Just nu

  • 18 spelare online
  • 237 699 frågor
  • 14 372 medlemmar
  • 7 801 ämnen

Denna funktion kräver att du har Premium

Tjänsten du försökt nå är endast tillgänglig med Vetgirig Premium.

290 kr för ett år eller 29 kr för en månad

Läs mer om Vetgirig Premium

Stegen

Stegen pågår kontinuerligt. Omväxlande får man försvara sin position mot den som ligger under och attackera den som ligger över i stegen. I stegen används bara relativt nyskapade frågor.

Du måste vara medlem för att anmäla Dig till Stegen

Logga in Bli medlem

Tycker du frågesport är kul?

Då finns det många fler ämnen och andra spelformer.

Dessa samt många andra spel får du som medlem.

Så här kommer du igång

Bli medlem

Tabell

Pl.MedlemsnamnOmgVF/O
1Svirre 728418310
2squire 1631848783
3elemental 315215111641
4Bertilblues 1058581477
5sandsken 318315551628
6tasmat 311615121604
7trumper 502286216
89darter 305116091442
9Thorgal 311916001519
10statler 315015901560
11Bells 287915211358
12skogsplantan 1775927848
13MusMicke 314015941546
14greenylva 315915421617
15Aarne0 312216191503
16Lagavulin 315915681591
17SusannF 1738904834
18godis94 1614844770
19Affebruxx 698372326
20ante44 312615921534
21Marlow 985586399
22Logofilen 256113721189
23Tune000 835450385
24bjarnie 307515481527
25mrswing 1718918800
26Catgut 316915531616
27epod 884489395
28gambleake 1835944891
29Sammils 16510659
30mama54 277172105
31purplehaze 913493420
32zede 248012381242
33mauretanien 1021546475
34tr666 310516041501
35Fritz 1767942825
36roffei 301915241495
37linkop 307915771502
38Nyllet 263313641269
39kerek 316716031564
40PJGH 234311801163
41Sampa 755462293
42Perte 285714681389
43Flottyren 314815841564
44Hannes 19761025951
45Segtor 1752913839
46NM 555300255
47Mats-q 16611353
48Zilja 1459946
49Maceteer 1606878728
50Catta180 311715211596
51Taffy 208810641024
52zudskij 302315901433
53Eat 315515291626
54aejo7708 319184135
55Fragge 312183129
56ParryHotter 856817
57slingran 294314741469
58Gunnar 18321125707
59habobo 248112701211
60tsant 261614601156
61Goethes_iPhone 1125634491
62Ugglefar 237612261150
63Sherpa77 18011763
64berra114 275314821271
65edblom 22614680
66Alesten 1718902816
67Slobban78 275172103
68SteffoB65 391226165
69Peacelord 248812891199
70chriscross 250314221081
71Jespet1986 1613895718
72kjemon 211110881023
73aquarella 589299290
74Herodotus 608307301
75tgus 313615421594
76Freddeson 1358649
77NallePuhSthlm 315915361623
78johah 800429371
79Amfi 230111721129
80Dataliner 411222189
81gardinsven 1847925922
82Johnnyrock 290114421459
83poolare 38353
84CamillaMartin 594811
85NETO 574302272
86alicenystrom 273815351203
87imforss 526297229
88Kjell-Erik 1031531500
89Gatita 722355367
90mick29 227811271151
91Jidhoff 36315
92kremla 576286290
93rodskagg 248712721215
94roghedda 291314801433
95Waylon2 15910356
96Nynnaren 277414541320
97BenganHillman 304715531494
98IvyM 303174129
99Lev 23714097
100PJ44 249714211076
101kongo-kim 250313811122
102linida 215510491106
1031903erba 1511759752
104Catharina64 215311521001
105Josabeth 315415131641
106L8J 1026834
107namark 278613641422
108Beaker 1713876837
109Crassus 273214501282
110chrillemix 223111761055
111Gunillab 1729379
112Had 1216853
113AnnaJo 23212
114Lainen 18110576
115Ceres 1723863860
116Langhol 327171156
117DrBesk 254414491095
118marie25 923448475
119Palle722 1502799703
120Bastrup 214611291017
121Rhonda 467254213
122Luand87 1042535507
123Raketa 1966971995
124Thensing 1947978969
125berguven 583289294
126LasseiFalun 232211671155
127minjo 358198160
128Zvartenbrant 323188135
129Ordgalen 314814191729
130ko-ren 280146134
131chatnoir 1025509516
132helca 18144
133DB230 278013691411
134Chs83 553718
135kempablavitt 553916
136kratki 796393403
137Neasse 19211874
138anette69 21511897
139ofal 499272227
140snufsan49 252312271296
141Sasa 300314431560
142rzenry 293114371494
143Nackros 21616056
144boalun 433310
145gnilrad 20741282792
146Annso 279313921401
147Bertrand 22451364881
148mao1973 258813531235
149chris49 555298257
150Brili 840482358
151tessa8 1185760425
152Alisandali 1440784656
153citrona 220
154mumintrollet 1133692441
155Mangeland82 211
156Waller 101

