Just nu

  • 33 spelare online
  • 231 926 frågor
  • 16 970 medlemmar
  • 7 663 ämnen


Denna funktion kräver att du har Premium

Tjänsten du försökt nå är endast tillgänglig med Vetgirig Premium.

290 kr för ett år eller 29 kr för en månad

Läs mer om Vetgirig Premium

Stegen

Stegen pågår kontinuerligt. Omväxlande får man försvara sin position mot den som ligger under och attackera den som ligger över i stegen. I stegen används bara relativt nyskapade frågor.

Du måste vara medlem för att anmäla Dig till Stegen

Logga in Bli medlem

Tycker du frågesport är kul?

Då finns det många fler ämnen och andra spelformer.

Dessa samt många andra spel får du som medlem.

Så här kommer du igång

Bli medlem

Tabell

Pl.MedlemsnamnOmgVF/O
1erdavid 14261084342
2Ifo 233411711163
3squire 862462400
4elemental 232511191206
5Zdravo 341211130
6greenylva 233311511182
7tasmat 230511201185
8sandsken 235211501202
9Lagavulin 233911681171
10Thorgal 229611931103
11statler 233511931142
12Eat 232611261200
139darter 222712021025
14Bells 20641111953
15Logofilen 1786974812
16Solf 18213349
17mama54 491292199
18skogsplantan 953519434
19kerek 233612011135
20ante44 230211771125
21SusannF 909499410
22godis94 782428354
23bjarnie 227011421128
24berra114 20331094939
25Marlow 23417163
26NM 225811671091
27Maceteer 814474340
28poppekarlsson 1068818
29Aarne0 230412121092
30Marple 805433372
31Hercule 470272198
32MusMicke 231711871130
33mrswing 926511415
34Benke45 539325214
35Hannes 1177635542
36yba 747436311
37Nyllet 1815951864
38gambleake 1011539472
39zede 1651853798
40Erikssons 528330198
41Alesten 898502396
42Fritz 955534421
43Peacelord 1659893766
44Catgut 234111311210
45slingran 213510961039
46linkop 229111441147
47DrBesk 20891124965
48Flottyren 231611691147
49mick29 1446741705
50PJGH 1515793722
51Gunillab 770400370
52Freddeson 1794938856
53Gunnar 1171729442
54BengtErik 20371080957
55Bertilblues 23115378
56Johnnyrock 207210491023
57Ugglefar 1584831753
58zudskij 222211931029
59Perte 20261059967
60tr666 228911951094
61bikila 23115972
62habobo 1681879802
63Ilmarig 20114952
64NallePuhSthlm 232811451183
65Alisandali 800461339
66TORGIL43 653358295
67Joonas73 687421266
68Nil 1486808678
69BenganHillman 226111571104
70tgus 231111291182
71kjemon 1298691607
72Segtor 937513424
73Zonique 37352
74tsant 18811048833
75mauretanien 19813266
76Taffy 1263673590
77alicenystrom 21141147967
78epod 796514
79Josabeth 232611111215
80thomas62 1465791674
81TomasAnd 228411181166
82Catta180 232811041224
83roffei 220611161090
84Nynnaren 19751040935
85Salmonella 1921969952
86BearValley 1737933804
87Jespet1986 841493348
88Beaker 901478423
89namark 20249801044
90gardinsven 1020540480
91NETO 20721092980
92purplehaze 856322
931903erba 683358325
94chriscross 17581021737
95rodskagg 1665859806
96Kjell-Erik 20812187
97mao1973 208110401041
98pansar 1201604597
99Goethes_iPhone 354219135
100univega 487277210
101Crassus 19511059892
102kempablavitt 25516293
103rzenry 230511151190
104roghedda 211010651045
105Catharina64 1451776675
106Tinytot 19851059926
107Bertrand 18181042776
108snufsan49 1744863881
109chrillemix 1430773657
110kongo-kim 1779992787
111Silvergubben 384217167
112Amfi 1471743728
113Ceres 914451463
114marie25 915932
115Bastrup 1392747645
116Raketa 1149569580
117linida 1325645680
118stiga63 1077551526
119uffenyfiken 711394317
120Mattadona 1096580516
121PJ44 17831016767
122Mister_Movie 1504762742
123Sasa 217410521122
124johah 593920
125skatan62 496260236
126Elisabeth 553287266
127chatnoir 254138116
128jukkasbo 667410257
129LasseiFalun 1495774721
130figgaro 1359662697
131infall 754431
132Filten_3 483414
133ParryHotter 16151
134Palle722 720386334
135Thensing 1202606596
136peterpan777 1407961
137Diffan90 1158035
138thure5 922431491
139kalle18 219810021196
140Ordgalen 231910111308
141Brili 277155122
142wilman 613724
143Luand87 234117117
144DB230 208610071079
145Sampa 34304
146gnilrad 1638968670
147Annso 210610441062
148Tune000 17143
149Deisy 1206258
150brutusx 961494467
151tessa8 943589354
152Limabe007 32257
153mumintrollet 1023597426
154linghem 255135120
155Electa 1488563
156erroma 1358815543

