Just nu

  • 42 spelare online
  • 227 368 frågor
  • 22 150 medlemmar
  • 7 569 ämnen


Denna funktion kräver att du har Premium

Tjänsten du försökt nå är endast tillgänglig med Vetgirig Premium.

290 kr för ett år eller 29 kr för en månad

Läs mer om Vetgirig Premium

Stegen

Stegen pågår kontinuerligt. Omväxlande får man försvara sin position mot den som ligger under och attackera den som ligger över i stegen. I stegen används bara relativt nyskapade frågor.

Du måste vara medlem för att anmäla Dig till Stegen

Logga in Bli medlem

Tycker du frågesport är kul?

Då finns det många fler ämnen och andra spelformer.

Dessa samt många andra spel får du som medlem.

Så här kommer du igång

Bli medlem

Tabell

Pl.MedlemsnamnOmgVF/O
1erdavid 1126819307
2tasmat 1780871909
3elemental 1791865926
4sandsken 1809889920
5Eat 1789872917
6squire 330205125
7mikmat 317202115
89darter 1682933749
9greenylva 1793895898
10Ifo 1802903899
11MusMicke 1786929857
12BengtErik 1538838700
13Lagavulin 1798888910
14statler 1796923873
15kerek 1791938853
16Bells 1545841704
17Thorgal 1758919839
18skogsplantan 415247168
19mrswing 398250148
20Marlow 1250711539
21DrBesk 1676867809
22Aarne0 1783934849
23hodges 1778908870
24Catgut 1796868928
25mama54 1516803713
26Ilmarig 19214646
27TomasAnd 1799879920
28PJGH 973525448
29bjarnie 1756874882
30Logofilen 1268703565
31mick29 902484418
32Hannes 655372283
33Ardbeg 392248144
34zede 1122592530
35ante44 1780922858
36carna 1698890808
37linkop 1790895895
38edblom 1601871730
39mishizaki 1376711665
40Peacelord 1125632493
41NM 1729902827
42Nyllet 1278677601
43zudskij 1708919789
44Freddeson 1251684567
45epod 1737882855
46berra114 1500812688
47Ugglefar 1045572473
48spolformat 25917782
49gambleake 491294197
50Flottyren 1776906870
51Perte 1482803679
52slingran 1624839785
53BenganHillman 1727894833
54Gunnar 713474239
55mao1973 1555805750
56godis94 23814791
57roffei 1689862827
58Catta180 1800844956
59tsant 1405784621
60TORGIL43 1259530
61alicenystrom 1653897756
62Alsace 296191105
63Alesten 362224138
64Maceteer 27618096
65extemisten 1171640531
66rzenry 1781860921
67Nynnaren 1468789679
68jambalaya 1779854925
69Fritz 438263175
70chriscross 1310766544
71kimsch 1107645462
72NallePuhSthlm 1791880911
73SusannF 365211154
74johah 1528793735
75Nil 983553430
76tr666 1758917841
77yba 22915574
78Segtor 405231174
79Gunillab 23013595
80NETO 1549823726
81Amfi 926494432
82Johnnyrock 1527791736
83kjemon 759431328
84tgus 1780853927
85habobo 1153614539
86Josabeth 1786861925
87marie25 1481747734
88thomas62 955525430
89Sampa 1225682543
90linida 782402380
91Kjell-Erik 1265652613
92Crassus 1470803667
93Marple 261152109
94LasseiFalun 966520446
95BearValley 1228662566
96Bertrand 1370785585
97uffenyfiken 21713978
98Alisandali 319192127
99Taffy 729401328
100Catharina64 919511408
101gardinsven 486263223
102rodskagg 1137595542
103Salmonella 1385708677
1041903erba 1419150
105Sasa 1634797837
106chrillemix 897512385
107Joonas73 20514362
108Tinytot 1507802705
109Ceres 387210177
110stiga63 533296237
111wilman 997538459
112PJ44 1353753600
113avion 1631815816
114Bastrup 894491403
115solia 1426731695
116GertO 1132596536
117Erikssons 56497
118mikeymike1 1247846
119genesis 640377263
120mumintrollet 657360297
121Brel63 534211
122Sonkan 859479380
123Sture_J 382217165
124univega 22113586
125pansar 659339320
126tandteknik 1101570531
127Benke45 52466
128Skron 1147836
129sunnylass 1689786903
130Astrantia 735617
131Beaker 366209157
132roghedda 1586805781
133Mister_Movie 973504469
134monicaw 1411692719
135trockeltum 1439350
136Annso 1610804806
137hankan69 1702834868
138WO 795415380
139peterpan777 415213202
140Mattadona 624319305
141Palle722 232125107
142namark 1483702781
143jukkasbo 24416084
144kalle18 1678756922
145brutusx 435237198
146jorkan 20812088
147Troy_66 20398105
148LexxX 354211143
149Jespet1986 340215125
150tessa8 595353242
151snufsan49 1216596620
152pacsac 463511
153erroma 991583408
154Ordgalen 17927461046
155Bengano66 606313293
156figgaro 817390427
157wiosna 390206184
158MrBede01 895930
159DB230 1646756890
160Fabian98 30246
161Mottis 1359441
162gnilrad 1266710556
163ko-ren 1022552470
164Raketa 624307317
165kongo-kim 1301707594
166thure5 393184209
167Coppersmith 16124
168Thensing 745364381
169Elisabeth 312011
170DreamAttack 761
171Zonique 550
172jewsperr 1082
173pillret 830515315
174ofal 372710
175mymlan30 315161154
176Nowhereman 28208
177PerlanB 645212
178farmora 12102
179loza 1313611702
180Niceman 15011436
181Hammis 876506370
182herr_martin 1317766551
183Stymie 36279
184paxel 1283641642
185Quasi 25205
186ChristianN 110
187ratatosk 15132