Innevarande omgång (3187)

squire-elemental - (0:00 - 0:00)
Bertilblues-sandsken - (0:00 - 0:00)
tasmat-trumper - (0:00 - 0:00)
9darter-Thorgal - (0:00 - 0:00)
statler-Bells - (0:00 - 0:00)
skogsplantan-MusMicke - (0:00 - 0:00)
greenylva-Aarne0 - (0:00 - 0:00)
Lagavulin-SusannF - (0:00 - 0:00)
godis94-Affebruxx - (0:00 - 0:00)
ante44-Marlow - (0:00 - 0:00)
Logofilen-Tune000 - (0:00 - 0:00)
bjarnie-mrswing - (0:00 - 0:00)
Catgut-epod - (0:00 - 0:00)
gambleake-Sammils - (0:00 - 0:00)
mama54-purplehaze - (0:00 - 0:00)
zede-mauretanien - (0:00 - 0:00)
tr666-Fritz - (0:00 - 0:00)
roffei-linkop - (0:00 - 0:00)
Nyllet-kerek - (0:00 - 0:00)
PJGH-Sampa - (0:00 - 0:00)
Perte-Flottyren - (0:00 - 0:00)
Hannes-Segtor - (0:00 - 0:00)
NM-Mats-q - (0:00 - 0:00)
Zilja-Maceteer - (0:00 - 0:00)
Catta180-Taffy - (0:00 - 0:00)
zudskij-Eat - (0:00 - 0:00)
aejo7708-Fragge - (0:00 - 0:00)
ParryHotter-slingran - (0:00 - 0:00)
Gunnar-habobo - (0:00 - 0:00)
tsant-Goethes_iPhone - (0:00 - 0:00)
Ugglefar-Sherpa77 - (0:00 - 0:00)
berra114-edblom - (0:00 - 0:00)
Alesten-Slobban78 - (0:00 - 0:00)
SteffoB65-Peacelord - (0:00 - 0:00)
chriscross-Jespet1986 - (0:00 - 0:00)
kjemon-aquarella - (0:00 - 0:00)
Herodotus-tgus - (0:00 - 0:00)
Freddeson-NallePuhSthlm - (0:00 - 0:00)
johah-Amfi - (0:00 - 0:00)
Dataliner-gardinsven - (0:00 - 0:00)
Johnnyrock-poolare - (0:00 - 0:00)
CamillaMartin-NETO - (0:00 - 0:00)
alicenystrom-imforss - (0:00 - 0:00)
Kjell-Erik-Gatita - (0:00 - 0:00)
mick29-Jidhoffx -  (x:xx -     )
kremla-rodskagg - (0:00 - 0:00)
roghedda-Waylon2x -  (x:xx -     )
Nynnaren-BenganHillman - (0:00 - 0:00)
IvyM-Lev - (0:00 - 0:00)
PJ44-kongo-kim - (0:00 - 0:00)
linida-1903erba - (0:00 - 0:00)
Catharina64-Josabeth - (0:00 - 0:00)
L8J-namark - (0:00 - 0:00)
Beaker-Crassus - (0:00 - 0:00)
chrillemix-Gunillab - (0:00 - 0:00)
Had-AnnaJo - (0:00 - 0:00)
Lainen-Ceres - (0:00 - 0:00)
Langhol-DrBesk - (0:00 - 0:00)
marie25-Palle722 - (0:00 - 0:00)
Bastrup-Rhonda - (0:00 - 0:00)
Luand87-Raketa  - x(     - x:xx)
Thensing-berguven - (0:00 - 0:00)
LasseiFalun-minjo - (0:00 - 0:00)
Zvartenbrant-Ordgalen - (0:00 - 0:00)
ko-ren-chatnoirx -  (x:xx -     )
helca-DB230 - (0:00 - 0:00)
Chs83-kempablavitt - (0:00 - 0:00)
kratki-Neasse - (0:00 - 0:00)
anette69-ofal - (0:00 - 0:00)
snufsan49-Sasa - (0:00 - 0:00)
rzenry-Nackros - (0:00 - 0:00)
boalun-gnilrad - (0:00 - 0:00)
Annso-Bertrand - (0:00 - 0:00)
mao1973-chris49 - (0:00 - 0:00)
Brili-tessa8 - (0:00 - 0:00)
Alisandali-citrona - (0:00 - 0:00)
mumintrollet-Mangeland82 - (0:00 - 0:00)