Innevarande omgång (2354)

erdavid -Ifo3 - 2(0:05 - 0:11)
squire-elemental3 - 3(0:09 - 0:09)
greenylva-Zdravo 2 - 3(0:09 - 0:11)
tasmat -sandsken3 - 3(0:08 - 0:11)
Lagavulin -Thorgal3 - 3(0:08 - 0:09)
Eat-statler 3 - 3(0:22 - 0:09)
9darter -Bells2 - 2(0:12 - 0:14)
Logofilen -Solf3 - 3(0:11 - 0:14)
mama54 -skogsplantan3 - 2(0:21 - 0:15)
ante44-kerek 1 - 3(0:18 - 0:10)
godis94-SusannF 2 - 3(0:18 - 0:27)
bjarnie -berra1143 - 2(0:15 - 0:10)
Marlow -NM3 - 2(0:17 - 0:27)
Maceteer -poppekarlsson1 - wo(0:09 - )
Marple-Aarne0 2 - 2(0:28 - 0:13)
Hercule -MusMicke3 - 3(0:11 - 0:17)
Benke45-mrswing wo - 2( - 0:17)
Hannes -yba3 - wo(0:19 - )
Nyllet -gambleake3 - 2(0:18 - 0:33)
Erikssons-zede 2 - 2(0:18 - 0:11)
Fritz -Peacelord1 - 0(0:23 - 0:20)
slingran-Catgut 0 - 3(0:29 - 0:24)
DrBesk-linkop 2 - 3(0:27 - 0:20)
mick29-Flottyren 0 - 2(0:36 - 0:18)
Gunillab-PJGH 1 - 3(0:17 - 0:21)
Freddeson-Alesten 1 - 2(0:29 - 0:27)
BengtErik-Gunnar wo - 1( - 0:17)
Bertilblues -Johnnyrock3 - 2(0:19 - 0:27)
zudskij-Ugglefar 0 - 1(0:22 - 0:23)
Perte -tr6663 - 0(0:19 - 0:23)
bikila -habobo2 - 2(0:23 - 0:30)
Ilmarig -NallePuhSthlm0 - 0(0:17 - 0:18)
Alisandali -TORGIL432 - 1(0:26 - 0:43)
Joonas73 -Nil2 - wo(0:35 - )
BenganHillman -tgus3 - 2(0:21 - 0:25)
kjemon-Segtor3 - 3(0:17 - 0:17)
tsant -mauretanien3 - 2(0:21 - 0:24)
alicenystrom-Taffy 1 - 2(0:13 - 0:26)
Josabeth-epod 2 - 3(0:30 - 0:15)
thomas62 -TomasAnd2 - 1(0:28 - 0:26)
roffei-Catta180 2 - 2(0:24 - 0:18)
Nynnaren-Zonique wo - 3( - 0:18)
Salmonella -BearValley3 - 1(0:20 - 0:17)
Beaker-Jespet1986 1 - 2(0:14 - 0:21)
gardinsven-namark 1 - 3(0:22 - 0:19)
purplehaze-NETO 0 - 2(0:23 - 0:25)
chriscross-1903erba wo - 2( - 0:28)
rodskagg -Kjell-Erik2 - 1(0:43 - 0:32)
mao1973 -pansar3 - 1(0:23 - 0:39)
univega -Crassus2 - 1(0:22 - 0:20)
rzenry-kempablavitt 1 - 1(0:36 - 0:29)
Catharina64-roghedda 2 - 2(0:26 - 0:14)
Tinytot -Bertrand3 - 2(0:17 - 0:22)
snufsan49 -chrillemix3 - 2(0:30 - 0:25)
kongo-kim-Goethes_iPhone 0 - 3(0:30 - 0:23)
Silvergubben -Amfi3 - 2(0:31 - 0:22)
Ceres -marie253 - 2(0:35 - 0:24)
Bastrup -Raketa3 - 2(0:29 - 0:31)
linida -stiga631 - 1(0:22 - 0:24)
Mattadona-uffenyfiken wo - 2( - 0:25)
Mister_Movie-PJ44 2 - 3(0:14 - 0:19)
johah-Sasa 2 - 3(0:23 - 0:37)
skatan62 -Elisabeth0 - 0(0:26 - 0:35)
jukkasbo-chatnoir 2 - 2(0:37 - 0:28)
LasseiFalun -figgaro3 - 2(0:31 - 0:19)
Filten_3 -Palle7222 - wo(0:21 - )
Thensing-peterpan7771 - 1(0:31 - 0:31)
Diffan90 -thure53 - 0(0:24 - 0:36)
kalle18 -Ordgalen3 - 2(0:35 - 0:23)
Luand87-wilman 1 - 3(0:27 - 0:21)
DB230-infall wo - 0( - 0:46)
Sampa-ParryHotter wo - 1( - 0:20)
gnilrad -Annso2 - 1(0:14 - 0:26)
Deisy-Tune000 1 - 3(0:35 - 0:30)
brutusx -tessa83 - wo(0:47 - )
Limabe007-Brili wo - 2( - 0:54)
mumintrollet -linghem2 - 2(0:25 - 0:44)
Electa -erroma2 - 2(0:21 - 0:22)

