Just nu

  • 28 spelare online
  • 231 504 frågor
  • 17 252 medlemmar
  • 7 658 ämnen


Denna funktion kräver att du har Premium

Tjänsten du försökt nå är endast tillgänglig med Vetgirig Premium.

290 kr för ett år eller 29 kr för en månad

Läs mer om Vetgirig Premium

Stegen

Stegen pågår kontinuerligt. Omväxlande får man försvara sin position mot den som ligger under och attackera den som ligger över i stegen. I stegen används bara relativt nyskapade frågor.

Du måste vara medlem för att anmäla Dig till Stegen

Logga in Bli medlem

Tycker du frågesport är kul?

Då finns det många fler ämnen och andra spelformer.

Dessa samt många andra spel får du som medlem.

Så här kommer du igång

Bli medlem

Tabell

Pl.MedlemsnamnOmgVF/O
1erdavid 14011061340
2greenylva 228611301156
3squire 816443373
4sandsken 230411301174
5Ifo 228711481139
6elemental 227810971181
7Zdravo 295187108
8statler 228911701119
9Thorgal 225011711079
10tasmat 225810981160
11Eat 227911041175
12NM 221111501061
13SusannF 862479383
14Hercule 422255167
15bjarnie 222311211102
16Benke45 510308202
17skogsplantan 905494411
18Logofilen 1741946795
199darter 218011721008
20kerek 228911751114
21MusMicke 227411671107
22godis94 735405330
23Lagavulin 229211401152
24slingran 209310811012
25ante44 225511551100
26berra114 19881074914
27mama54 444268176
28yba 704414290
29Maceteer 767455312
30mrswing 881485396
31Marple 757407350
32Marlow 19614254
33Bells 20171081936
34BengtErik 20071065942
35Catgut 229411091185
36Hannes 1132609523
37zede 1607827780
38Peacelord 1614869745
39Fritz 910514396
40Gunnar 1140712428
41linkop 224811211127
42gambleake 967517450
43DrBesk 20551099956
44Perte 19791040939
45Johnnyrock 20251031994
46zudskij 217811761002
47PJGH 1468768700
48Freddeson 1747915832
49Nyllet 1768926842
50poppekarlsson 62575
51Ugglefar 1539809730
52mick29 1399721678
53Aarne0 225711791078
54Erikssons 499310189
55TORGIL43 607339268
56kjemon 1252675577
57Solf 13510332
58habobo 1634856778
59Flottyren 226911381131
60Tune000 22915475
61Alesten 851472379
62Joonas73 648400248
63Gunillab 722374348
64bikila 18613155
65alicenystrom 20691128941
66BenganHillman 221611341082
67Alisandali 752436316
68tgus 226411061158
69Segtor 891489402
70Taffy 1216647569
71NallePuhSthlm 228311211162
72Nynnaren 19321019913
73Nil 1442781661
74tr666 224111691072
75Catta180 228810831205
76roffei 216310961067
77Ilmarig 16712245
78Bertilblues 18412163
79Jespet1986 794473321
80TomasAnd 224410941150
81Bertrand 17911030761
82mao1973 203610211015
83Kjell-Erik 16410460
84BearValley 1695910785
85Beaker 857457400
86Josabeth 228310911192
87mauretanien 15110645
881903erba 636334302
89thomas62 1422767655
90tsant 18391021818
91namark 19769591017
92NETO 20251066959
93rzenry 225810971161
94Salmonella 1873946927
95chriscross 1716998718
96kempablavitt 21614076
97pansar 1153581572
98gardinsven 977516461
99univega 447253194
100Crassus 19131037876
101snufsan49 1699842857
102rodskagg 1618831787
103mikeymike1 544212
104Catharina64 1407752655
105chrillemix 1383749634
106Amfi 1424721703
107linida 1278626652
108Mattadona 1065561504
109Ceres 869428441
110Tinytot 19431033910
111LasseiFalun 1449761688
112skatan62 448240208
113purplehaze 41329
114Goethes_iPhone 309191118
115stiga63 1029527502
116kongo-kim 1738972766
117Bastrup 1352728624
118epod 35314
119PJ44 1746991755
120Mister_Movie 1457741716
121marie25 442915
122Silvergubben 338194144
123uffenyfiken 669366303
124peterpan777 936033
125roghedda 206410341030
126Tjongem 644420
127Raketa 1102543559
128DB230 20539901063
129johah 12120
130kalle18 21529831169
131Sasa 212710261101
132jukkasbo 631385246
133thure5 875414461
134figgaro 1312636676
135Winston 308180128
136GertO 1555830725
137Elisabeth 512268244
138chatnoir 20811395
139Hestla 21174
140Luand87 1869294
141Palle722 681360321
142tessa8 920575345
143wilman 14104
144infall 342410
145Annso 206910331036
146Diffan90 855926
147Thensing 1163583580
1482005tarras 972
149Deisy 754035
150Limabe007 752
151Ordgalen 22739831290
152erroma 1326804522
153brutusx 922473449
154gnilrad 1607945662
155linghem 219117102
156Brili 240135105
157mumintrollet 1001581420
158Electa 1106842
159ConnyT 660
160Mippen 976433
161Tonbar 534112
162pillan64 000
163Filten_3 000
164Sampa 000