Senaste meddelanden

  • [09-09 10:36] Bertilblues
    Tack för den långa uppvisningen min lagkamrat erdavid!
  • [09-08 18:24] squire
    Instämmer i bugandet och bockandet för erdavid.
  • [09-07 19:52] 9darter
    bara att buga och bocka för erdavid som dominerat stegen fullständigt sen han tog över efter oddnejm och polyhistor nån gång på bronsåldern!

  • Fakta om tävlingen

    Dag(ar) för match:
    måndag, tisdag, onsdag, torsdag, fredag
    Antal frågor per match:
    3
    Urval frågor:
    Blandat kvalitetsurval
    Dagar innan w.o.:
    1
    Maxtid (s) per match:
    60
    Diff (s) för vinst på tid:
    1
    Sen. omgång:
    2022-11-30
    Deltagare:
    156
    Öppet för:
    Alla medlemmar

    Beskrivning av Ligaspel på Vetgirig

    För grupper som är fullsatta vid säsongens start följs ett matchprogram där alla möter alla. För grupper som inte är fullsatta slumpas matcher fram varje omgång.

    Varje match består av några frågor som slumpas fram (båda deltagarna i en match får givetvis samma frågor). Frågor måste besvaras inom angivet antal dagar och inom angiven tid.

    Vinnare av en match är den med flest antal rätt. Vid lika många rätt avgör tiden. Om tidsskillanden är mindre än X sekunder (X=10 för VetLigan) räknas det som oavgjort. Om man "vinner" (på tid eller w.o.) utan att svara rätt på någon fråga får man 1 poäng (inte 2).

    I tabellen rangordnas; poäng, antal rätt, snabbast tid

    När säsongen är slut utses mästaren och vilka som flyttas upp resp. ner i divisionerna.

    Meddelanden

    Skriv eget meddelande
    • [09-09 10:36] Bertilblues
      Tack för den långa uppvisningen min lagkamrat erdavid!
    • [09-08 18:24] squire
      Instämmer i bugandet och bockandet för erdavid.
    • [09-07 19:52] 9darter
      bara att buga och bocka för erdavid som dominerat stegen fullständigt sen han tog över efter oddnejm och polyhistor nån gång på bronsåldern!
    • [09-02 21:44] erdavid
      Avanmäler mig inom kort och lämnar därmed stegen efter att ha tampats i toppen i nära 10 år. Ska nu prioritera annat än att repetera de max fyra månader gamla ämnen som används här :)
    • [02-19 02:17] Nackros
      Blockad på telegram. I NUTID. Betyder fuffens. Javisst. Pyssla du med det. Du vann. Nöjd och belåten. Hoppas jag. Adjö.

