - 0:11)
    squire-greenylva 3 - 3(0:07 - 0:05)
    Eat-MusMicke 2 - 3(0:20 - 0:34)
    Ifo-9darter 2 - 2(0:22 - 0:10)
    Lagavulin -Thorgal2 - 2(0:21 - 0:25)
    hodges-mikmat 2 - 3(0:12 - 0:24)
    kerek -TomasAnd3 - 3(0:19 - 0:20)
    Marlow -statler1 - 0(0:17 - 0:12)
    DrBesk-Peacelord wo - 2( - 0:32)
    skogsplantan -linkop3 - 2(0:17 - 0:21)
    Catgut -Aarne03 - 2(0:28 - 0:15)
    mrswing -bjarnie3 - 1(0:21 - 0:19)
    Bells -Logofilen2 - 0(0:22 - 0:20)
    mama54 -Hannes3 - 2(0:20 - 0:15)
    carna-Ardbeg 0 - 2(0:13 - 0:14)
    Alsace-BengtErik wo - 2( - 0:17)
    PJGH -slingran1 - 0(0:28 - 0:20)
    berra114 -zede3 - 2(0:19 - 0:24)
    beason -epod2 - 2(0:25 - 0:27)
    betulavet-Zonique 1 - 3(0:23 - 0:25)
    Nyllet-BenganHillman 2 - 2(0:26 - 0:23)
    mao1973 -NM3 - 2(0:26 - 0:29)
    mick29-zudskij 2 - 2(0:18 - 0:17)
    Gunnar -tsant3 - 3(0:12 - 0:15)
    Freddeson -BjoernAbelsson2 - 2(0:24 - 0:33)
    Fritz-ante44 2 - 2(0:15 - 0:14)
    mishizaki -Ugglefar3 - 3(0:17 - 0:21)
    alicenystrom -habobo2 - 2(0:13 - 0:18)
    edblom -Catta1803 - 1(0:24 - 0:25)
    chriscross-spolformat 3 - 3(0:25 - 0:13)
    thomas62-extemisten2 - 2(0:18 - 0:18)
    kimsch -Nynnaren2 - 2(0:20 - 0:21)
    NETO-Sampa 2 - 2(0:29 - 0:16)
    Crassus -jambalaya2 - 0(0:30 - 0:15)
    BearValley-NallePuhSthlm wo - 1( - 0:19)
    gambleake -Perte2 - 2(0:22 - 0:27)
    kjemon -rzenry2 - 2(0:19 - 0:24)
    tr666 -Ilmarig1 - wo(0:12 - )
    roffei-marie25 1 - 1(0:21 - 0:20)
    tgus-Maceteer 2 - 2(0:29 - 0:25)
    Kjell-Erik-Flottyren 2 - 2(0:35 - 0:14)
    Marple-Nil 1 - 2(0:29 - 0:16)
    Segtor -Josabeth2 - 2(0:22 - 0:25)
    Alesten-Amfi 1 - 2(0:25 - 0:18)
    johah-Catharina64 0 - 1(0:33 - 0:39)
    mumintrollet-PJ44 1 - 2(0:19 - 0:23)
    Tinytot -linida2 - 1(0:41 - 0:30)
    Gunillab-godis94 3 - 3(0:27 - 0:18)
    Johnnyrock-yba 3 - 3(0:21 - 0:17)
    rodskagg-Taffy 1 - 1(0:32 - 0:23)
    SusannF -Ceres3 - 2(0:21 - 0:25)
    roghedda-gardinsven 0 - 1(0:05 - 0:30)
    Bertrand -Sasa1 - 1(0:21 - 0:22)
    chrillemix-GertO 1 - 2(0:28 - 0:32)
    avion-wilman 2 - 3(0:43 - 0:23)
    monicaw-Milton63 3 - 3(0:32 - 0:17)
    stiga63 -LasseiFalun3 - 0(0:32 - 0:41)
    hankan69 -namark2 - 1(0:28 - 0:26)
    Joonas73 -uffenyfiken2 - 2(0:17 - 0:31)