Innevarande omgång (2307)

squire-greenylva 3 - 3(0:21 - 0:15)
sandsken-Ifox -  (x:xx -     )
elemental -Zdravo3 - 3(0:11 - 0:13)
Thorgal-statler 2 - 2(0:43 - 0:19)
Eat-tasmat 2 - 3(0:12 - 0:08)
NM -SusannF3 - 3(0:15 - 0:25)
Hercule-bjarniex -  (x:xx -     )
Benke45-skogsplantanx -  (x:xx -     )
Logofilen -9darter3 - 2(0:14 - 0:12)
MusMicke-kerek 2 - 2(0:15 - 0:12)
godis94 -Lagavulin2 - 2(0:11 - 0:12)
ante44-slingran 2 - 2(0:18 - 0:12)
mama54-berra114 2 - 3(0:14 - 0:16)
Maceteer-yba 2 - 3(0:25 - 0:21)
mrswing-Marple  - x(     - x:xx)
Bells-Marlow 2 - 3(0:19 - 0:08)
BengtErik -Catgut2 - 2(0:15 - 0:16)
zede-Hannes 2 - 3(0:17 - 0:20)
Fritz-Peacelord 2 - 3(0:30 - 0:14)
Gunnar-linkop - (0:00 - 0:00)
DrBesk-gambleake 1 - 2(0:25 - 0:27)
Johnnyrock-Perte 1 - 1(0:35 - 0:21)
zudskij -PJGH3 - 3(0:21 - 0:35)
Nyllet-Freddeson 2 - 2(0:25 - 0:19)
Ugglefar-poppekarlsson 1 - 2(0:32 - 0:22)
Aarne0-mick29 2 - 3(0:13 - 0:20)
Erikssons -TORGIL432 - 2(0:18 - 0:22)
kjemon -Solf3 - 2(0:18 - 0:18)
habobo -Flottyren3 - 2(0:45 - 0:13)
Alesten-Tune000 2 - 2(0:19 - 0:17)
Joonas73-Gunillab  - x(     - x:xx)
bikila-alicenystrom  - x(     - x:xx)
BenganHillman-Alisandalix -  (x:xx -     )
tgus -Segtor3 - 3(0:17 - 0:19)
Taffy-NallePuhSthlmx -  (x:xx -     )
Nynnaren-Nilx -  (x:xx -     )
tr666-Catta180x -  (x:xx -     )
roffei -Ilmarig2 - 1(0:13 - 0:14)
Bertilblues -Jespet19861 - 1(0:28 - 0:29)
TomasAnd-Bertrand - (0:00 - 0:00)
mao1973-Kjell-Erikx -  (x:xx -     )
Beaker-BearValley 3 - 3(0:20 - 0:18)
mauretanien-Josabeth 2 - 3(0:16 - 0:27)
1903erba-thomas62x -  (x:xx -     )
tsant-namark  - x(     - x:xx)
NETO -rzenry3 - 2(0:26 - 0:31)
Salmonella-chriscross  - x(     - x:xx)
kempablavitt-pansar  - x(     - x:xx)
gardinsven-univegax -  (x:xx -     )
Crassus -snufsan493 - 3(0:18 - 0:46)
mikeymike1-rodskagg 2 - 3(0:34 - 0:29)
Catharina64 -chrillemix3 - 2(0:29 - 0:28)
linida-Amfi 1 - 3(0:28 - 0:30)
Ceres-Mattadona 0 - 1(0:22 - 0:26)
Tinytot-LasseiFalun  - x(     - x:xx)
skatan62-purplehaze  - x(     - x:xx)
Goethes_iPhone-stiga63  - x(     - x:xx)
Bastrup-kongo-kim 2 - 3(0:34 - 0:14)
PJ44-epod 2 - 3(0:20 - 0:14)
marie25-Mister_Movie 2 - 3(0:27 - 0:24)
Silvergubben -uffenyfiken2 - 2(0:31 - 0:34)
peterpan777 -roghedda2 - 1(0:27 - 0:14)
Tjongem -Raketa3 - 1(0:29 - 0:21)
DB230-johah  - x(     - x:xx)
kalle18 -Sasa2 - 2(0:33 - 0:34)
jukkasbo-thure5  - x(     - x:xx)
Winston-figgaro 1 - 2(0:21 - 0:18)
GertO-Elisabeth  - x(     - x:xx)
chatnoir-Hestla  - x(     - x:xx)
Luand87-Palle722x -  (x:xx -     )
tessa8-wilman1 - 1(0:23 - 0:23)
Annso-infall 2 - 2(0:36 - 0:34)
Thensing-Diffan90 1 - 1(0:32 - 0:19)
2005tarras -Deisy2 - 2(0:25 - 0:40)
Limabe007 -Ordgalen3 - 2(0:23 - 0:32)
brutusx-erroma 2 - 2(0:53 - 0:28)
gnilrad -linghem2 - 2(0:22 - 0:28)
Brili-mumintrolletx -  (x:xx -     )
Electa-ConnyTx -  (x:xx -     )
Mippen-Tonbar  - x(     - x:xx)
pillan64-Filten_3  - x(     - x:xx)

