Just nu

  • 45 spelare online
  • 233 723 frågor
  • 15 376 medlemmar
  • 7 705 ämnen


Denna funktion kräver att du har Premium

Tjänsten du försökt nå är endast tillgänglig med Vetgirig Premium.

290 kr för ett år eller 29 kr för en månad

Läs mer om Vetgirig Premium

Stegen

Stegen pågår kontinuerligt. Omväxlande får man försvara sin position mot den som ligger under och attackera den som ligger över i stegen. I stegen används bara relativt nyskapade frågor.

Du måste vara medlem för att anmäla Dig till Stegen

Logga in Bli medlem

Tycker du frågesport är kul?

Då finns det många fler ämnen och andra spelformer.

Dessa samt många andra spel får du som medlem.

Så här kommer du igång

Bli medlem

Tabell

Pl.MedlemsnamnOmgVF/O
1erdavid 15701211359
2tasmat 256012511309
3squire 1115590525
4Zdravo 597337260
5Ifo 259512961299
6greenylva 259312761317
7sandsken 261612811335
8elemental 258812391349
9godis94 1046567479
10Eat 259012561334
11SusannF 1172634538
129darter 248913351154
13Lagavulin 260112951306
14skogsplantan 1215647568
15Marple 1068576492
16MariaLang 23614690
17Thorgal 255813211237
18statler 259213111281
19kerek 259913321267
20Logofilen 20411096945
21MusMicke 257613191257
22bjarnie 252012671253
23Bells 232012311089
24Hercule 730404326
25Hannes 1436767669
26Affebruxx 1359639
27Aarne0 256013431217
28mama54 754414340
29zede 1912975937
30ante44 256113111250
31Marlow 464303161
32Bertilblues 492293199
33bikila 480300180
34epod 334211123
35Dag-ny 16611254
36Segtor 1195649546
37yba 994563431
38Taffy 1526808718
39slingran 238912251164
40mrswing 1186636550
41Amfi 1734899835
42linkop 253912831256
43roffei 246112601201
44Perte 229011951095
45Freddeson 20571073984
46Catgut 260112641337
47chriscross 19771156821
48zudskij 247513311144
49Solf 442254188
50Catta180 258012441336
51habobo 19321004928
52PJGH 1776913863
53berra114 227112151056
54Johnnyrock 233511841151
55Nyllet 20741076998
56Maceteer 1065599466
57Peacelord 19221012910
58Gunnar 1385855530
59NM 251412931221
60BenganHillman 251212971215
61Alesten 1162620542
62Pacciaio 886523
63Svirre 18512263
64Fritz 1213663550
65gambleake 1271669602
66tsant 21081191917
67kjemon 1560815745
68tgus 257312731300
69Tune000 277175102
70NallePuhSthlm 259212641328
71Joonas73 918551367
72Jespet1986 1099626473
731903erba 946490456
74FrankN 825923
75purplehaze 346202144
76linida 1589778811
77Gunillab 1025520505
78Ugglefar 1842954888
79Goethes_iPhone 598351247
80Kjell-Erik 469261208
81Flottyren 257912851294
82Mezzerschmidt 17312449
83Gatita 15810355
84mick29 1710851859
85mauretanien 456256200
86alicenystrom 231612701046
87Nynnaren 222911771052
88tr666 255013181232
89rzenry 256512471318
90Crassus 21801189991
91JKlint 967620
92Catharina64 1698906792
93PJ44 20181155863
94Josabeth 258912371352
95marie25 355193162
96gardinsven 1283671612
97Alisandali 1050576474
98Waller 47407
99johah 304167137
100Beaker 1157599558
101mao1973 231611621154
102Sampa 25117774
103TomasAnd 248312251258
104Lidben 1779285
105rodskagg 1924998926
106chrillemix 1683892791
107Nil 1718925793
108LasseiFalun 1754907847
109Sasa 243711861251
110snufsan49 20019831018
111Bastrup 1639868771
112kongo-kim 20061119887
113Luand87 489259230
114Farbolt 38299
115namark 227710891188
116wilman 317176141
117Ceres 1175579596
118Herodotus 453015
119pansar 1464726738
120roghedda 236211851177
121uncle-Zeb 26215
122Raketa 1411697714
123aquarella 322210
124Palle722 968520448
125Bertrand 19741160814
126infall 334168166
127DB230 230411311173
128NETO 28235
129berguven 29218
130Beckef 382513
131peterpan777 403205198
132chatnoir 510257253
133Elisabeth 1096148
134Annso 233611701166
135Ordgalen 257911391440
136chris49 795029
137Thensing 1421730691
138Nijje 14122
139Zonique 990
140Tyko 1427270
141sabelotodo1 21147
142brutusx 1185614571
143thure5 871
144Brili 484271213
145gnilrad 17821075707
146kratki 257127130
147Nutrix 18171
148Electa 357202155
149anette69 1658778
150stiga63 1300667633
151mumintrollet 1112674438
152kremla 1082
153jukkasbo 797500297
154DrBesk 220311951008
155erroma 1515918597
156Aby 330
157tessa8 1035646389
158Ilmarig 25205
159ofal 915536