    Salmonella-Sonkan wo - 2( - 0:20)
    Tjongem -Mattadona2 - 1(0:21 - 0:26)
    skatan62 -Broddbo2 - 1(0:34 - 0:42)
    Bastrup-univega wo - 2( - 0:27)
    TORGIL43 -uffe19603 - 2(0:24 - 0:18)
    LexxX-WO 1 - 3(0:26 - 0:21)
    solia -genesis2 - 1(0:33 - 0:31)
    sunnylass -barbasork2 - wo(0:28 - )
    Veltins-Bengano66 1 - 3(0:20 - 0:32)
    pansar -Alisandali1 - 0(0:37 - 0:24)
    Beaker-Mister_Movie 0 - 1(0:33 - 0:34)
    Pepen-Sagittariux 1 - 2(0:22 - 0:14)
    Ordgalen-Sture_J 0 - 3(0:13 - 0:39)
    mikeymike1 -Palle7222 - 1(0:25 - 0:48)
    jorkan-Jespet1986 1 - 1(0:39 - 0:17)
    Hammis-wiosna wo - 1( - 0:26)
    DB230 -trockeltum2 - 1(0:31 - 0:25)
    Thensing-gnilrad 0 - 1(0:34 - 0:25)
    tandteknik-figgaro 3 - 3(0:33 - 0:15)
    peterpan777-snufsan49 0 - 2(0:42 - 1:00)
    kalle18-thure5 0 - 1(0:46 - 0:37)
    jukkasbo-miru672 - 2(0:36 - 0:36)
    Annso -jojje602 - 0(0:31 - 0:32)
    1903erba -brutusx2 - 2(0:30 - 0:46)
    Raketa -Skron3 - 2(0:30 - 0:17)
    kongo-kim-mymlan30 wo - 1( - 0:53)
    Nisse59 -erroma2 - wo(0:37 - )
    Troy_66-tessa8 1 - 2(0:24 - 0:16)
    Mottis-Erich wo - 2( - 0:42)
    PerlanB-MissEllie wo - 2( - 0:45)
    ko-ren-Brili 1 - 2(0:28 - 0:42)
    Niceman-lozawo - wo( - )
    Stymie-pillret wo - 1( - 0:33)
    Aekstrom-herr_martinwo - wo( - )
    paxel-Abro wo - 1( - 0:30)
    PSchmidt-MrBede01 wo - 0( - 0:38)
    Quasi-reptilo wo - 3( - 0:35)

    Omgång 1727

    elemental -sandsken3 - 3(0:16 - 0:18)
    squire-tasmat 2 - 3(0:14 - 0:08)
    greenylva -Eat3 - 2(0:12 - 0:15)
    Ifo-MusMicke 2 - 3(0:27 - 0:34)
    9darter -Lagavulin3 - 3(0:08 - 0:16)
    Thorgal -hodges3 - 1(0:23 - 0:11)
    kerek-mikmat 1 - 3(0:16 - 0:25)
    TomasAnd -Marlow3 - 3(0:20 - 0:24)
    DrBesk-statler 2 - 2(0:18 - 0:12)
    Peacelord -skogsplantan2 - 1(0:21 - 0:16)
    Catgut-linkop 0 - 2(0:16 - 0:11)
    Aarne0 -mrswing3 - 2(0:17 - 0:13)
    bjarnie -Bells3 - 3(0:14 - 0:31)
    Logofilen-mama542 - 2(0:15 - 0:15)
    carna-Hannes 1 - 2(0:19 - 0:19)
    Alsace-Ardbeg wo - 0( - 0:19)
    BengtErik -PJGH3 - 2(0:13 - 0:11)
    berra114-slingran 2 - 2(0:20 - 0:15)
    beason-zede 3 - 3(0:20 - 0:19)
    epod -betulavet2 - 2(0:17 - 0:21)
    Zonique -Nyllet2 - 2(0:25 - 0:29)