Senaste meddelanden

  • [11-16 09:56] Ceres
    Korona fär tydligen inte stavas med C!!! Surt
  • [11-15 16:29] Ceres
    Kopra med c godkändes tydligen inte! :-(
  • [10-12 19:42] poppekarlsson
    Kan det vara så underbart att det är tämligen omöjligt att fuska i stegen?

  • Fakta om tävlingen

    Dag(ar) för match:
    måndag, tisdag, onsdag, torsdag, fredag
    Antal frågor per match:
    3
    Urval frågor:
    Blandat kvalitetsurval
    Dagar innan w.o.:
    1
    Maxtid (s) per match:
    60
    Diff (s) för vinst på tid:
    1
    Sen. omgång:
    2019-07-17
    Deltagare:
    164
    Öppet för:
    Alla medlemmar

    Beskrivning av Ligaspel på Vetgirig

    För serier som är fullsatta vid säsongens start följs ett matchprogram där alla möter alla. För serier som inte var fullsatta vid säsongens start slumpas matcher fram varje omgång.

    Varje match består av några frågor som slumpas fram (båda deltagarna i en match får givetvis samma frågor). Frågor måste besvaras inom angivet antal dagar och inom angiven tid.

    Vinnare av en match är den med flest antal rätt. Vid lika många rätt avgör tiden. Om tidsskillanden är mindre än X sekunder (X=10 för VetLigan) räknas det som oavgjort. Om man "vinner" (på tid eller w.o.) utan att svara rätt på någon fråga får man 1 poäng (inte 2).

    I tabellen rangordnas; poäng, antal rätt, snabbast tid

    När säsongen är slut utses mästaren och vilka som flyttas upp resp. ner i divisionerna.

    Meddelanden

    Skriv eget meddelande
    • [11-16 09:56] Ceres
      Korona fär tydligen inte stavas med C!!! Surt
    • [11-15 16:29] Ceres
      Kopra med c godkändes tydligen inte! :-(
    • [10-12 19:42] poppekarlsson
      Kan det vara så underbart att det är tämligen omöjligt att fuska i stegen?
    • [03-14 10:44] Nowhereman
      Bra gjort. Inte en chans på nån av frågorna
    • [03-08 22:54] 9darter
      @Maceteer: Måndagar kan spelordningen förskjutas lite pga att vissa hoppat upp 10 placeringar efter 5 vinster föregående måndag-fredag.
    • [03-01 00:03] tasmat
      ... Pilen visar alltså förändring i placering, inte vinst eller förlust.
    • [03-01 00:02] tasmat
      @Maceteer: Det första kan jag inte svara på. I det andra fallet har du vunnit mot en spelare under dig (om jag förstår det hela rätt). Ni står då båda kvar på er tidigare plats och då pekar pilen åt sidan. ...
    • [02-05 17:07] Maceteer
      Hur kommer det sig att jag går möta någon under mig när jag vunnit fyra eller fem matcher på rad och har en pil rakt upp? Dessutom så står min pil nu åt höger efter även vunnit matchen som jag inte borde spelat (tycker jag). Någon som kan 'reglerna'?
    • [11-15 08:41] brandklipparen
      Erdavid: jag tvivlade inte på er ärlighet, utan ville bara veta hur ni kunde vara så snabba! Det är imponerande!!
    • [11-09 22:50] erdavid
      Brandklipparen: Det är fullt möjligt att klara en fråga på 1 sek. genom fair play. Egentligen är det under 1,5 har jag fått information om då tiden avrundas. Mina resultat här på stegen bygger självklart på inlärning av de aktuella ämnen som används.
    • [10-20 18:44] brandklipparen
      Eller 3 sekunder? Går det att pausa medan man svarar?
    Gamla meddelanden