Innevarande omgång (2618)

erdavid-tasmatx -  (x:xx -     )
squire-Zdravo3 - 3(0:06 - 0:06)
Ifo-greenylva  - x(     - x:xx)
sandsken -elemental3 - 2(0:17 - 0:12)
Eat-godis94 2 - 2(0:17 - 0:11)
SusannF -9darter2 - 1(0:20 - 0:15)
Lagavulin -skogsplantan3 - 2(0:13 - 0:21)
MariaLang-Marple 2 - 3(0:18 - 0:11)
Thorgal -statler3 - 2(0:25 - 0:11)
Logofilen-kerek 2 - 2(0:17 - 0:13)
MusMicke -bjarnie3 - 3(0:17 - 0:19)
Bells-Hercule  - x(     - x:xx)
Hannes-Affebruxxx -  (x:xx -     )
Aarne0-mama54  - x(     - x:xx)
zede-ante44x -  (x:xx -     )
Marlow-Bertilbluesx -  (x:xx -     )
epod-bikila 2 - 3(0:13 - 0:26)
Dag-ny -Segtor2 - 0(0:18 - 0:26)
Taffy-yba 2 - 3(0:22 - 0:23)
slingran -mrswing2 - 1(0:17 - 0:12)
linkop-Amfi 2 - 2(0:23 - 0:18)
roffei -Perte2 - 1(0:11 - 0:20)
Catgut-Freddeson 1 - 1(0:17 - 0:16)
chriscross -zudskij2 - 1(0:27 - 0:23)
Solf-Catta180x -  (x:xx -     )
habobo -PJGH3 - 2(0:24 - 0:10)
Johnnyrock-berra114 0 - 3(0:52 - 0:23)
Nyllet-Maceteerx -  (x:xx -     )
Gunnar-Peacelord 3 - 3(0:15 - 0:14)
NM-BenganHillman - (0:00 - 0:00)
Pacciaio-Alesten 1 - 2(0:19 - 0:20)
Fritz-Svirre 0 - 3(0:24 - 0:21)
tsant-gambleake 1 - 2(0:17 - 0:21)
tgus-kjemon 1 - 2(0:34 - 0:23)
NallePuhSthlm-Tune000 2 - 2(0:31 - 0:26)
Jespet1986-Joonas73 1 - 1(0:31 - 0:24)
1903erba -FrankN3 - 3(0:15 - 0:22)
linida-purplehaze 0 - 2(0:22 - 0:24)
Ugglefar-Gunillab 1 - 2(0:22 - 0:22)
Goethes_iPhone-Kjell-Erik  - x(     - x:xx)
Flottyren-Mezzerschmidtx -  (x:xx -     )
Gatita -mick293 - 2(0:20 - 0:30)
mauretanien-alicenystromx -  (x:xx -     )
tr666-Nynnaren 1 - 2(0:20 - 0:30)
rzenry -Crassus3 - 2(0:22 - 0:33)
JKlint-Catharina64  - x(     - x:xx)
Josabeth-PJ44 0 - 2(0:27 - 0:30)
marie25 -gardinsven1 - 0(0:22 - 0:20)
Alisandali-Waller  - x(     - x:xx)
Beaker-johah 1 - 3(0:17 - 0:29)
mao1973-Sampax -  (x:xx -     )
TomasAnd-Lidben  - x(     - x:xx)
rodskagg -chrillemix2 - 1(0:26 - 0:24)
Nil -LasseiFalun1 - 1(0:31 - 0:38)
snufsan49-Sasa 2 - 2(0:50 - 0:27)
Bastrup-kongo-kimx -  (x:xx -     )
Luand87 -Farbolt1 - 1(0:18 - 0:22)
namark -wilman3 - 2(0:25 - 0:25)
Ceres -Herodotus2 - 0(0:29 - 0:46)
pansar -roghedda1 - 0(0:50 - 0:08)
Raketa-uncle-Zeb 1 - 1(1:00 - 0:26)
aquarella -Palle7223 - 1(0:31 - 0:51)
Bertrand-infall  - x(     - x:xx)
DB230-NETO  - x(     - x:xx)
Beckef-berguven 0 - 1(0:47 - 0:26)
peterpan777-chatnoirx -  (x:xx -     )
Annso-Elisabeth 1 - 2(0:35 - 0:28)
Ordgalen-chris49x -  (x:xx -     )
Thensing-Nijje  - x(     - x:xx)
Tyko-Zonique 1 - 3(0:30 - 0:20)
sabelotodo1 -brutusx3 - 2(0:18 - 0:37)
thure5 -Brili2 - 0(0:37 - 0:40)
gnilrad-kratki  - x(     - x:xx)
Nutrix-Electa  - x(     - x:xx)
anette69-stiga63  - x(     - x:xx)
mumintrollet-kremla  - x(     - x:xx)
jukkasbo-DrBeskx -  (x:xx -     )
erroma-Abyx -  (x:xx -     )
tessa8-Ilmarigx -  (x:xx -     )