    Omgång 3186

    squire-Svirre 3 - 3(0:13 - 0:06)
    elemental -Bertilblues2 - 0(0:09 - 0:21)
    tasmat-sandsken 2 - 3(0:10 - 0:14)
    9darter-trumper 2 - 3(0:11 - 0:12)
    statler-Thorgal 1 - 2(0:13 - 0:14)
    skogsplantan-Bells 2 - 2(0:19 - 0:17)
    greenylva-MusMicke 2 - 2(0:32 - 0:15)
    Lagavulin-Aarne0 3 - 3(0:12 - 0:11)
    godis94-SusannF 2 - 3(0:14 - 0:11)
    ante44-Affebruxx 2 - 2(0:29 - 0:15)
    Logofilen-Marlow 1 - 3(0:19 - 0:11)
    Tune000 -bjarnie2 - 2(0:13 - 0:17)
    mrswing -Catgut3 - 2(0:15 - 0:17)
    epod -gambleake1 - 0(0:11 - 0:19)
    Sammils -mama543 - 3(0:09 - 0:12)
    purplehaze -zede2 - 1(0:15 - 0:12)
    tr666-mauretanien 2 - 3(0:19 - 0:13)
    roffei-Fritz 2 - 3(0:15 - 0:18)
    Nyllet-linkop 2 - 3(0:26 - 0:13)
    kerek -PJGH1 - 1(0:16 - 0:25)
    Sampa -Perte2 - 2(0:15 - 0:19)
    Hannes-Flottyren 2 - 3(0:19 - 0:19)
    NM-Segtor 1 - 2(0:23 - 0:20)
    Zilja-Mats-q 2 - 3(0:23 - 0:15)
    Catta180-Maceteer 2 - 3(0:13 - 0:15)
    zudskij-Taffy 1 - 3(0:13 - 0:17)
    Eat -aejo77083 - 1(0:47 - 0:25)
    Fragge -ParryHotter3 - 2(0:29 - 0:16)
    slingran -Gunnar3 - 1(0:11 - 0:10)
    habobo -tsant3 - wo(0:26 - )
    Ugglefar-Goethes_iPhone 1 - 2(0:21 - 0:18)
    berra114-Sherpa77 0 - 2(0:24 - 0:25)
    edblom -Alesten2 - 1(0:22 - 0:32)
    Slobban78 -SteffoB653 - 2(0:12 - 0:22)
    chriscross-Peacelord wo - 2( - 0:29)
    Jespet1986 -kjemon3 - 1(0:18 - 0:19)
    aquarella -Herodotus1 - 0(0:22 - 0:29)
    Freddeson-tgus 1 - 2(0:24 - 0:21)