Innevarande omgång (1810)

erdavid-tasmatx -  (x:xx -     )
elemental -sandsken3 - 2(0:08 - 0:12)
Eat-squirex -  (x:xx -     )
mikmat-9darter - (0:00 - 0:00)
greenylva-Ifo - (0:00 - 0:00)
BengtErik-MusMicke 2 - 2(0:24 - 0:12)
statler-Lagavulin 2 - 3(0:11 - 0:23)
kerek-Bellsx -  (x:xx -     )
Thorgal -skogsplantan3 - 2(0:17 - 0:10)
mrswing -Marlow2 - 1(0:16 - 0:13)
DrBesk-Aarne0 - (0:00 - 0:00)
hodges-Catgut - (0:00 - 0:00)
mama54-Ilmarigx -  (x:xx -     )
TomasAnd -PJGH3 - 1(0:17 - 0:21)
bjarnie-Logofilen  - x(     - x:xx)
mick29-Hannesx -  (x:xx -     )
zede-Ardbeg 1 - 3(0:22 - 0:28)
ante44-carna  - x(     - x:xx)
linkop-edblom  - x(     - x:xx)
mishizaki -Peacelord3 - 1(0:32 - 0:23)
NM-Nyllet  - x(     - x:xx)
zudskij -Freddeson2 - 2(0:18 - 0:21)
epod-berra114  - x(     - x:xx)
Ugglefar-spolformat - (0:00 - 0:00)
gambleake -Flottyren3 - 1(0:18 - 0:13)
slingran-Perte 1 - 2(0:23 - 0:23)
BenganHillman-Gunnar  - x(     - x:xx)
mao1973 -godis941 - 0(0:19 - 0:14)
roffei-Catta180x -  (x:xx -     )
tsant -TORGIL433 - 3(0:24 - 0:25)
alicenystrom-Alsace  - x(     - x:xx)
Alesten -Maceteer2 - 1(0:26 - 0:16)
extemisten-rzenryx -  (x:xx -     )
Nynnaren -jambalaya3 - 1(0:23 - 0:14)
Fritz-chriscrossx -  (x:xx -     )
kimsch-NallePuhSthlmx -  (x:xx -     )
SusannF -johah2 - 0(0:18 - 0:28)
Nil-tr666  - x(     - x:xx)
yba-Segtor  - x(     - x:xx)
Gunillab -NETO1 - 0(0:21 - 0:23)
Amfi-Johnnyrock  - x(     - x:xx)
kjemon -tgus3 - 2(0:17 - 0:18)
habobo-Josabeth  - x(     - x:xx)
marie25 -thomas622 - 2(0:20 - 0:24)
Sampa -linida2 - 2(0:12 - 0:19)
Kjell-Erik-Crassus - (0:00 - 0:00)
LasseiFalun-Marple 1 - 3(0:38 - 0:19)
BearValley-Bertrandx -  (x:xx -     )
uffenyfiken-Alisandalix -  (x:xx -     )
Catharina64-Taffy 1 - 2(0:35 - 0:19)
rodskagg-gardinsven 2 - 2(0:40 - 0:24)
Salmonella -1903erba2 - 1(0:22 - 0:33)
Sasa -chrillemix2 - 2(0:24 - 0:27)
Joonas73-Tinytot  - x(     - x:xx)
stiga63-Ceres 3 - 3(0:33 - 0:22)
PJ44-wilman 1 - 2(1:00 - 0:28)
avion-Bastrup  - x(     - x:xx)
solia-GertO  - x(     - x:xx)
mikeymike1-Erikssons 1 - 3(0:38 - 0:23)
genesis-mumintrollet - (0:00 - 0:00)
Brel63-Sonkanx -  (x:xx -     )
Sture_J-univegax -  (x:xx -     )
pansar -tandteknik2 - 2(0:34 - 0:38)
Benke45-Skronx -  (x:xx -     )
sunnylass-Astrantia  - x(     - x:xx)
roghedda-Beaker 0 - 3(0:04 - 0:21)
monicaw-Mister_Movie 1 - 1(0:37 - 0:30)
trockeltum-Annso  - x(     - x:xx)
hankan69-WOx -  (x:xx -     )
Mattadona-peterpan777 1 - 1(0:31 - 0:27)
namark-Palle722 1 - 2(0:20 - 0:38)
kalle18-jukkasbo 1 - 1(0:30 - 0:29)
jorkan-brutusx 1 - 2(0:13 - 0:40)
Troy_66 -LexxX1 - 0(0:36 - 0:24)
Jespet1986-tessa8x -  (x:xx -     )
snufsan49-pacsacx -  (x:xx -     )
Ordgalen-erroma 1 - 2(0:07 - 0:30)
Bengano66 -figgaro2 - 1(0:53 - 0:30)
wiosna -MrBede012 - 0(0:29 - 0:43)
DB230 -Fabian982 - 1(0:40 - 0:26)
Mottis-gnilradx -  (x:xx -     )
Raketa-ko-ren 2 - 2(0:41 - 0:34)
kongo-kim-thure5  - x(     - x:xx)
Thensing-Coppersmith 1 - 2(0:35 - 0:30)
Elisabeth -DreamAttack2 - 0(0:31 - 0:31)
jewsperr-Zonique 3 - 3(0:26 - 0:18)
pillret-ofal - (0:00 - 0:00)
Nowhereman-mymlan30 2 - 3(0:35 - 0:52)
PerlanB-farmora  - x(     - x:xx)
loza-Niceman - (0:00 - 0:00)
Hammis-herr_martin - (0:00 - 0:00)
Stymie-paxel - (0:00 - 0:00)
Quasi-ChristianN  - x(     - x:xx)