Senaste meddelanden

  • [06-16 09:54] infall
    Vilken tur jag hade
  • [01-07 08:54] Catharina64
    Kan jag inte få slippa frågor Moby Dick snart
  • [08-28 17:52] Tune000
    Ja, då börjar vi om från botten igen eftersom de missat att jag betalat in för premium. :( Får väl kanske skylla mig själv en gnutta eftersom jag betalade in endast 4 dagar innan det gick ut, men ändå surt.

  • Fakta om tävlingen

    Dag(ar) för match:
    måndag, tisdag, onsdag, torsdag, fredag
    Antal frågor per match:
    3
    Urval frågor:
    Blandat kvalitetsurval
    Dagar innan w.o.:
    1
    Maxtid (s) per match:
    60
    Diff (s) för vinst på tid:
    1
    Sen. omgång:
    2020-09-24
    Deltagare:
    159
    Öppet för:
    Alla medlemmar

    Beskrivning av Ligaspel på Vetgirig

    För serier som är fullsatta vid säsongens start följs ett matchprogram där alla möter alla. För serier som inte var fullsatta vid säsongens start slumpas matcher fram varje omgång.

    Varje match består av några frågor som slumpas fram (båda deltagarna i en match får givetvis samma frågor). Frågor måste besvaras inom angivet antal dagar och inom angiven tid.

    Vinnare av en match är den med flest antal rätt. Vid lika många rätt avgör tiden. Om tidsskillanden är mindre än X sekunder (X=10 för VetLigan) räknas det som oavgjort. Om man "vinner" (på tid eller w.o.) utan att svara rätt på någon fråga får man 1 poäng (inte 2).

    I tabellen rangordnas; poäng, antal rätt, snabbast tid

    När säsongen är slut utses mästaren och vilka som flyttas upp resp. ner i divisionerna.

    Meddelanden

    Skriv eget meddelande
    • [06-16 09:54] infall
      Vilken tur jag hade
    • [01-07 08:54] Catharina64
      Kan jag inte få slippa frågor Moby Dick snart
    • [08-28 17:52] Tune000
      Ja, då börjar vi om från botten igen eftersom de missat att jag betalat in för premium. :( Får väl kanske skylla mig själv en gnutta eftersom jag betalade in endast 4 dagar innan det gick ut, men ändå surt.
    • [08-07 12:38] infall
      Tack för matchen.
    • [11-16 09:56] Ceres
      Korona fär tydligen inte stavas med C!!! Surt
    • [11-15 16:29] Ceres
      Kopra med c godkändes tydligen inte! :-(
    • [10-12 19:42] poppekarlsson
      Kan det vara så underbart att det är tämligen omöjligt att fuska i stegen?
    • [03-14 10:44] Nowhereman
      Bra gjort. Inte en chans på nån av frågorna
    • [03-08 22:54] 9darter
      @Maceteer: Måndagar kan spelordningen förskjutas lite pga att vissa hoppat upp 10 placeringar efter 5 vinster föregående måndag-fredag.
    • [03-01 00:03] tasmat
      ... Pilen visar alltså förändring i placering, inte vinst eller förlust.
    • [03-01 00:02] tasmat
      @Maceteer: Det första kan jag inte svara på. I det andra fallet har du vunnit mot en spelare under dig (om jag förstår det hela rätt). Ni står då båda kvar på er tidigare plats och då pekar pilen åt sidan. ...
    Gamla meddelanden