    Omgång 2306

    erdavid -squire3 - 3(0:08 - 0:13)
    sandsken-greenylva 3 - 3(0:13 - 0:11)
    Ifo-elemental3 - 3(0:09 - 0:09)
    Zdravo -Thorgal2 - 2(0:14 - 0:55)
    statler -Eat3 - 2(0:14 - 0:16)
    NM-tasmat 2 - 3(0:26 - 0:11)
    SusannF -Hercule3 - 2(0:12 - 0:25)
    Benke45-bjarnie 2 - 3(0:28 - 0:21)
    skogsplantan -Logofilen3 - 2(0:17 - 0:15)
    9darter -MusMicke3 - 2(0:12 - 0:11)
    kerek-godis943 - 3(0:15 - 0:15)
    ante44-Lagavulin 1 - 3(0:24 - 0:14)
    slingran -mama543 - 2(0:19 - 0:15)
    Maceteer-berra114 wo - 3( - 0:11)
    mrswing-yba wo - 2( - 0:14)
    Marple -Bells3 - 2(0:23 - 0:16)
    Marlow -BengtErik3 - 3(0:11 - 0:15)
    zede-Catgut 2 - 3(0:18 - 0:16)
    Fritz-Hannes 2 - 3(0:31 - 0:23)
    Peacelord -Gunnar3 - wo(0:18 - )
    linkop -DrBesk3 - 2(0:17 - 0:24)
    gambleake -Johnnyrock3 - 3(0:15 - 0:27)
    Perte -zudskij3 - 2(0:17 - 0:14)
    Nyllet-PJGH 3 - 3(0:22 - 0:15)
    Freddeson -Ugglefar2 - wo(0:16 - )
    poppekarlsson -Aarne03 - 2(0:21 - 0:17)
    Erikssons-mick29 2 - 3(0:16 - 0:29)
    kjemon-TORGIL43 1 - 2(0:22 - 0:20)
    habobo-Solf wo - 3( - 0:23)
    Flottyren -Alesten3 - 2(0:13 - 0:18)
    Tune000 -Joonas733 - wo(0:22 - )
    bikila-Gunillab wo - 2( - 0:15)
    alicenystrom -BenganHillman3 - 2(0:24 - 0:24)
    tgus-Alisandali 1 - 1(0:30 - 0:26)
    Taffy-Segtor 1 - 1(0:23 - 0:20)
    Nynnaren-NallePuhSthlm wo - 2( - 0:25)
    tr666-Nil 0 - 1(0:22 - 0:38)
    roffei-Catta180 2 - 2(0:17 - 0:15)
    Ilmarig -Bertilblues2 - 2(0:17 - 0:24)
    TomasAnd-Jespet1986 wo - 3( - 0:25)
    Bertrand-mao1973wo - wo( - )
    Kjell-Erik -Beaker3 - 2(0:34 - 0:18)
    BearValley -mauretanien2 - 2(0:13 - 0:21)
    Josabeth -1903erba3 - 3(0:18 - 0:26)
    tsant-thomas62 wo - 2( - 0:38)
    NETO-namark 1 - 2(0:30 - 0:27)
    rzenry -Salmonella2 - 1(0:23 - 0:25)
    kempablavitt-chriscross wo - 2( - 0:35)
    gardinsven-pansar 0 - 3(0:23 - 0:38)
    Crassus-univega 1 - 1(0:30 - 0:23)
    snufsan49 -mikeymike12 - 1(0:34 - 0:29)
    Catharina64-rodskagg 2 - 2(0:38 - 0:26)
    linida-chrillemix 0 - 1(0:18 - 0:44)
    Amfi -Ceres2 - 1(0:22 - 0:35)
    Mattadona -Tinytot2 - 2(0:17 - 0:21)
    LasseiFalun -skatan622 - 0(0:22 - 0:25)
    Goethes_iPhone-purplehaze 1 - 2(0:25 - 0:21)
    Bastrup-stiga63 wo - 1( - 0:31)
    PJ44-kongo-kim 1 - 2(0:32 - 0:27)
    marie25-epod 0 - 3(0:21 - 0:19)
    Mister_Movie -Silvergubben2 - 2(0:23 - 0:31)
    peterpan777-uffenyfiken 2 - 3(0:28 - 0:24)
    roghedda -Tjongem2 - 2(0:14 - 0:24)
    DB230-Raketa wo - 1( - 0:20)
    kalle18-johah 2 - 2(0:31 - 0:15)
    Sasa -jukkasbo1 - 0(0:40 - 0:42)
    Winston-thure5 wo - 1( - 0:38)
    GertO-figgaro wo - 2( - 0:22)
    Elisabeth -chatnoir2 - 1(0:33 - 0:30)
    Luand87-Hestla 1 - 3(0:33 - 0:12)
    Palle722 -tessa81 - wo(0:33 - )
    Annso-wilman wo - 2( - 0:28)
    Thensing-infall 1 - 2(0:35 - 0:45)
    Diffan90 -2005tarras1 - 1(0:18 - 0:23)
    Limabe007-Deisy 1 - 2(0:26 - 0:24)
    brutusx-Ordgalen 3 - 3(0:48 - 0:24)
    gnilrad-erroma wo - 2( - 0:29)
    linghem -Brili1 - 0(0:30 - 0:41)
    mumintrollet-Electawo - wo( - )
    ConnyT-Mippenwo - wo( - )
    Tonbar-pillan64wo - wo( - )