    BenganHillman -mao19732 - 0(0:32 - 0:24)
    mick29-NM 1 - 3(0:25 - 0:18)
    zudskij -Gunnar3 - 3(0:14 - 0:15)
    tsant -Freddeson3 - 0(0:25 - 0:17)
    BjoernAbelsson -Fritz3 - 3(0:18 - 0:22)
    mishizaki-ante44 1 - 1(0:24 - 0:16)
    alicenystrom-Ugglefar 1 - 1(0:30 - 0:23)
    habobo -edblom3 - 3(0:17 - 0:19)
    chriscross-Catta180 2 - 3(0:25 - 0:20)
    spolformat -thomas622 - 2(0:14 - 0:30)
    kimsch-extemisten 1 - 2(0:15 - 0:30)
    Nynnaren -NETO2 - 2(0:21 - 0:24)
    Sampa-Crassus1 - 1(0:22 - 0:22)
    BearValley-jambalaya 1 - 2(0:20 - 0:20)
    NallePuhSthlm -gambleake3 - 2(0:22 - 0:20)
    kjemon-Perte 1 - 2(0:27 - 0:14)
    rzenry -tr6663 - 1(0:23 - 0:18)
    Ilmarig -roffei2 - 1(0:15 - 0:25)
    tgus-marie25 1 - 3(0:23 - 0:20)
    Maceteer -Kjell-Erik3 - 3(0:16 - 0:27)
    Marple-Flottyren 2 - 2(0:19 - 0:13)
    Segtor-Nil 1 - 3(0:25 - 0:21)
    Josabeth -Alesten2 - 1(0:28 - 0:17)
    johah-Amfi 3 - 3(0:26 - 0:25)
    mumintrollet-Catharina64 wo - 3( - 0:31)
    Tinytot-PJ44 1 - 1(0:57 - 0:18)
    linida -Gunillab2 - 2(0:17 - 0:21)
    Johnnyrock-godis94 2 - 2(0:24 - 0:23)
    yba -rodskagg2 - 2(0:20 - 0:41)
    Taffy -SusannF2 - 2(0:21 - 0:23)
    Ceres -roghedda3 - 2(0:25 - 0:07)
    Bertrand-gardinsven 1 - 2(0:23 - 0:34)
    Sasa -chrillemix3 - 2(0:32 - 0:29)
    avion-GertO 1 - 2(0:26 - 0:23)
    wilman -monicaw2 - 2(0:26 - 0:31)
    Milton63 -stiga632 - 1(0:22 - 0:23)
    LasseiFalun -hankan692 - 1(0:20 - 0:21)
    Joonas73-namark wo - 1( - 0:23)
    uffenyfiken -Salmonella2 - wo(0:36 - )
    Tjongem-Sonkan 2 - 2(0:31 - 0:28)
    skatan62-Mattadona 2 - 3(0:22 - 0:24)
    Bastrup-Broddbo wo - 1( - 0:28)
    TORGIL43-univega 1 - 3(0:18 - 0:32)
    LexxX-uffe1960 1 - 2(0:23 - 0:16)
    WO -solia3 - 3(0:21 - 0:39)
    genesis -sunnylass2 - 2(0:28 - 0:35)
    Veltins-barbasork 0 - 2(0:25 - 0:19)
    pansar-Bengano66 0 - 2(0:39 - 0:31)
    Beaker-Alisandali 2 - 3(0:20 - 0:21)
    Pepen-Mister_Movie wo - 2( - 0:33)
    Ordgalen-Sagittariux 1 - 2(0:15 - 0:13)
    Sture_J -mikeymike13 - 1(0:26 - 0:33)
    jorkan-Palle722 2 - 3(0:32 - 0:33)
    Hammis-Jespet1986 wo - 2( - 0:30)
    wiosna -DB2303 - 2(0:19 - 0:24)
    Thensing-trockeltum wo - 2( - 0:31)
    tandteknik-gnilrad 1 - 3(0:38 - 0:21)