    Omgång 2617

    tasmat -squire3 - 3(0:12 - 0:13)
    Zdravo -Ifo3 - 3(0:05 - 0:10)
    greenylva -sandsken3 - 3(0:10 - 0:15)
    elemental -Eat3 - 2(0:09 - 0:29)
    SusannF-godis94 2 - 3(0:15 - 0:14)
    Lagavulin-9darter 2 - 3(0:10 - 0:09)
    skogsplantan -MariaLang3 - 2(0:20 - 0:19)
    Thorgal-Marple 2 - 3(0:17 - 0:11)
    statler -Logofilen2 - 2(0:15 - 0:24)
    MusMicke-kerek 2 - 3(0:11 - 0:17)
    Bells-bjarnie 1 - 2(0:25 - 0:18)
    Hercule -Hannes3 - 2(0:20 - 0:23)
    Affebruxx -Aarne03 - 3(0:14 - 0:17)
    zede-mama54 2 - 2(0:15 - 0:13)
    Marlow-ante44 3 - 3(0:25 - 0:24)
    epod-Bertilblues 1 - 2(0:21 - 0:18)
    bikila -Dag-ny3 - 2(0:21 - 0:13)
    Segtor -Taffy3 - 2(0:21 - 0:22)
    slingran-yba 2 - 3(0:18 - 0:16)
    mrswing -linkop3 - 2(0:16 - 0:19)
    Amfi -roffei2 - 1(0:19 - 0:22)
    Perte -Catgut2 - 1(0:35 - 0:26)
    Freddeson -chriscross3 - 1(0:16 - 0:23)
    zudskij -Solf3 - 2(0:32 - 0:15)
    habobo-Catta180 wo - 2( - 0:23)
    PJGH -Johnnyrock3 - 3(0:21 - 0:30)
    berra114 -Nyllet3 - 2(0:18 - 0:21)
    Maceteer -Gunnar2 - 1(0:14 - 0:17)
    NM-Peacelord wo - 3( - 0:25)
    BenganHillman -Pacciaio3 - 2(0:17 - 0:16)
    Alesten -Fritz2 - wo(0:27 - )
    tsant-Svirre wo - 2( - 0:12)
    gambleake -tgus2 - 2(0:17 - 0:20)
    kjemon -NallePuhSthlm2 - 2(0:22 - 0:23)
    Jespet1986-Tune000 2 - 2(0:21 - 0:16)
    Joonas73 -1903erba3 - 2(0:13 - 0:27)
    FrankN -linida3 - 0(0:23 - 0:26)
    Ugglefar-purplehaze 1 - 2(0:24 - 0:24)
    Goethes_iPhone-Gunillab 2 - 3(0:24 - 0:25)
    Kjell-Erik -Flottyren2 - 1(0:35 - 0:21)
    Mezzerschmidt -Gatita2 - 2(0:21 - 0:30)
    mick29 -mauretanien2 - 1(0:30 - 0:45)
    alicenystrom -tr6663 - 2(0:28 - 0:21)
    Nynnaren -rzenry3 - 2(0:23 - 0:22)
    JKlint-Crassus wo - 2( - 0:21)
    Catharina64 -Josabeth3 - 1(0:19 - 0:21)
    marie25-PJ44 1 - 2(0:24 - 0:26)
    gardinsven -Alisandali3 - 2(0:30 - 0:20)
    Beaker-Waller 1 - 2(0:10 - 0:14)
    mao1973-johah 2 - 3(0:30 - 0:24)
    Sampa -TomasAnd3 - wo(0:18 - )
    rodskagg-Lidben 0 - 3(1:00 - 0:33)
    chrillemix -Nil3 - 2(0:20 - 0:20)
    LasseiFalun -snufsan493 - 3(0:23 - 0:30)
    Bastrup-Sasa 0 - 1(0:38 - 0:24)
    kongo-kim -Luand872 - 0(0:29 - 0:30)
    Farbolt -namark2 - 1(0:18 - 0:18)
    Ceres-wilman 1 - 2(0:25 - 0:28)
    pansar-Herodotus 2 - 2(0:37 - 0:33)
    roghedda -Raketa1 - 0(0:07 - 0:25)
    uncle-Zeb -aquarella3 - wo(0:13 - )
    Palle722 -Bertrand3 - wo(0:39 - )
    infall -DB2302 - wo(0:34 - )
    NETO -Beckef2 - 1(0:32 - 1:00)
    peterpan777-berguven 1 - 3(0:25 - 0:32)
    chatnoir -Annso3 - 1(0:31 - 0:41)
    Elisabeth -Ordgalen1 - 0(0:26 - 0:14)
    Thensing-chris49 wo - 1( - 0:55)
    Tyko-Nijje 0 - 2(0:41 - 0:26)
    sabelotodo1-Zonique 2 - 3(0:28 - 0:13)
    brutusx -thure52 - 1(1:00 - 0:47)
    gnilrad-Brili 2 - 3(0:14 - 0:48)
    kratki -Nutrix0 - wo(0:33 - )
    anette69-Electa wo - 2( - 0:19)
    stiga63 -mumintrollet0 - wo(0:35 - )
    jukkasbo-kremla wo - 2( - 0:18)
    erroma-DrBesk 0 - 1(0:35 - 0:27)
    tessa8-Aby wo - 1( - 0:36)
    Ilmarig -ofal1 - 1(0:13 - 0:50)