Senaste meddelanden

  • [07-31 21:27] pillret
    izfLYv dpwgbtlawnku, [url=http://fvcuydumhufy.com/]fvcuydumhufy[/url], [link=http://txyidpdcfdmr.com/]txyidpdcfdmr[/link], http://hwuscmqcabsd.com/
  • [07-31 19:16] pillret
    GvYuAx brmabydxuhsu, [url=http://fszulxqxklms.com/]fszulxqxklms[/url], [link=http://gstvojsvyagi.com/]gstvojsvyagi[/link], http://azvoddljyluc.com/
  • [07-31 17:05] pillret
    mrIk3H tnzoetcvojvu, [url=http://ryfvjniwssmn.com/]ryfvjniwssmn[/url], [link=http://kufsloikgscy.com/]kufsloikgscy[/link], http://yidpjhjfgpbh.com/

  • Fakta om tävlingen

    Dag(ar) för match:
    måndag, tisdag, onsdag, torsdag, fredag
    Antal frågor per match:
    3
    Urval frågor:
    Blandat kvalitetsurval
    Dagar innan w.o.:
    1
    Maxtid (s) per match:
    60
    Diff (s) för vinst på tid:
    1
    Sen. omgång:
    2017-08-21
    Deltagare:
    187
    Öppet för:
    Alla medlemmar

    Beskrivning av Ligaspel på Vetgirig

    För serier som är fullsatta vid säsongens start följs ett matchprogram där alla möter alla. För serier som inte var fullsatta vid säsongens start slumpas matcher fram varje omgång.

    Varje match består av några frågor som slumpas fram (båda deltagarna i en match får givetvis samma frågor). Frågor måste besvaras inom angivet antal dagar och inom angiven tid.