    Omgång 2305

    sandsken-squire 2 - 3(0:14 - 0:13)
    greenylva -Ifo3 - 2(0:10 - 0:11)
    Zdravo-elemental 3 - 3(0:17 - 0:14)
    statler-Thorgal 2 - 3(0:19 - 0:13)
    Eat -NM3 - 3(0:09 - 0:24)
    tasmat -SusannF3 - 3(0:10 - 0:13)
    Hercule -Benke453 - 3(0:15 - 0:26)
    skogsplantan-bjarnie 2 - 3(0:11 - 0:15)
    9darter-Logofilen 3 - 3(0:14 - 0:11)
    kerek-MusMicke 1 - 1(0:12 - 0:11)
    godis94 -ante443 - 3(0:11 - 0:15)
    Lagavulin -slingran3 - 2(0:14 - 0:23)
    mama54 -Maceteer3 - wo(0:21 - )
    berra114 -mrswing1 - wo(0:20 - )
    yba -Marple3 - 1(0:20 - 0:21)
    Marlow-Bells 2 - 3(0:14 - 0:12)
    zede-BengtErik 1 - 2(0:20 - 0:15)
    Fritz-Catgut 3 - 3(0:27 - 0:18)
    Peacelord-Hannes 2 - 2(0:36 - 0:26)
    Gunnar -linkop1 - 1(0:20 - 0:22)
    DrBesk -gambleake2 - 2(0:17 - 0:25)
    Perte-Johnnyrock 0 - 1(0:35 - 0:32)
    Nyllet-zudskij 2 - 2(0:39 - 0:23)
    Freddeson-PJGH 3 - 3(0:24 - 0:17)
    Ugglefar -poppekarlsson3 - 2(0:26 - 0:17)
    Aarne0 -Erikssons2 - 1(0:17 - 0:17)
    mick29 -kjemon2 - 1(0:28 - 0:18)
    habobo-TORGIL43 3 - 3(0:33 - 0:26)
    Flottyren-Solf 1 - 3(0:11 - 0:20)
    Alesten -Tune0002 - 1(0:22 - 0:14)
    bikila-Joonas73 wo - 1( - 0:22)
    alicenystrom-Gunillab 1 - 1(0:38 - 0:21)
    BenganHillman -tgus3 - 3(0:18 - 0:19)
    Taffy-Alisandali 2 - 3(0:16 - 0:20)
    Nynnaren-Segtor wo - 1( - 0:23)
    tr666-NallePuhSthlm 1 - 2(0:14 - 0:19)
    Nil -roffei2 - 1(0:22 - 0:25)
    Catta180 -Ilmarig2 - 1(0:25 - 0:27)
    Bertilblues -TomasAnd2 - wo(0:21 - )
    Jespet1986 -Bertrand3 - 1(0:23 - 0:25)
    Kjell-Erik-mao1973 2 - 2(0:22 - 0:16)
    Beaker -BearValley2 - 1(0:13 - 0:25)
    mauretanien -Josabeth2 - 2(0:19 - 0:21)
    tsant-1903erba wo - 1( - 0:26)
    thomas62 -NETO3 - 2(0:31 - 0:31)
    rzenry-namark 1 - 2(0:44 - 0:32)
    kempablavitt-Salmonella wo - 2( - 0:24)
    gardinsven-chriscross 1 - 1(0:37 - 0:29)
    pansar -Crassus1 - wo(0:37 - )
    snufsan49-univega 3 - 3(0:31 - 0:17)
    Catharina64-mikeymike1 2 - 2(0:26 - 0:24)
    linida-rodskagg 1 - 1(0:32 - 0:31)
    Amfi-chrillemix 1 - 2(0:27 - 0:20)
    Mattadona-Ceres 2 - 3(0:25 - 0:20)
    Tinytot -LasseiFalun1 - 1(0:26 - 0:30)
    skatan62 -Goethes_iPhone2 - 0(0:22 - 0:22)
    purplehaze -Bastrup1 - 1(0:21 - 0:35)
    PJ44-stiga63 0 - 1(0:27 - 0:22)
    marie25-kongo-kim 3 - 3(0:18 - 0:15)
    Mister_Movie-epod 2 - 2(0:29 - 0:17)
    peterpan777-Silvergubben 1 - 2(0:30 - 0:31)
    roghedda-uffenyfiken 1 - 2(0:11 - 0:29)
    DB230-Tjongem wo - 1( - 0:25)
    Raketa -kalle183 - 3(0:25 - 0:29)
    Sasa-johah 0 - 1(0:38 - 0:27)
    jukkasbo-Winstonwo - wo( - )
    thure5 -GertO1 - wo(0:31 - )
    figgaro -Elisabeth1 - 0(0:25 - 0:39)
    Luand87-chatnoir 0 - 2(0:30 - 0:30)
    Hestla -Palle7222 - 2(0:17 - 0:31)
    Annso-tessa8 wo - 1( - 0:24)
    wilman -Thensing2 - 1(0:25 - 0:34)
    Diffan90-infall wo - 1( - 0:44)
    2005tarras -Limabe0072 - 1(0:27 - 0:20)
    brutusx-Deisy 1 - 2(0:36 - 0:23)
    Ordgalen -gnilrad3 - wo(0:15 - )
    erroma -linghem3 - 2(0:29 - 0:30)
    mumintrollet-Brili wo - 1( - 0:31)
    Electa -ConnyT2 - wo(0:26 - )
    Mippen-Tonbarwo - wo( - )