    NallePuhSthlm -johah2 - 2(0:17 - 0:25)
    Amfi -Dataliner3 - 1(0:18 - 0:17)
    gardinsven -Johnnyrock1 - 0(0:28 - 0:24)
    CamillaMartin-poolare wo - 2( - 0:15)
    alicenystrom-NETO 3 - 3(0:27 - 0:24)
    Kjell-Erik-imforss 1 - 2(0:40 - 0:25)
    Gatita -mick293 - 3(0:25 - 0:27)
    kremla-Jidhoff 2 - 2(0:25 - 0:09)
    rodskagg -roghedda1 - 0(0:30 - 0:15)
    Nynnaren-Waylon2 1 - 1(0:20 - 0:19)
    IvyM-BenganHillman 1 - 2(0:18 - 0:21)
    Lev -PJ441 - wo(0:27 - )
    kongo-kim -linida3 - 2(0:24 - 0:19)
    1903erba -Catharina642 - wo(0:34 - )
    L8J-Josabeth 0 - 2(0:33 - 0:32)
    Beaker-namark 1 - 2(0:15 - 0:30)
    chrillemix-Crassus 1 - 2(0:16 - 0:23)
    Had-Gunillab 1 - 2(0:20 - 0:27)
    Lainen-AnnaJo 1 - 2(0:14 - 0:14)
    Langhol-Ceres 1 - 2(0:26 - 0:30)
    marie25-DrBesk 1 - 3(0:26 - 0:45)
    Palle722 -Bastrup3 - 2(0:25 - 0:23)
    Luand87-Rhonda wo - 2( - 0:26)
    Thensing-Raketa 1 - 2(0:30 - 0:20)
    LasseiFalun-berguven 1 - 2(0:50 - 0:26)
    Zvartenbrant-minjo wo - 3( - 0:40)
    Ordgalen -ko-ren1 - 1(0:27 - 0:34)
    chatnoir -helca3 - 2(0:29 - 0:19)
    Chs83-DB230 wo - 1( - 0:29)
    kratki-kempablavitt 1 - 1(0:26 - 0:22)
    anette69-Neasse wo - 2( - 0:21)
    ofal -snufsan491 - 1(0:37 - 0:48)
    Sasa -rzenry2 - 1(0:36 - 0:43)
    Nackros-boalunwo - wo( - )
    Annso-gnilrad 1 - 2(0:30 - 0:27)
    Bertrand-mao1973wo - wo( - )
    chris49-Briliwo - wo( - )
    tessa8-Alisandaliwo - wo( - )
    mumintrollet-citrona wo - 3( - 0:23)
    Mangeland82 -Waller3 - 2(0:10 - 0:16)