    Vinnare av en match är den med flest antal rätt. Vid lika många rätt avgör tiden. Om tidsskillanden är mindre än X sekunder (X=10 för VetLigan) räknas det som oavgjort. Om man "vinner" (på tid eller w.o.) utan att svara rätt på någon fråga får man 1 poäng (inte 2).

    I tabellen rangordnas; poäng, antal rätt, snabbast tid

    När säsongen är slut utses mästaren och vilka som flyttas upp resp. ner i divisionerna.

    Meddelanden

    Skriv eget meddelande
    • [07-31 21:27] pillret
      izfLYv dpwgbtlawnku, [url=http://fvcuydumhufy.com/]fvcuydumhufy[/url], [link=http://txyidpdcfdmr.com/]txyidpdcfdmr[/link], http://hwuscmqcabsd.com/
    • [07-31 19:16] pillret
      GvYuAx brmabydxuhsu, [url=http://fszulxqxklms.com/]fszulxqxklms[/url], [link=http://gstvojsvyagi.com/]gstvojsvyagi[/link], http://azvoddljyluc.com/
    • [07-31 17:05] pillret
      mrIk3H tnzoetcvojvu, [url=http://ryfvjniwssmn.com/]ryfvjniwssmn[/url], [link=http://kufsloikgscy.com/]kufsloikgscy[/link], http://yidpjhjfgpbh.com/
    • [07-10 00:01] pillret
      Kkmo7a coayrejsciwt, [url=http://qybrjufbfloz.com/]qybrjufbfloz[/url], [link=http://mhoguvzzhixb.com/]mhoguvzzhixb[/link], http://jukaksbiipxe.com/
    • [07-09 23:14] pillret
      7nz1YK ywonkbmnrvpq, [url=http://qlhjavtjdmhl.com/]qlhjavtjdmhl[/url], [link=http://eibbduqwanmc.com/]eibbduqwanmc[/link], http://zupocvmrkjde.com/
    • [07-09 22:24] pillret
      aENGDi zyvhguqitian, [url=http://vzkbhabirsiq.com/]vzkbhabirsiq[/url], [link=http://blqwtdoetpir.com/]blqwtdoetpir[/link], http://ktmbwcfdwhym.com/
    • [07-09 21:36] pillret
      nUm10G yqyaebgnzuxv, [url=http://aberiguhbuhh.com/]aberiguhbuhh[/url], [link=http://ukxoiomvwcly.com/]ukxoiomvwcly[/link], http://wfcxkycbfztx.com/
    • [07-09 20:48] pillret
      ZCv6jv iyhnjtmbyrpb, [url=http://vjnvlnaqpurg.com/]vjnvlnaqpurg[/url], [link=http://vlnuaikuahcd.com/]vlnuaikuahcd[/link], http://kunzumatneuj.com/
    • [07-08 10:09] pillret
      vuIWss http://www.LnAJ7K8QSpkiStk3sLL0hQP6MO2wQ8gO.com
    • [04-17 08:11] PerlanB
      Konstigt, fick aldrig svara på nån fråga.. det avbröt..
    • [02-22 08:09] Gunillab
      Jag fick bara en fråga
    Gamla meddelanden