    Omgång 2304

    erdavid -sandsken3 - 1(0:04 - 0:14)
    squire-greenylva3 - 3(0:10 - 0:10)
    Zdravo-Ifo 2 - 3(0:09 - 0:05)
    elemental -statler3 - 2(0:08 - 0:14)
    Thorgal -Eat2 - 2(0:15 - 0:25)
    NM -tasmat3 - 2(0:26 - 0:08)
    SusannF -Hercule3 - 2(0:15 - 0:33)
    bjarnie-skogsplantan 1 - 3(0:19 - 0:16)
    Logofilen-9darter 2 - 3(0:16 - 0:09)
    kerek -MusMicke3 - 2(0:13 - 0:11)
    godis94 -Lagavulin3 - 3(0:08 - 0:17)
    mama54-slingran 2 - 3(0:16 - 0:14)
    Maceteer-Benke45 2 - 3(0:18 - 0:27)
    mrswing-berra114 wo - 3( - 0:14)
    Marple-yba 1 - 2(0:18 - 0:27)
    Marlow -Bells2 - 1(0:17 - 0:13)
    zede-ante44 2 - 3(0:29 - 0:23)
    BengtErik -Fritz2 - 2(0:12 - 0:30)
    Peacelord-Catgut 3 - 3(0:15 - 0:13)
    Gunnar-Hannes 2 - 2(0:14 - 0:12)
    linkop -DrBesk3 - 2(0:17 - 0:23)
    Perte-gambleake 2 - 3(0:43 - 0:22)
    Nyllet-Johnnyrock 2 - 2(0:29 - 0:27)
    zudskij -Freddeson2 - 1(0:20 - 0:23)
    PJGH -Ugglefar2 - 2(0:19 - 0:22)
    Aarne0 -mick293 - 3(0:12 - 0:29)
    kjemon -habobo2 - 2(0:22 - 0:33)
    TORGIL43 -Flottyren3 - 2(0:22 - 0:19)
    Alesten-Solf 2 - 3(0:25 - 0:52)
    Tune000 -bikila2 - 1(0:18 - 0:18)
    Joonas73-poppekarlsson 3 - 3(0:15 - 0:11)
    alicenystrom-Erikssons 1 - 3(0:19 - 0:27)
    BenganHillman-Gunillab 2 - 3(0:24 - 0:17)
    Nynnaren-Taffy 2 - 3(0:29 - 0:23)
    tr666-Segtor 1 - 3(0:17 - 0:22)
    NallePuhSthlm -Nil2 - 2(0:23 - 0:32)
    Catta180-roffei 1 - 2(0:19 - 0:26)
    Bertilblues-Ilmarig 1 - 2(0:17 - 0:18)
    TomasAnd-tgus wo - 3( - 0:22)
    Jespet1986-Alisandali 2 - 3(0:15 - 0:16)
    Bertrand -Kjell-Erik3 - 3(0:22 - 0:35)