Senaste meddelanden

  • [08-28 17:52] Tune000
    Ja, då börjar vi om från botten igen eftersom de missat att jag betalat in för premium. :( Får väl kanske skylla mig själv en gnutta eftersom jag betalade in endast 4 dagar innan det gick ut, men ändå surt.
  • [08-07 12:38] infall
    Tack för matchen.
  • [11-16 09:56] Ceres
    Korona fär tydligen inte stavas med C!!! Surt

  • Fakta om tävlingen

    Dag(ar) för match:
    måndag, tisdag, onsdag, torsdag, fredag
    Antal frågor per match:
    3
    Urval frågor:
    Blandat kvalitetsurval
    Dagar innan w.o.:
    1
    Maxtid (s) per match:
    60
    Diff (s) för vinst på tid:
    1
    Sen. omgång:
    2019-09-20
    Deltagare:
    156
    Öppet för:
    Alla medlemmar

    Beskrivning av Ligaspel på Vetgirig

    För serier som är fullsatta vid säsongens start följs ett matchprogram där alla möter alla. För serier som inte var fullsatta vid säsongens start slumpas matcher fram varje omgång.

    Varje match består av några frågor som slumpas fram (båda deltagarna i en match får givetvis samma frågor). Frågor måste besvaras inom angivet antal dagar och inom angiven tid.

    Vinnare av en match är den med flest antal rätt. Vid lika många rätt avgör tiden. Om tidsskillanden är mindre än X sekunder (X=10 för VetLigan) räknas det som oavgjort. Om man "vinner" (på tid eller w.o.) utan att svara rätt på någon fråga får man 1 poäng (inte 2).

    I tabellen rangordnas; poäng, antal rätt, snabbast tid

    När säsongen är slut utses mästaren och vilka som flyttas upp resp. ner i divisionerna.