    Omgång 1809

    tasmat -elemental3 - 3(0:14 - 0:18)
    sandsken -Eat3 - 3(0:13 - 0:16)
    squire -mikmat2 - 2(0:12 - 0:23)
    9darter -greenylva3 - 3(0:12 - 0:14)
    BengtErik-Ifo 2 - 3(0:23 - 0:10)
    MusMicke -statler2 - 2(0:12 - 0:16)
    kerek-Lagavulin 1 - 3(0:15 - 0:17)
    Thorgal-Bells 2 - 3(0:18 - 0:16)
    mrswing-skogsplantan 1 - 2(0:12 - 0:17)
    Marlow-DrBesk3 - 3(0:10 - 0:10)
    hodges-Aarne0 wo - 3( - 0:16)
    Catgut -mama543 - 1(0:15 - 0:12)
    TomasAnd-Ilmarig 3 - 3(0:17 - 0:11)
    Logofilen-bjarnie 2 - 3(0:18 - 0:15)
    mick29 -Hannes3 - 2(0:26 - 0:21)
    Ardbeg-zede 1 - 2(0:18 - 0:13)
    ante44 -carna2 - 1(0:19 - 0:15)
    linkop -edblom2 - 1(0:17 - 0:16)
    mishizaki-PJGH 2 - 2(0:31 - 0:14)
    Peacelord -NM1 - 1(0:15 - 0:18)
    zudskij-Nyllet 1 - 2(0:21 - 0:32)
    Freddeson -epod3 - 1(0:24 - 0:18)
    berra114 -Ugglefar2 - 1(0:29 - 0:27)
    spolformat -gambleake2 - 1(0:21 - 0:24)
    slingran-Flottyren 1 - 2(0:25 - 0:14)
    Perte -BenganHillman3 - 3(0:18 - 0:22)
    mao1973-Gunnar 0 - 0(0:24 - 0:15)
    godis94 -roffei1 - 1(0:27 - 0:29)
    Catta180 -tsant1 - 0(0:27 - 0:26)
    alicenystrom-TORGIL43 3 - 3(0:27 - 0:19)
    Alsace-Alesten1 - 1(0:22 - 0:22)
    extemisten-Maceteer 1 - 3(0:23 - 0:17)
    jambalaya-Nynnaren 1 - 2(0:14 - 0:22)
    chriscross-Fritz wo - 2( - 0:25)
    NallePuhSthlm-kimsch 2 - 2(0:20 - 0:16)
    johah-SusannF 1 - 2(0:44 - 0:18)
    tr666-Nil 1 - 3(0:17 - 0:21)
    yba-rzenry wo - 3( - 0:34)
    Segtor -Gunillab3 - 2(0:45 - 0:37)
    Amfi-NETO wo - 0( - 0:20)
    kjemon-Johnnyrock 2 - 3(0:22 - 0:36)
    habobo-tgus 3 - 3(0:37 - 0:27)
    marie25-Josabeth 0 - 1(0:26 - 0:28)
    thomas62 -Sampa3 - 2(0:27 - 0:26)
    linida -Kjell-Erik1 - 0(0:19 - 1:00)
    Crassus -LasseiFalun3 - 2(0:20 - 0:33)
    BearValley-Marple 1 - 2(0:18 - 0:24)
    Bertrand -uffenyfiken1 - 1(0:30 - 0:44)
    Alisandali -Catharina642 - wo(0:18 - )
    rodskagg-Taffy 0 - 2(1:00 - 0:21)
    gardinsven -Salmonella2 - 1(0:31 - 0:24)
    Sasa-1903erba 2 - 2(0:26 - 0:20)
    chrillemix -Joonas732 - wo(0:27 - )
    stiga63-Tinytot 0 - 1(0:31 - 0:28)
    PJ44-Ceres 2 - 3(0:17 - 0:27)
    avion-wilman 2 - 2(0:32 - 0:31)
    solia-Bastrup 3 - 3(0:43 - 0:33)
    mikeymike1-GertO 0 - 2(0:32 - 0:23)
    mumintrollet-genesis 1 - 2(0:22 - 0:22)
    Sonkan-Brel63 2 - 3(0:35 - 0:22)
    univega-Sture_J 2 - 3(0:26 - 1:00)
    tandteknik-pansar 2 - 2(0:43 - 0:41)
    Skron-Benke45 3 - 3(0:16 - 0:13)
    sunnylass-Erikssons 3 - 3(0:35 - 0:22)
    roghedda-Astrantia 0 - 1(0:12 - 0:29)
    monicaw-Beaker wo - 1( - 0:20)
    trockeltum-Mister_Movie wo - 3( - 0:29)
    Annso -hankan691 - wo(0:32 - )
    WO -Mattadona2 - 1(0:23 - 0:33)
    namark-peterpan777 0 - 1(0:23 - 0:29)
    Palle722 -kalle183 - 1(0:37 - 0:39)
    jukkasbo -jorkan2 - 1(0:31 - 0:19)
    brutusx -Troy_662 - 1(0:34 - 0:17)
    LexxX -Jespet19862 - wo(0:33 - )
    snufsan49 -pacsac2 - wo(0:45 - )
    Ordgalen -erroma1 - 1(0:14 - 0:32)
    Bengano66 -figgaro2 - 1(0:37 - 0:18)
    wiosna -MrBede012 - 2(0:23 - 0:27)
    Fabian98-DB230 1 - 3(0:20 - 0:33)
    gnilrad-tessa8 wo - 3( - 0:16)
    Raketa -ko-ren1 - 0(0:41 - 0:35)
    anette69-kongo-kimwo - wo( - )
    Thensing-thure5 wo - 3( - 0:32)
    Elisabeth-Coppersmith 1 - 2(0:24 - 0:24)
    pillret-jewsperr wo - 1( - 0:29)
    Brili-Mottis wo - 3( - 0:30)
    ofal -Nowhereman2 - 1(0:48 - 0:32)
    mymlan30-PerlanBwo - wo( - )
    loza-farmora wo - 3( - 0:40)
    Niceman-Hammiswo - wo( - )
    herr_martin-DreamAttack wo - 3( - 0:13)
    Stymie-Zonique wo - 3( - 0:29)
    paxel-Quasiwo - wo( - )
    ratatosk-ChristianN wo - 1( - 0:12)