    Omgång 3185

    elemental-Svirre 3 - 3(0:10 - 0:07)
    Bertilblues -tasmat3 - 3(0:10 - 0:12)
    9darter-sandsken 1 - 3(0:20 - 0:10)
    statler-trumper 3 - 3(0:26 - 0:13)
    skogsplantan-Thorgal 2 - 3(0:14 - 0:12)
    Bells -greenylva2 - 2(0:16 - 0:19)
    MusMicke -Lagavulin3 - 3(0:08 - 0:10)
    godis94-Aarne0 2 - 3(0:09 - 0:13)
    ante44-SusannF 0 - 2(0:19 - 0:19)
    Affebruxx -Logofilen3 - 1(0:15 - 0:21)
    Marlow -Tune0002 - 0(0:19 - 0:11)
    mrswing-bjarnie 2 - 3(0:12 - 0:12)
    epod-Catgut 1 - 2(0:35 - 0:16)
    Sammils-gambleake 2 - 3(0:18 - 0:19)
    mama54 -purplehaze3 - 3(0:11 - 0:13)
    tr666-zede 2 - 2(0:23 - 0:18)
    mauretanien -roffei3 - 1(0:14 - 0:14)
    Fritz -Nyllet2 - 2(0:23 - 0:30)
    linkop -kerek3 - 3(0:14 - 0:16)
    Sampa-PJGH 1 - 3(0:24 - 0:21)
    Hannes-Perte 0 - 3(0:24 - 0:22)
    Flottyren -NM2 - 0(0:16 - 0:17)
    Zilja-Segtor 2 - 3(0:19 - 0:11)
    Catta180-Mats-q 1 - 3(0:21 - 0:22)
    Maceteer -zudskij3 - 1(0:17 - 0:21)
    Taffy -Eat3 - 3(0:19 - 0:37)
    aejo7708 -Fragge3 - 2(0:24 - 0:20)
    slingran-ParryHotter 2 - 2(0:21 - 0:17)
    habobo-Gunnar 2 - 3(0:25 - 0:17)
    tsant -Ugglefar2 - 1(0:19 - 0:19)
    berra114-Goethes_iPhone wo - 3( - 0:15)
    edblom-Sherpa77 1 - 1(0:28 - 0:21)
    Alesten -Slobban783 - 2(0:23 - 0:10)
    chriscross-SteffoB65 wo - 1( - 0:37)
    Peacelord -Jespet19862 - wo(0:17 - )
    aquarella-kjemon 2 - 2(0:20 - 0:17)
    Freddeson-Herodotus 2 - 2(0:18 - 0:15)
    tgus -NallePuhSthlm3 - 0(0:19 - 0:25)
    Amfi-johah 3 - 3(0:20 - 0:17)
    Dataliner -gardinsven2 - 2(0:16 - 0:34)
    CamillaMartin-Johnnyrock wo - 1( - 0:27)
    alicenystrom-poolare wo - 1( - 0:14)
    Kjell-Erik-NETO 2 - 3(0:26 - 0:22)
    imforss -Gatita2 - 2(0:19 - 0:34)
    mick29 -kremla3 - 3(0:21 - 0:24)
    Jidhoff -rodskagg2 - 1(0:24 - 0:34)
    roghedda -Nynnaren2 - 2(0:08 - 0:25)
    IvyM-Waylon2 1 - 2(0:21 - 0:20)
    Lev-BenganHillman wo - 2( - 0:29)
    PJ44 -kongo-kim3 - 2(0:19 - 0:16)
    1903erba-linida 1 - 2(0:20 - 0:27)
    L8J-Catharina64 1 - 2(0:17 - 0:26)
    Josabeth -Beaker3 - 0(0:19 - 0:06)
    chrillemix-namark 2 - 3(0:18 - 0:19)
    Crassus -Had1 - 0(0:32 - 0:17)
    Gunillab -Lainen3 - 1(0:18 - 0:16)
    Langhol-AnnaJo 2 - 3(0:18 - 0:11)
    marie25-Ceres 0 - 1(0:23 - 0:36)
    Palle722-DrBesk 3 - 3(0:32 - 0:12)
    Luand87-Bastrup wo - 2( - 0:32)
    Thensing-Rhonda wo - 3( - 0:22)
    Raketa -LasseiFalun2 - 0(0:21 - 0:26)
    Zvartenbrant-berguven 2 - 2(0:26 - 0:24)
    minjo -Ordgalen1 - 0(0:37 - 0:16)
    ko-ren -chatnoir1 - wo(0:29 - )
    Chs83-helca wo - 1( - 0:24)
    kratki-DB230 2 - 2(0:28 - 0:21)
    kempablavitt -anette692 - wo(0:17 - )
    Neasse -ofal3 - 3(0:34 - 0:46)
    snufsan49 -Sasa2 - 2(0:30 - 0:34)
    Nackros-rzenry wo - 2( - 0:34)
    boalun-Annsowo - wo( - )
    gnilrad -Bertrand2 - wo(0:24 - )
    mao1973 -chris493 - wo(0:15 - )
    Brili-tessa8wo - wo( - )
    Alisandali-mumintrolletwo - wo( - )
    citrona -Mangeland822 - 2(0:19 - 0:22)