    Meddelanden

    Skriv eget meddelande
    • [08-28 17:52] Tune000
      Ja, då börjar vi om från botten igen eftersom de missat att jag betalat in för premium. :( Får väl kanske skylla mig själv en gnutta eftersom jag betalade in endast 4 dagar innan det gick ut, men ändå surt.
    • [08-07 12:38] infall
      Tack för matchen.
    • [11-16 09:56] Ceres
      Korona fär tydligen inte stavas med C!!! Surt
    • [11-15 16:29] Ceres
      Kopra med c godkändes tydligen inte! :-(
    • [10-12 19:42] poppekarlsson
      Kan det vara så underbart att det är tämligen omöjligt att fuska i stegen?
    • [03-14 10:44] Nowhereman
      Bra gjort. Inte en chans på nån av frågorna
    • [03-08 22:54] 9darter
      @Maceteer: Måndagar kan spelordningen förskjutas lite pga att vissa hoppat upp 10 placeringar efter 5 vinster föregående måndag-fredag.
    • [03-01 00:03] tasmat
      ... Pilen visar alltså förändring i placering, inte vinst eller förlust.
    • [03-01 00:02] tasmat
      @Maceteer: Det första kan jag inte svara på. I det andra fallet har du vunnit mot en spelare under dig (om jag förstår det hela rätt). Ni står då båda kvar på er tidigare plats och då pekar pilen åt sidan. ...
    • [02-05 17:07] Maceteer
      Hur kommer det sig att jag går möta någon under mig när jag vunnit fyra eller fem matcher på rad och har en pil rakt upp? Dessutom så står min pil nu åt höger efter även vunnit matchen som jag inte borde spelat (tycker jag). Någon som kan 'reglerna'?
    • [11-15 08:41] brandklipparen
      Erdavid: jag tvivlade inte på er ärlighet, utan ville bara veta hur ni kunde vara så snabba! Det är imponerande!!
    Gamla meddelanden

    Omgång 2353

    squire-Ifo 3 - 3(0:12 - 0:10)
    elemental -greenylva3 - 3(0:09 - 0:11)
    tasmat-Zdravo 3 - 3(0:12 - 0:09)
    Lagavulin-sandsken 2 - 3(0:08 - 0:19)
    Thorgal -Eat3 - 2(0:14 - 0:21)
    9darter-statler 2 - 3(0:17 - 0:12)
    Bells -Logofilen2 - 2(0:10 - 0:14)
    Solf -mama543 - 3(0:16 - 0:35)
    ante44-skogsplantan 2 - 2(0:25 - 0:21)
    godis94-kerek 2 - 3(0:15 - 0:11)
    SusannF -bjarnie3 - 2(0:14 - 0:18)
    berra114 -Marlow3 - 2(0:17 - 0:11)
    Maceteer-NM 2 - 3(0:32 - 0:27)
    Marple-poppekarlsson 1 - 3(0:24 - 0:13)
    Aarne0 -Hercule1 - 1(0:17 - 0:31)
    Benke45-MusMicke wo - 2( - 0:19)
    mrswing -Hannes2 - 2(0:17 - 0:18)
    yba -Nyllet3 - 1(0:18 - 0:23)