    Omgång 1808

    erdavid -tasmat3 - 3(0:06 - 0:11)
    elemental -sandsken3 - 2(0:10 - 0:14)
    squire-Eat 2 - 3(0:10 - 0:09)
    mikmat -9darter2 - 1(0:32 - 0:14)
    BengtErik-greenylva 2 - 2(0:24 - 0:14)
    MusMicke-Ifo 1 - 3(0:13 - 0:13)
    statler -kerek3 - 2(0:15 - 0:13)
    Lagavulin -Thorgal2 - 2(0:27 - 0:31)
    Bells -mrswing3 - 2(0:17 - 0:20)
    Marlow-skogsplantan 2 - 3(0:15 - 0:12)
    DrBesk -hodges3 - 3(0:14 - 0:15)
    Aarne0 -Catgut2 - 2(0:19 - 0:20)
    TomasAnd-mama54 2 - 2(0:19 - 0:17)
    Logofilen-Ilmarig 2 - 2(0:17 - 0:16)
    bjarnie -mick292 - 2(0:13 - 0:31)
    Ardbeg-Hannes wo - 2( - 0:23)
    ante44-zede 2 - 3(0:24 - 0:20)
    linkop-carna 1 - 1(0:48 - 0:25)
    edblom -mishizaki3 - 1(0:30 - 0:43)
    Peacelord-PJGH 3 - 3(0:26 - 0:16)
    NM -zudskij3 - 2(0:27 - 0:21)
    Nyllet -Freddeson3 - 1(0:23 - 0:27)
    berra114-epod 2 - 2(0:23 - 0:14)
    spolformat-Ugglefar 1 - 2(0:15 - 0:23)
    slingran-gambleake 2 - 2(0:37 - 0:25)
    Perte-Flottyren 2 - 2(0:42 - 0:18)
    BenganHillman -mao19733 - 2(0:29 - 0:30)
    Gunnar -godis941 - 1(0:14 - 0:15)
    Catta180-roffei 2 - 3(0:22 - 0:28)
    alicenystrom-tsant 2 - 3(0:17 - 0:22)
    Alsace-TORGIL43 wo - 2( - 0:23)
    Alesten -extemisten2 - 2(0:21 - 0:22)
    Maceteer -jambalaya2 - 0(0:20 - 0:10)
    chriscross-Nynnaren wo - 2( - 0:33)
    NallePuhSthlm-Fritz 1 - 2(0:26 - 0:33)
    johah-kimsch 2 - 2(0:38 - 0:15)
    SusannF -tr6663 - 2(0:26 - 0:18)
    Nil -yba3 - 1(0:19 - 0:34)
    Segtor-rzenry 2 - 3(0:35 - 0:37)
    Gunillab -Amfi2 - wo(0:22 - )
    NETO -kjemon1 - 0(0:29 - 0:19)
    habobo-Johnnyrock wo - 2( - 0:22)
    tgus -marie253 - 1(0:21 - 0:20)
    thomas62-Josabeth 2 - 2(0:19 - 0:16)
    Sampa -linida3 - 1(0:15 - 0:21)
    Kjell-Erik -Crassus2 - 1(0:36 - 0:23)
    BearValley-LasseiFalun 0 - 1(0:25 - 0:44)