    Omgång 3184

    squire -elemental3 - 3(0:07 - 0:09)
    Svirre -Bertilblues3 - 1(0:06 - 0:16)
    tasmat -9darter3 - 3(0:09 - 0:17)
    sandsken -statler3 - 1(0:12 - 0:13)
    trumper -skogsplantan3 - 2(0:13 - 0:16)
    Thorgal -Bells2 - 1(0:15 - 0:14)
    MusMicke-greenylva 2 - 3(0:08 - 0:10)
    Lagavulin -godis943 - 2(0:15 - 0:12)
    Aarne0 -ante443 - 3(0:08 - 0:16)
    SusannF -Affebruxx3 - 2(0:18 - 0:13)
    Logofilen-Marlow2 - 2(0:14 - 0:14)
    mrswing-Tune000 2 - 2(0:15 - 0:13)
    bjarnie -epod2 - wo(0:15 - )
    Sammils -gambleake3 - 3(0:13 - 0:22)
    purplehaze-mama54 2 - 3(0:15 - 0:24)
    mauretanien-tr666 2 - 2(0:14 - 0:13)
    roffei -Fritz3 - 2(0:14 - 0:21)
    linkop-Nyllet 2 - 3(0:16 - 0:15)
    kerek-Catgut 1 - 2(0:14 - 0:18)
    Sampa -PJGH2 - 2(0:12 - 0:20)
    Hannes -Perte3 - 1(0:19 - 0:24)
    Flottyren-zede 2 - 3(0:21 - 0:16)
    NM-Zilja2 - 2(0:18 - 0:18)
    Catta180-Segtor 3 - 3(0:14 - 0:13)
    Maceteer-Mats-q wo - 3( - 0:27)
    zudskij -Taffy2 - 2(0:18 - 0:34)
    Eat -aejo77083 - 2(0:34 - 0:19)
    Fragge -slingran3 - 2(0:15 - 0:18)
    Gunnar-habobo wo - 2( - 0:35)
    Ugglefar-tsant 2 - 3(0:18 - 0:21)
    Goethes_iPhone-berra114 2 - 3(0:15 - 0:09)
    Sherpa77-edblom 2 - 2(0:16 - 0:13)
    Slobban78-Alesten 0 - 3(0:12 - 0:17)
    chriscross-ParryHotter 2 - 3(0:19 - 0:17)
    Peacelord-SteffoB65 2 - 2(0:27 - 0:26)
    aquarella-Jespet1986 2 - 3(0:19 - 0:26)
    Freddeson-Herodotus3 - 3(0:14 - 0:14)
    NallePuhSthlm-tgus 2 - 2(0:20 - 0:13)
    Amfi -johah3 - 3(0:16 - 0:17)
    gardinsven-Dataliner 1 - 2(0:19 - 0:17)
    Johnnyrock-CamillaMartin 1 - 3(0:20 - 0:20)
    alicenystrom-kjemon 1 - 2(0:24 - 0:25)
    NETO-Kjell-Erik 1 - 2(0:21 - 0:23)
    Gatita-imforss 2 - 2(0:20 - 0:18)
    mick29 -kremla2 - 1(0:28 - 0:23)
    rodskagg-Jidhoff 2 - 2(0:29 - 0:13)
    roghedda -Nynnaren2 - 2(0:17 - 0:30)
    IvyM-poolare 1 - 3(0:19 - 0:14)
    Waylon2 -Lev2 - 2(0:24 - 0:33)
    PJ44-BenganHillman 1 - 1(0:29 - 0:24)
    kongo-kim -1903erba2 - 2(0:22 - 0:24)
    L8J-linida wo - 2( - 0:24)
    Josabeth-Catharina64 2 - 2(0:28 - 0:24)
    Beaker -chrillemix2 - 1(0:08 - 0:26)
    Crassus-namark 2 - 2(0:25 - 0:14)
    Had -Gunillab2 - 1(0:23 - 0:36)
    Langhol-Lainen 1 - 3(0:32 - 0:19)
    AnnaJo -marie252 - 1(0:17 - 0:22)
    Ceres -Palle7222 - 2(0:19 - 0:23)
    Luand87-DrBesk wo - 1( - 0:25)
    Thensing-Bastrup 2 - 3(0:18 - 0:16)
    Rhonda -Raketa3 - 3(0:19 - 0:20)
    LasseiFalun -Zvartenbrant1 - wo(0:29 - )
    berguven -minjo1 - 1(0:23 - 0:35)
    Ordgalen -ko-ren2 - 0(0:14 - 0:27)
    chatnoir -Chs833 - 2(0:21 - 0:07)
    kratki-helca 1 - 2(0:39 - 0:22)
    DB230 -kempablavitt2 - 2(0:16 - 0:17)
    Neasse-anette69 wo - 1( - 0:33)
    snufsan49-ofal 2 - 3(0:46 - 0:25)
    Sasa -Nackros1 - wo(0:35 - )
    boalun-rzenry wo - 3( - 0:39)
    gnilrad-Annso wo - 1( - 0:46)
    Bertrand-mao1973wo - wo( - )
    chris49 -Brili3 - wo(0:59 - )
    tessa8-Alisandaliwo - wo( - )
    Hem