    Beaker-mao1973 1 - 2(0:15 - 0:21)
    mauretanien-BearValley 0 - 2(0:25 - 0:14)
    tsant -1903erba3 - 2(0:16 - 0:28)
    thomas62 -NETO3 - wo(0:22 - )
    rzenry -namark2 - 1(0:29 - 0:23)
    kempablavitt -Salmonella2 - 1(0:33 - 0:24)
    chriscross-gardinsven 2 - 3(0:25 - 0:22)
    pansar-Josabeth 2 - 3(0:24 - 0:29)
    Crassus -univega1 - 1(0:26 - 0:28)
    Catharina64 -mikeymike12 - 0(0:39 - 0:49)
    Sampa-linida wo - 2( - 0:24)
    rodskagg -Amfi3 - 2(0:23 - 0:20)
    Mattadona-chrillemix 1 - 2(0:22 - 0:35)
    Ceres -Tinytot2 - 2(0:20 - 0:29)
    LasseiFalun-snufsan49 wo - 2( - 0:22)
    Goethes_iPhone-skatan62 1 - 3(0:31 - 0:23)
    Bastrup-purplehaze 1 - 1(0:32 - 0:25)
    stiga63-PJ44 1 - 2(0:19 - 0:32)
    kongo-kim -Mister_Movie2 - 1(0:19 - 0:24)
    epod -peterpan7773 - 2(0:18 - 0:34)
    Silvergubben -roghedda2 - 0(0:19 - 0:14)
    DB230-uffenyfiken wo - 2( - 0:31)
    Raketa-Tjongem 1 - 3(0:25 - 0:25)
    kalle18-marie25 2 - 2(0:32 - 0:16)
    Sasa -sunnylass1 - wo(0:24 - )
    jukkasbo-Winstonwo - wo( - )
    GertO-thure5 wo - 2( - 0:44)
    Elisabeth-figgaro 2 - 2(0:28 - 0:19)
    Luand87 -chatnoir3 - 3(0:26 - 0:28)
    Palle722-Hestla 0 - 0(0:49 - 0:19)
    Annso-johah wo - 2( - 0:26)
    tessa8 -wilman2 - 2(0:22 - 0:25)
    Thensing -Diffan903 - 1(0:29 - 0:22)
    infall -2005tarras1 - wo(0:35 - )
    Deisy-brutusx 0 - 2(0:25 - 0:30)
    Ordgalen -gnilrad1 - 0(0:08 - 0:37)
    linghem-erroma wo - 0( - 0:33)
    mumintrollet -Brili3 - 2(0:24 - 0:39)
    Electa -ConnyT3 - wo(0:36 - )
    Mippen-Limabe007 wo - 3( - 0:24)
    Tonbar -elkan60 - wo(0:47 - )
    Hem