    figgaro -peterpan7772 - 2(0:29 - 0:34)
    snufsan49 -kalle182 - 2(0:33 - 0:46)
    thure5-jukkasbo1 - 1(1:00 - 1:00)
    Annso-miru67 1 - 2(0:39 - 0:42)
    jojje60 -1903erba1 - 1(0:29 - 0:34)
    brutusx -Raketa2 - 2(0:38 - 0:42)
    kongo-kim-Skron 1 - 1(0:28 - 0:18)
    Nisse59-mymlan30 1 - 1(0:43 - 0:38)
    erroma -Troy_662 - 1(0:46 - 0:11)
    Mottis-tessa8 wo - 1( - 0:16)
    Erich -PerlanB2 - wo(0:35 - )
    ko-ren-MissEllie 1 - 2(0:30 - 0:28)
    Brili -Niceman2 - wo(0:42 - )
    loza-Stymiewo - wo( - )
    pillret -Aekstrom3 - wo(0:20 - )
    herr_martin-paxelwo - wo( - )
    PSchmidt-Abro wo - 3( - 0:26)
    Quasi-MrBede01 wo - 2( - 0:33)
    reptilo -ratatosk2 - wo(0:50 - )

    Omgång 1726

    erdavid -elemental3 - 3(0:06 - 0:09)
    sandsken -squire3 - 2(0:12 - 0:09)
    greenylva-tasmat 3 - 3(0:13 - 0:12)
    Ifo-Eat 1 - 3(0:18 - 0:15)
    MusMicke -9darter3 - 3(0:14 - 0:15)
    Thorgal-Lagavulin 1 - 3(0:26 - 0:16)
    hodges -kerek2 - 1(0:36 - 0:12)
    mikmat -TomasAnd3 - 2(0:19 - 0:21)
    DrBesk-Marlow 2 - 2(0:17 - 0:12)
    Peacelord-statler 2 - 2(0:18 - 0:14)
    skogsplantan -Catgut3 - 2(0:18 - 0:15)
    Aarne0-linkop 2 - 2(0:25 - 0:19)
    mrswing -bjarnie2 - 1(0:19 - 0:20)
    Logofilen-Bells 1 - 3(0:16 - 0:25)
    carna-mama54 2 - 3(0:22 - 0:16)
    Alsace-Hannes wo - 3( - 0:18)
    BengtErik-Ardbeg 2 - 2(0:26 - 0:17)
    PJGH -berra1141 - 1(0:17 - 0:19)
    slingran -beason3 - 3(0:18 - 0:22)
    zede -epod1 - 1(0:13 - 0:29)
    betulavet -Zonique3 - 3(0:19 - 0:20)
    Nyllet -BenganHillman2 - 2(0:20 - 0:26)
    mao1973 -mick293 - 3(0:28 - 0:30)
    zudskij-NM 3 - 3(0:22 - 0:12)
    tsant-Gunnar 1 - 1(0:21 - 0:14)
    BjoernAbelsson-Freddeson 3 - 3(0:30 - 0:14)
    Fritz -mishizaki2 - 2(0:23 - 0:37)
    ante44 -alicenystrom1 - 1(0:24 - 0:27)
    Ugglefar -habobo3 - 2(0:19 - 0:30)
    chriscross-edblom 2 - 3(0:28 - 0:36)
    Catta180 -spolformat3 - 2(0:16 - 0:16)
    thomas62 -kimsch3 - 2(0:22 - 0:12)
    extemisten -Nynnaren3 - 3(0:21 - 0:25)
    Sampa-NETO 1 - 2(0:17 - 0:28)
    Crassus -BearValley2 - wo(0:23 - )
    NallePuhSthlm-jambalaya 0 - 0(0:21 - 0:11)
    gambleake -kjemon3 - 2(0:27 - 0:23)
    Perte -rzenry3 - 2(0:15 - 0:19)
    Ilmarig-tr666 1 - 2(0:20 - 0:19)