    Omgång 2616

    erdavid -tasmat3 - 3(0:10 - 0:14)
    squire-Zdravo3 - 3(0:07 - 0:07)
    greenylva-Ifo 3 - 3(0:14 - 0:12)
    elemental-sandsken 3 - 3(0:13 - 0:10)
    SusannF-Eat 2 - 2(0:13 - 0:10)
    godis94 -Lagavulin3 - 2(0:12 - 0:17)
    skogsplantan-9darter 2 - 2(0:16 - 0:07)
    Thorgal-MariaLang 2 - 3(0:25 - 0:11)
    statler-Marple 3 - 3(0:13 - 0:11)
    MusMicke-Logofilen 3 - 3(0:33 - 0:14)
    kerek -Bells2 - 1(0:12 - 0:14)
    bjarnie -Hercule2 - 2(0:15 - 0:17)
    Hannes -Affebruxx3 - 3(0:23 - 0:27)
    Aarne0 -zede3 - 2(0:17 - 0:18)
    mama54 -Marlow2 - 1(0:18 - 0:32)
    epod-ante44 1 - 2(0:12 - 0:14)
    Bertilblues-bikila3 - 3(0:14 - 0:14)
    Dag-ny -Segtor2 - 1(0:13 - 0:18)
    slingran-Taffy 0 - 1(0:16 - 0:21)
    mrswing-yba 2 - 3(0:20 - 0:16)
    Amfi-linkop 1 - 3(0:14 - 0:29)
    roffei -Perte2 - 1(0:18 - 0:18)
    Catgut -Freddeson1 - 0(0:14 - 0:23)
    chriscross -zudskij1 - 1(0:20 - 0:21)
    habobo-Solf 2 - 2(0:20 - 0:17)
    PJGH-Catta180 1 - 2(0:24 - 0:22)
    Johnnyrock -berra1143 - wo(0:25 - )
    Nyllet -Maceteer3 - 2(0:16 - 0:15)
    Gunnar -NM3 - wo(0:15 - )
    Peacelord -BenganHillman2 - 1(0:23 - 0:22)
    Alesten-Pacciaio 3 - 3(0:18 - 0:15)
    tsant-Fritz 1 - 3(0:40 - 0:41)
    gambleake-Svirre 3 - 3(0:18 - 0:14)
    tgus -kjemon2 - 1(0:30 - 0:22)
    Jespet1986-NallePuhSthlm 2 - 3(0:17 - 0:17)
    Tune000 -Joonas733 - 3(0:16 - 0:21)
    1903erba -FrankN3 - 1(0:30 - 0:28)
    linida -Ugglefar1 - 1(0:19 - 0:32)
    Goethes_iPhone-purplehaze 1 - 3(0:36 - 0:25)
    Kjell-Erik-Gunillab 2 - 2(0:40 - 0:32)
    Mezzerschmidt-Flottyren 1 - 2(0:18 - 0:12)
    mick29-Gatita 0 - 0(0:39 - 0:25)
    alicenystrom-mauretanien wo - 2( - 0:18)
    tr666 -Nynnaren3 - 2(0:23 - 0:29)
    JKlint-rzenry wo - 1( - 0:18)
    Crassus -Catharina641 - 1(0:31 - 0:44)
    marie25-Josabeth 1 - 3(0:24 - 0:20)
    gardinsven-PJ44 1 - 2(0:31 - 0:47)
    Alisandali -Beaker2 - 1(0:25 - 0:12)
    mao1973-Waller 2 - 3(0:23 - 0:19)
    Sampa-johah 2 - 3(0:12 - 0:20)
    TomasAnd -rodskagg2 - 2(0:15 - 0:24)
    chrillemix-Lidben wo - 3( - 0:29)
    Nil -LasseiFalun3 - 1(0:22 - 0:43)
    Bastrup-snufsan49 1 - 2(0:25 - 0:41)
    Sasa -kongo-kim3 - wo(0:26 - )
    Luand87 -Farbolt3 - 2(0:26 - 0:20)
    namark -Ceres3 - 2(0:25 - 0:27)
    pansar-wilman 0 - 1(0:39 - 0:34)
    roghedda-Herodotus 1 - 2(0:08 - 0:33)
    Raketa -uncle-Zeb2 - 0(0:22 - 0:15)
    aquarella -Palle7223 - 2(0:22 - 0:24)
    Bertrand -infall2 - 0(0:24 - 0:57)
    DB230 -NETO2 - 2(0:23 - 0:42)
    peterpan777-Beckef 1 - 2(0:28 - 1:00)
    chatnoir-berguven 1 - 3(0:28 - 0:47)
    Annso -Elisabeth2 - 2(0:31 - 0:37)
    Thensing-Ordgalen 0 - 2(0:30 - 0:20)
    chris49 -Tyko2 - 1(0:41 - 0:31)
    Nijje -sabelotodo12 - 1(0:31 - 0:41)
    brutusx-Zonique wo - 3( - 0:38)
    gnilrad-thure5 wo - 1( - 0:44)
    kratki-Brili 0 - 2(0:28 - 0:42)
    anette69-Nutrix wo - 1( - 0:28)
    Electa -stiga631 - wo(0:16 - )
    mumintrollet-jukkasbowo - wo( - )
    erroma-kremla 1 - 2(0:23 - 0:25)
    DrBesk-tessa8wo - wo( - )
    Ilmarig-Aby wo - 1( - 0:48)