    gambleake -Erikssons3 - wo(0:22 - )
    zede -Fritz3 - 3(0:13 - 0:18)
    slingran-Peacelord 1 - 3(0:22 - 0:25)
    Catgut -DrBesk2 - wo(0:21 - )
    linkop -mick292 - 1(0:18 - 1:00)
    Flottyren -Gunillab3 - 1(0:16 - 0:26)
    Freddeson-PJGH 2 - 3(0:21 - 0:24)
    BengtErik-Alesten wo - 2( - 0:22)
    Gunnar -Bertilblues2 - 2(0:14 - 0:23)
    Johnnyrock -zudskij2 - 2(0:16 - 0:19)
    Ugglefar -Perte1 - 1(0:22 - 0:25)
    bikila-tr666 2 - 2(0:29 - 0:24)
    habobo -Ilmarig2 - wo(0:41 - )
    Alisandali-NallePuhSthlm 2 - 2(0:24 - 0:23)
    TORGIL43 -Joonas733 - 2(0:24 - 0:16)
    Nil -BenganHillman1 - 1(0:20 - 0:22)
    kjemon-tgus 2 - 3(0:17 - 0:18)
    tsant-Segtor 1 - 2(0:21 - 0:16)
    alicenystrom-mauretanien 2 - 3(0:25 - 0:18)
    Josabeth-Taffy 0 - 1(0:33 - 0:22)
    thomas62-epod 1 - 2(0:28 - 0:17)
    TomasAnd -roffei3 - 3(0:18 - 0:19)
    Nynnaren-Catta180 2 - 2(0:38 - 0:16)
    Salmonella-Zonique 0 - 3(0:19 - 0:27)
    Beaker-BearValley 2 - 3(0:09 - 0:15)
    Jespet1986 -gardinsven2 - 2(0:20 - 0:23)
    purplehaze-namark 1 - 2(0:16 - 0:34)
    NETO -chriscross3 - 2(0:22 - 0:25)
    1903erba -rodskagg2 - 2(0:23 - 0:24)
    mao1973-Kjell-Erik 2 - 3(0:25 - 0:30)
    pansar -univega2 - wo(0:33 - )
    Crassus -rzenry2 - 1(0:16 - 0:21)
    Catharina64-kempablavitt 3 - 3(0:26 - 0:14)
    roghedda -Tinytot1 - wo(0:19 - )
    Bertrand -snufsan492 - 1(0:25 - 0:47)
    chrillemix -kongo-kim3 - 3(0:19 - 0:20)
    Silvergubben-Goethes_iPhone 3 - 3(0:38 - 0:29)
    Ceres-Amfi 1 - 3(0:23 - 0:25)
    Bastrup-marie25 wo - 1( - 0:23)
    linida-Raketa 1 - 1(0:32 - 0:27)
    stiga63 -Mattadona2 - wo(0:33 - )
    uffenyfiken -Mister_Movie2 - 2(0:26 - 0:27)
    PJ44 -johah2 - 2(0:21 - 0:24)
    skatan62-Sasa 1 - 2(0:20 - 0:34)
    jukkasbo-Elisabeth wo - 3( - 0:28)
    LasseiFalun-chatnoir 1 - 1(1:00 - 0:32)
    figgaro -Filten_33 - 0(0:22 - 0:17)
    Palle722 -Thensing2 - 1(0:25 - 0:27)
    Diffan90-peterpan777 wo - 1( - 0:25)
    kalle18-thure5 1 - 2(0:38 - 0:39)
    Luand87-Ordgalen 1 - 1(0:24 - 0:21)
    DB230-wilman 2 - 3(0:15 - 0:18)
    Sampa-infall 2 - 3(0:18 - 0:54)
    gnilrad-ParryHotter 2 - 2(0:25 - 0:15)
    Annso-Deisy1 - 1(0:31 - 0:31)
    Tune000 -brutusx3 - 2(0:24 - 0:36)
    Limabe007-tessa8 wo - 2( - 0:14)
    mumintrollet-Brili 1 - 2(0:16 - 0:37)
    linghem -Electa1 - 0(0:39 - 0:26)