    roffei -tgus2 - 0(0:20 - 0:26)
    marie25 -Maceteer2 - 1(0:31 - 0:19)
    Kjell-Erik -Marple1 - 0(0:25 - 0:27)
    Flottyren -Segtor3 - 2(0:16 - 0:25)
    Josabeth-Nil 2 - 2(0:36 - 0:22)
    johah-Alesten 3 - 3(0:22 - 0:18)
    Amfi -mumintrollet2 - wo(0:21 - )
    Catharina64 -Tinytot3 - 3(0:36 - 0:41)
    linida-PJ44 1 - 3(0:27 - 0:22)
    Johnnyrock-Gunillab 3 - 3(0:26 - 0:20)
    godis94 -yba3 - 3(0:26 - 0:27)
    rodskagg -Taffy3 - 2(0:22 - 0:22)
    Ceres-SusannF 2 - 2(0:30 - 0:19)
    roghedda -Bertrand2 - 1(0:12 - 0:19)
    gardinsven -Sasa1 - 0(0:20 - 0:29)
    avion-chrillemix 3 - 3(0:37 - 0:28)
    wilman-GertO 1 - 1(0:23 - 0:22)
    Milton63-monicaw 2 - 3(0:36 - 0:26)
    LasseiFalun-stiga63 1 - 1(0:34 - 0:26)
    Joonas73-hankan69 1 - 2(0:27 - 0:42)
    namark -uffenyfiken2 - 1(0:26 - 0:31)
    Tjongem-Salmonella 0 - 3(1:00 - 0:22)
    Sonkan -skatan623 - 2(0:31 - 0:30)
    Bastrup-Mattadona 2 - 2(0:33 - 0:28)
    Broddbo -TORGIL432 - 2(0:25 - 0:27)
    LexxX-univega 2 - 2(0:29 - 0:25)
    WO-uffe1960 1 - 2(0:18 - 0:14)
    genesis-solia 0 - 2(0:35 - 0:34)
    sunnylass -Veltins3 - 2(0:32 - 0:26)
    pansar-barbasork 3 - 3(0:35 - 0:21)
    Beaker-Bengano66 2 - 3(0:27 - 0:44)
    Pepen-Alisandali 2 - 2(0:43 - 0:32)
    Mister_Movie -Ordgalen1 - 0(0:23 - 0:10)
    Sture_J-Sagittariux 2 - 2(0:33 - 0:13)
    mikeymike1 -jorkan2 - 1(0:27 - 0:17)
    Hammis-Palle722 wo - 3( - 0:46)
    wiosna-Jespet1986 1 - 3(0:25 - 0:23)
    DB230 -Thensing1 - 1(0:27 - 0:35)
    tandteknik-trockeltum 2 - 2(0:45 - 0:19)
    figgaro-gnilrad 1 - 3(0:35 - 0:29)
    snufsan49-peterpan777 2 - 2(0:42 - 0:29)
    kalle18 -thure52 - 1(0:31 - 0:30)
    jukkasbo -Annso2 - 1(0:27 - 0:35)
    jojje60-miru67 2 - 2(0:41 - 0:40)
    brutusx-1903erba 2 - 2(0:38 - 0:28)
    kongo-kim-Raketa wo - 3( - 0:43)
    Skron -Nisse591 - 1(0:17 - 0:47)
    erroma-mymlan30 1 - 2(0:31 - 0:46)
    Troy_66 -Mottis0 - wo(0:09 - )
    Erich-tessa8 2 - 2(0:33 - 0:15)
    ko-ren-PerlanB 2 - 3(0:26 - 0:20)
    MissEllie -Brili2 - 2(0:22 - 0:44)
    Niceman-lozawo - wo( - )
    Stymie-pillretwo - wo( - )
    Aekstrom -herr_martin2 - wo(0:17 - )
    paxel-PSchmidtwo - wo( - )
    Quasi-Abro wo - 1( - 0:34)
    MrBede01 -reptilo2 - 0(0:38 - 0:45)
    Hem