    Marple -Bertrand1 - wo(0:29 - )
    Alisandali-uffenyfiken 1 - 2(0:19 - 0:26)
    rodskagg-Catharina64 2 - 3(0:37 - 0:29)
    Taffy -gardinsven2 - 2(0:21 - 0:25)
    Sasa-Salmonella 3 - 3(0:33 - 0:22)
    1903erba -chrillemix3 - 1(0:33 - 0:27)
    stiga63-Joonas73 3 - 3(0:28 - 0:16)
    PJ44-Tinytot 3 - 3(0:35 - 0:28)
    Ceres -avion2 - 2(0:27 - 0:33)
    solia-wilman 1 - 1(0:39 - 0:34)
    mikeymike1-Bastrup 2 - 2(0:31 - 0:30)
    GertO -mumintrollet3 - 1(0:25 - 0:21)
    Sonkan-genesis 0 - 0(0:53 - 0:21)
    univega-Brel63 1 - 3(0:34 - 0:17)
    tandteknik-Sture_J 2 - 2(0:44 - 0:39)
    Skron-pansar 1 - 2(0:19 - 0:33)
    sunnylass-Benke45 1 - 2(0:25 - 0:21)
    roghedda-Erikssons 0 - 2(0:04 - 0:28)
    Astrantia -monicaw3 - 2(0:26 - 0:32)
    Beaker -trockeltum1 - wo(0:19 - )
    Annso-Mister_Movie 2 - 3(0:27 - 0:22)
    hankan69 -WO0 - 0(0:18 - 0:19)
    namark-Mattadona 1 - 2(0:25 - 0:26)
    Palle722-peterpan777 0 - 0(0:48 - 0:36)
    kalle18 -jukkasbo1 - 0(0:40 - 0:28)
    jorkan -brutusx3 - 2(0:18 - 1:00)
    Troy_66 -LexxX2 - 0(0:15 - 0:20)
    snufsan49-Jespet1986 2 - 2(0:42 - 0:28)
    Ordgalen-pacsac 1 - 3(0:08 - 0:15)
    Bengano66-erroma 1 - 1(0:31 - 0:24)
    figgaro -wiosna2 - 2(0:17 - 0:40)
    Fabian98-MrBede01 0 - 1(0:23 - 0:34)
    gnilrad-DB230 1 - 1(0:52 - 0:29)
    Raketa-tessa8 1 - 1(0:41 - 0:17)
    ko-ren -anette691 - wo(0:41 - )
    kongo-kim -Thensing1 - 1(0:18 - 0:24)
    thure5 -Elisabeth3 - 2(0:30 - 0:31)
    Coppersmith -pillret2 - 1(0:43 - 0:27)
    Brili-jewsperr wo - 1( - 0:25)
    ofal-Mottis 2 - 3(0:48 - 0:39)
    mymlan30-Nowhereman wo - 3( - 0:32)
    PerlanB-lozawo - wo( - )
    farmora -Niceman3 - wo(0:43 - )
    Hammis-herr_martinwo - wo( - )
    Stymie-DreamAttack wo - 1( - 0:15)
    paxel-Zonique wo - 2( - 0:18)
    Quasi-ratatoskwo - wo( - )