    Omgång 2615

    tasmat -squire3 - 3(0:06 - 0:09)
    Zdravo -greenylva3 - 2(0:08 - 0:14)
    elemental-Ifo 3 - 3(0:12 - 0:07)
    sandsken -SusannF3 - 2(0:12 - 0:16)
    godis94-Eat 1 - 3(0:08 - 0:17)
    skogsplantan-Lagavulin 2 - 2(0:23 - 0:17)
    Thorgal-9darter 1 - 2(0:17 - 0:10)
    MariaLang -statler2 - 1(0:12 - 0:12)
    Marple -MusMicke3 - 1(0:15 - 0:08)
    Logofilen-kerek3 - 3(0:09 - 0:09)
    Bells -bjarnie1 - 1(0:14 - 0:15)
    Hercule -Hannes2 - 1(0:15 - 0:25)
    Aarne0-Affebruxx 1 - 2(0:20 - 0:19)
    zede -mama543 - 1(0:27 - 0:21)
    epod-Marlow 2 - 3(0:16 - 0:15)
    ante44 -Bertilblues2 - 1(0:24 - 0:15)
    bikila -Dag-ny3 - wo(0:24 - )
    slingran-Segtor 1 - 2(0:18 - 0:22)
    mrswing-Taffy 2 - 3(0:15 - 0:12)
    yba -Amfi2 - 2(0:18 - 0:29)
    linkop -roffei3 - 1(0:26 - 0:19)
    Catgut-Perte 1 - 2(0:19 - 0:44)
    chriscross-Freddeson 0 - 2(0:25 - 0:21)
    zudskij -habobo2 - 2(0:17 - 0:30)
    Solf -PJGH2 - 1(0:17 - 0:20)
    Johnnyrock-Catta180 wo - 3( - 0:22)
    Nyllet-berra114 1 - 1(0:32 - 0:14)
    Gunnar-Maceteer 2 - 2(0:18 - 0:17)
    NM-Peacelord3 - 3(0:17 - 0:17)
    BenganHillman -Alesten3 - 1(0:21 - 0:36)
    Pacciaio -tsant3 - 2(0:29 - 0:21)
    gambleake-Fritz 2 - 3(0:30 - 0:32)
    Svirre -tgus2 - 2(0:13 - 0:16)
    kjemon -Jespet19862 - 2(0:24 - 0:26)
    Tune000-NallePuhSthlm 1 - 2(0:24 - 0:28)
    1903erba-Joonas73 3 - 3(0:27 - 0:17)
    FrankN -linida2 - 1(0:29 - 0:35)
    Goethes_iPhone-Ugglefar 2 - 2(0:25 - 0:24)
    purplehaze -Kjell-Erik2 - 2(0:21 - 0:36)