    Omgång 2352

    erdavid -squire3 - 3(0:04 - 0:10)
    Ifo -elemental3 - 2(0:09 - 0:10)
    tasmat-greenylva 3 - 3(0:10 - 0:07)
    Zdravo -Lagavulin2 - 1(0:12 - 0:21)
    Thorgal-sandsken 3 - 3(0:27 - 0:09)
    Eat -9darter3 - 3(0:13 - 0:15)
    Bells-statler 2 - 2(0:15 - 0:14)
    Solf-Logofilen 2 - 2(0:17 - 0:13)
    mama54 -ante443 - 3(0:15 - 0:19)
    skogsplantan -godis943 - 2(0:16 - 0:13)
    SusannF-kerek 2 - 2(0:20 - 0:18)
    berra114-bjarnie 1 - 2(0:17 - 0:19)
    Maceteer-Marlow 2 - 3(0:15 - 0:13)
    NM -Marple3 - 1(0:26 - 0:28)
    Aarne0-poppekarlsson 2 - 3(0:15 - 0:19)
    Hercule -Benke453 - 3(0:25 - 0:28)
    MusMicke -mrswing2 - 1(0:39 - 0:13)
    Hannes -yba3 - 1(0:28 - 0:20)
    gambleake-Nyllet wo - 2( - 0:21)
    Erikssons -zede3 - 2(0:33 - 0:18)
    Fritz -slingran3 - 3(0:22 - 0:23)
    Peacelord -Catgut3 - 2(0:20 - 0:18)
    linkop-DrBesk 2 - 3(0:19 - 0:11)
    mick29 -Flottyren2 - 1(0:29 - 0:18)
    Freddeson-Gunillab 2 - 3(0:25 - 0:31)
    BengtErik-PJGH 2 - 2(0:36 - 0:22)
    Gunnar-Alesten 1 - 2(0:15 - 0:23)
    Johnnyrock-Bertilblues 1 - 2(0:28 - 0:27)
    zudskij -Ugglefar1 - wo(0:15 - )
    Perte -bikila2 - 2(0:23 - 0:27)
    tr666 -habobo3 - 3(0:10 - 0:19)
    Alisandali-Ilmarig 3 - 3(0:16 - 0:13)
    NallePuhSthlm -TORGIL433 - 2(0:20 - 0:31)
    Nil-Joonas73 2 - 2(0:34 - 0:17)
    kjemon-BenganHillman 2 - 3(0:20 - 0:32)
    tgus -tsant3 - wo(0:18 - )
    Segtor -alicenystrom3 - 1(0:19 - 0:18)
    Josabeth-mauretanien 1 - 2(0:26 - 0:27)
    Taffy -thomas622 - 1(0:27 - 0:34)
    epod -TomasAnd3 - 3(0:19 - 0:28)
    Nynnaren-roffei wo - 3( - 0:21)
    Catta180 -Salmonella2 - 2(0:22 - 0:28)
    Beaker-Zonique wo - 3( - 0:15)
    BearValley -Jespet19861 - 0(0:14 - 0:21)
    purplehaze-gardinsven 1 - 2(0:18 - 0:23)
    namark -NETO2 - 1(0:19 - 0:22)
    chriscross -1903erba3 - 2(0:25 - 0:34)
    rodskagg -mao19732 - 1(0:46 - 0:24)
    Kjell-Erik -pansar2 - 1(0:31 - 0:41)
    univega -Crassus2 - 2(0:25 - 0:31)
    Catharina64-rzenry 2 - 2(0:40 - 0:36)
    kempablavitt -roghedda3 - 2(0:17 - 0:13)
    Bertrand-Tinytot 2 - 2(0:22 - 0:17)
    chrillemix-snufsan49 2 - 3(0:37 - 0:44)
    kongo-kim -Silvergubben1 - 1(0:22 - 0:33)
    Ceres-Goethes_iPhone 2 - 2(0:31 - 0:20)
    Bastrup-Amfi wo - 3( - 0:24)
    marie25 -linida2 - 1(0:20 - 0:19)
    stiga63-Raketa 1 - 2(0:36 - 0:42)
    Mattadona -uffenyfiken0 - wo(0:27 - )
    PJ44-Mister_Movie wo - 0( - 0:27)
    skatan62-johah 2 - 2(0:43 - 0:20)
    jukkasbo-Sasa wo - 1( - 0:33)
    Elisabeth-LasseiFalun1 - 1(0:31 - 0:31)
    chatnoir -figgaro2 - 2(0:19 - 0:23)
    Filten_3 -Palle7223 - 3(0:35 - 0:36)
    Diffan90-Thensing 1 - 2(0:26 - 0:36)
    peterpan777 -kalle182 - 1(0:30 - 0:26)
    thure5 -Luand872 - 1(1:00 - 0:34)
    Ordgalen -DB2301 - 1(0:24 - 0:26)
    wilman -Sampa1 - wo(0:31 - )
    gnilrad-infall wo - 3( - 0:30)
    Annso-ParryHotter 1 - 2(0:37 - 0:19)
    Deisy -Tune0002 - 2(0:22 - 0:29)
    Limabe007-brutusx wo - 2( - 0:38)
    mumintrollet-tessa8 wo - 0( - 0:26)
    linghem-Brili 1 - 1(0:34 - 0:32)
    erroma-Electa 1 - 1(0:27 - 0:24)