    Omgång 1807

    elemental-tasmat 3 - 3(0:11 - 0:10)
    sandsken -squire3 - 2(0:12 - 0:12)
    mikmat-Eat 2 - 2(0:28 - 0:17)
    9darter -BengtErik3 - 3(0:15 - 0:20)
    greenylva -MusMicke3 - 2(0:09 - 0:10)
    Ifo -statler3 - 3(0:08 - 0:12)
    Lagavulin-kerek 1 - 3(0:18 - 0:14)
    Bells-Thorgal 2 - 3(0:22 - 0:14)
    mrswing -Marlow3 - 2(0:21 - 0:14)
    skogsplantan -DrBesk3 - 2(0:19 - 0:12)
    Aarne0-hodges 2 - 3(0:15 - 0:12)
    Catgut -TomasAnd2 - 2(0:17 - 0:22)
    Logofilen-mama54 2 - 3(0:16 - 0:15)
    Ilmarig -bjarnie2 - 2(0:13 - 0:18)
    mick29 -Ardbeg3 - 2(0:30 - 0:35)
    Hannes -ante443 - 2(0:18 - 0:19)
    linkop-zede 3 - 3(0:16 - 0:13)
    carna-edblom3 - 3(0:15 - 0:15)
    mishizaki -Peacelord1 - 1(0:28 - 0:33)
    NM-PJGH 3 - 3(0:23 - 0:15)
    zudskij -Nyllet2 - 1(0:14 - 0:32)
    Freddeson -berra1143 - 2(0:18 - 0:20)
    spolformat-epod 2 - 3(0:24 - 0:15)
    slingran-Ugglefar 1 - 2(0:37 - 0:24)
    Perte-gambleake 2 - 3(0:39 - 0:25)
    BenganHillman-Flottyren 1 - 1(0:30 - 0:19)
    Gunnar-mao1973 1 - 2(0:17 - 0:26)
    Catta180-godis94 2 - 2(0:20 - 0:15)
    roffei -alicenystrom2 - 1(0:22 - 0:30)
    tsant -Alsace1 - wo(0:24 - )
    TORGIL43 -Alesten3 - 1(0:32 - 0:24)
    Maceteer-extemisten 1 - 3(0:19 - 0:29)
    chriscross-jambalaya wo - 1( - 0:16)
    NallePuhSthlm-Nynnaren 3 - 3(0:33 - 0:23)
    Fritz -johah3 - 2(0:34 - 0:31)
    SusannF-kimsch 2 - 3(0:17 - 0:14)
    Nil-tr666 1 - 2(0:25 - 0:26)
    yba -Segtor2 - 2(0:30 - 0:39)
    Gunillab-rzenry 1 - 2(0:29 - 0:32)
    NETO-Amfi 1 - 2(0:25 - 0:31)
    habobo-kjemon 1 - 1(0:22 - 0:17)
    tgus-Johnnyrock 0 - 2(0:27 - 0:40)
    thomas62-marie25 3 - 3(0:34 - 0:28)
    Josabeth -Sampa2 - 0(0:36 - 0:20)
    Kjell-Erik-linida 1 - 2(1:00 - 0:28)
    Crassus -BearValley2 - 1(0:23 - 0:18)
    Marple-LasseiFalun 2 - 3(0:19 - 0:25)
    Bertrand -Alisandali2 - 1(0:23 - 0:33)
    rodskagg-uffenyfiken 0 - 1(0:44 - 0:30)
    Taffy-Catharina64 0 - 3(0:25 - 0:28)
    Sasa-gardinsven 0 - 0(0:47 - 0:22)
    1903erba-Salmonella 1 - 2(0:29 - 0:25)
    stiga63-chrillemix 2 - 2(0:26 - 0:24)
    PJ44-Joonas73 1 - 2(0:28 - 0:22)
    Tinytot -Ceres3 - 2(0:32 - 0:27)
    avion-soliawo - wo( - )
    mikeymike1-wilman 1 - 3(0:27 - 0:31)
    Bastrup -GertO3 - 2(0:39 - 0:36)
    mumintrollet -Sonkan3 - wo(0:17 - )
    univega-genesis wo - 2( - 0:28)
    tandteknik-Brel63 2 - 2(0:35 - 0:25)
    Sture_J -Skron2 - 1(0:38 - 0:15)
    sunnylass-pansar 1 - 2(0:32 - 0:29)
    roghedda-Benke45 wo - 2( - 0:19)
    Astrantia-Erikssons 2 - 3(0:25 - 0:20)
    monicaw -Beaker2 - 1(0:22 - 0:15)
    trockeltum -Annso2 - 2(0:24 - 0:27)
    Mister_Movie -hankan691 - wo(0:32 - )
    namark-WO 1 - 2(0:18 - 0:20)
    Mattadona -Palle7223 - 2(0:30 - 0:45)
    peterpan777 -kalle182 - 0(0:40 - 0:30)
    jorkan-jukkasbo 3 - 3(0:31 - 0:26)
    brutusx -Troy_662 - 1(0:49 - 0:32)
    LexxX -snufsan492 - 2(0:18 - 0:38)
    Jespet1986 -Ordgalen2 - 0(0:29 - 0:14)
    Bengano66-pacsac wo - 3( - 0:22)
    figgaro-erroma 2 - 2(0:34 - 0:32)
    wiosna -Fabian982 - 0(0:27 - 0:31)
    gnilrad-MrBede01 wo - 2( - 0:29)
    Raketa-DB230 1 - 2(0:37 - 0:35)
    ko-ren-tessa8 wo - 0( - 0:31)
    anette69-kongo-kimwo - wo( - )
    Thensing -thure53 - 2(0:37 - 0:47)
    Elisabeth -Coppersmith2 - 1(0:43 - 0:49)
    Brili-pillret wo - 1( - 0:34)
    ofal-jewsperr 2 - 2(0:51 - 0:24)
    mymlan30-Mottis wo - 2( - 0:59)
    PerlanB-Nowhereman wo - 2( - 0:38)
    loza -farmora3 - 1(0:27 - 0:32)
    Niceman-Hammiswo - wo( - )
    herr_martin-Stymiewo - wo( - )
    paxel-DreamAttack wo - 2( - 0:19)
    Quasi-Zonique wo - 2( - 0:11)
    Hem