    Mezzerschmidt-Gunillab wo - 1( - 0:27)
    Flottyren -mick293 - 2(0:11 - 0:18)
    alicenystrom-Gatita 1 - 2(0:22 - 0:40)
    mauretanien -tr6662 - 1(0:20 - 0:15)
    Nynnaren -JKlint0 - wo(0:25 - )
    Crassus-rzenry 2 - 2(0:37 - 0:36)
    marie25-Catharina64 2 - 3(0:19 - 0:36)
    Josabeth -gardinsven2 - 1(0:23 - 0:23)
    PJ44 -Alisandali2 - 2(0:24 - 0:31)
    Beaker -mao19732 - 2(0:13 - 0:23)
    Sampa-Waller 1 - 2(0:29 - 0:12)
    johah -TomasAnd2 - 2(0:23 - 0:24)
    chrillemix-rodskagg 1 - 1(0:25 - 0:24)
    Nil-Lidben 2 - 3(0:22 - 0:42)
    Bastrup-LasseiFalun 2 - 2(0:31 - 0:23)
    Sasa-snufsan49 2 - 2(0:56 - 0:36)
    kongo-kim -Luand872 - 2(0:14 - 0:24)
    namark-Farbolt 2 - 3(0:50 - 0:22)
    pansar-Ceres 2 - 3(0:27 - 0:22)
    roghedda-wilman 1 - 2(0:22 - 0:21)
    Raketa-Herodotus 1 - 2(0:32 - 0:26)
    uncle-Zeb -aquarella1 - 1(0:16 - 0:30)
    Palle722 -Bertrand1 - wo(0:34 - )
    DB230-infall 2 - 2(0:40 - 0:34)
    peterpan777-NETO 0 - 3(0:41 - 0:30)
    Beckef -chatnoir1 - 1(0:39 - 0:42)
    Annso-berguven 2 - 2(0:23 - 0:19)
    Elisabeth -Thensing2 - 1(0:31 - 0:30)
    Ordgalen -chris493 - 3(0:25 - 0:36)
    Nijje-Tyko 1 - 1(0:49 - 0:45)
    sabelotodo1 -brutusx2 - 2(0:22 - 0:42)
    Zonique -gnilrad3 - 2(0:26 - 0:23)
    thure5 -kratki3 - 1(0:42 - 0:29)
    Brili -anette693 - wo(0:39 - )
    Electa-Nutrix 1 - 2(0:27 - 0:21)
    stiga63 -mumintrollet2 - wo(0:29 - )
    jukkasbo -erroma1 - 1(0:22 - 0:34)
    kremla -DrBesk3 - wo(0:39 - )
    tessa8-Ilmarigwo - wo( - )
    Aby-ofalwo - wo( - )
    Hem