    Omgång 2351

    squire -Ifo3 - 2(0:09 - 0:14)
    tasmat-elemental 3 - 3(0:08 - 0:07)
    Zdravo-greenylva 3 - 3(0:20 - 0:14)
    Thorgal-Lagavulin 3 - 3(0:23 - 0:20)
    sandsken -Eat3 - 2(0:17 - 0:14)
    9darter -Bells3 - 1(0:11 - 0:22)
    Solf-statler 2 - 2(0:17 - 0:11)
    mama54-Logofilen 2 - 3(0:20 - 0:12)
    ante44 -skogsplantan3 - 2(0:16 - 0:15)
    SusannF-godis94 3 - 3(0:17 - 0:12)
    berra114-kerek 1 - 2(0:18 - 0:12)
    bjarnie -Maceteer3 - 2(0:25 - 0:14)
    NM-Marlow 2 - 3(0:19 - 0:16)
    Marple -Aarne03 - 2(0:25 - 0:11)
    Hercule-poppekarlsson 2 - 3(0:28 - 0:11)
    Benke45 -MusMicke2 - 1(0:43 - 0:13)
    mrswing -Hannes3 - 2(0:17 - 0:28)
    gambleake-yba wo - 2( - 0:15)
    Erikssons-Nyllet wo - 2( - 0:21)
    Fritz-zede 2 - 2(0:28 - 0:16)
    slingran -Peacelord3 - wo(0:10 - )
    linkop-Catgut 2 - 2(0:16 - 0:13)
    mick29-DrBesk 2 - 3(0:21 - 0:16)
    Flottyren -Freddeson2 - 2(0:19 - 0:26)
    BengtErik-Gunillab 2 - 3(0:25 - 0:26)
    PJGH -Gunnar3 - wo(0:20 - )
    Johnnyrock-Alesten 2 - 2(0:36 - 0:22)
    zudskij-Bertilblues 2 - 3(0:21 - 0:12)
    Perte-Ugglefar 1 - 2(0:21 - 0:18)
    tr666-bikila 2 - 3(0:16 - 0:21)
    habobo -Alisandali2 - 0(0:22 - 0:18)
    NallePuhSthlm-Ilmarig 2 - 3(0:20 - 0:24)
    Nil-TORGIL43 0 - 1(0:26 - 0:31)
    kjemon-Joonas73 3 - 3(0:18 - 0:17)
    BenganHillman -tgus2 - 1(0:35 - 0:25)
    tsant -Segtor2 - 2(0:16 - 0:17)
    alicenystrom -Josabeth3 - 3(0:15 - 0:19)
    mauretanien -Taffy2 - 1(0:28 - 0:20)
    thomas62 -epod3 - 2(0:27 - 0:19)
    Nynnaren-TomasAnd 3 - 3(0:33 - 0:18)
    roffei -Catta1803 - 2(0:13 - 0:16)
    Salmonella -Beaker1 - 0(0:25 - 1:00)
    BearValley-Zonique 3 - 3(0:23 - 0:15)
    Jespet1986 -purplehaze2 - 2(0:18 - 0:23)
    namark-gardinsven 1 - 2(0:37 - 0:28)
    NETO -chriscross3 - 2(0:24 - 0:29)
    rodskagg-1903erba 2 - 3(0:28 - 0:27)
    Kjell-Erik-mao1973 2 - 2(0:22 - 0:19)
    univega-pansar 0 - 2(0:36 - 0:45)
    Catharina64-Crassus 3 - 3(0:24 - 0:11)
    rzenry -kempablavitt2 - 2(0:25 - 0:26)
    Bertrand-roghedda 1 - 1(0:17 - 0:08)
    chrillemix-Tinytot 1 - 3(0:20 - 0:18)
    snufsan49 -kongo-kim2 - 1(0:53 - 0:24)
    Ceres-Silvergubben 1 - 3(0:32 - 0:30)
    Bastrup-Goethes_iPhone 1 - 1(0:50 - 0:27)
    marie25-Amfi 2 - 2(0:22 - 0:19)
    linida -stiga631 - 1(0:23 - 0:38)
    Raketa -Mattadona2 - wo(0:30 - )
    uffenyfiken -PJ442 - wo(0:26 - )
    skatan62-Mister_Movie 2 - 2(0:29 - 0:26)
    jukkasbo-johah 2 - 2(0:21 - 0:19)
    Sasa -Elisabeth3 - 1(0:29 - 0:22)
    LasseiFalun -chatnoir3 - 3(0:30 - 0:31)
    Filten_3-figgaro 0 - 3(0:17 - 0:22)
    Diffan90-Palle722 wo - 1( - 1:00)
    Thensing -peterpan7772 - 2(0:31 - 0:33)
    kalle18 -thure52 - 1(0:31 - 0:35)
    Ordgalen-Luand87 0 - 2(0:22 - 0:25)
    DB230 -wilman2 - 2(0:22 - 0:39)
    gnilrad-Sampa wo - 2( - 0:31)
    Annso-infall 2 - 3(0:39 - 0:41)
    Deisy-ParryHotter 1 - 2(0:38 - 0:18)
    Limabe007-Tune000 wo - 1( - 0:36)
    brutusx -mumintrollet0 - wo(0:48 - )
    tessa8 -linghem2 - 2(0:24 - 0:40)
    erroma-Brili 1 - 3(0:31 - 0:44)
    Hem