Just nu

  • 21 spelare online
  • 231 321 frågor
  • 17 401 medlemmar
  • 7 655 ämnen


Denna funktion kräver att du har Premium

Tjänsten du försökt nå är endast tillgänglig med Vetgirig Premium.

290 kr för ett år eller 29 kr för en månad

Läs mer om Vetgirig Premium

Stegen

Stegen pågår kontinuerligt. Omväxlande får man försvara sin position mot den som ligger under och attackera den som ligger över i stegen. I stegen används bara relativt nyskapade frågor.

Du måste vara medlem för att anmäla Dig till Stegen

Logga in Bli medlem

Tycker du frågesport är kul?

Då finns det många fler ämnen och andra spelformer.

Dessa samt många andra spel får du som medlem.

Så här kommer du igång

Bli medlem

Tabell

Pl.MedlemsnamnOmgVF/O
1erdavid 13921052340
2squire 798437361
3Zdravo 27718097
4greenylva 226811201148
5elemental 226010881172
6Ifo 227011411129
7sandsken 228711201167
8bjarnie 220611171089
9statler 227211601112
10Thorgal 223211621070
11NM 219411431051
12Logofilen 1726939787
13Hercule 406248158
14Eat 226210931169
15skogsplantan 889486403
16kerek 227211691103
179darter 216211621000
18MusMicke 225611611095
19godis94 717395322
20Marlow 19113952
21Maceteer 753450303
22Lagavulin 227511301145
23mama54 427260167
24mrswing 871480391
25berra114 19711063908
26BengtErik 19901059931
27SusannF 845469376
28Marple 741399342
29yba 688402286
30Gunnar 1127709418
31Peacelord 1597862735
32zede 1590820770
33linkop 223511171118
34Fritz 893508385
35tasmat 224010811159
36Bells 19991070929
37DrBesk 20401092948
38Hannes 1115599516
39Catgut 227610981178
40ante44 223711441093
41slingran 207510671008
42Freddeson 1729910819
43Benke45 493295198
44gambleake 949507442
45Ugglefar 1522803719
46mick29 1381715666
47Perte 19621030932
48Johnnyrock 20081021987
49zudskij 21601165995
50Aarne0 223911711068
51habobo 1618850768
52TORGIL43 591331260
53Nyllet 1751916835
54kjemon 1235667568
55PJGH 1451756695
56Solf 1189424
57bikila 17412648
58Alesten 834464370
59Tune000 21314568
60Flottyren 225211291123
61alicenystrom 20531122931
62Joonas73 635393242
63BenganHillman 220111271074
64Gunillab 705366339
65Nynnaren 19241015909
66Erikssons 482299183
67TomasAnd 224310941149
68NallePuhSthlm 226711121155
69tr666 222711631064
70Taffy 1200638562
71Catta180 227310751198
72roffei 214510871058
73Ilmarig 15211339
74Nil 1425771654
75Jespet1986 779465314
76mao1973 202210151007
77Segtor 873475398
78Bertilblues 16611056
79tsant 18271015812
80BearValley 1678901777
81poppekarlsson 45423
82Alisandali 735423312
83Kjell-Erik 1489553
84NETO 20091059950
851903erba 620327293
86gardinsven 961512449
87thomas62 1406757649
88chriscross 1703992711
89rzenry 224110911150
90namark 19609501010
91tgus 224710951152
92Beaker 840449391
93Bertrand 17761021755
94Salmonella 1857938919
95univega 430247183
96pansar 1136573563
97Sampa 1605913692
98Crassus 18981028870
99mauretanien 1349638
100Josabeth 226610801186
101Catharina64 1390743647
102Amfi 1407714693
103rodskagg 1602821781
104linida 1261618643
105Tinytot 19301028902
106Ceres 852420432
107PJ44 1738988750
108chrillemix 1365739626
109Bastrup 1336725611
110skatan62 432233199
111kempablavitt 20212973
112Mattadona 1049550499
113Goethes_iPhone 293183110
114snufsan49 1681832849
115LasseiFalun 1435751684
116stiga63 1013520493
117Silvergubben 324187137
118DB230 20489871061
119Mister_Movie 1440732708
120uffenyfiken 652359293
121sunnylass 212610231103
122mikeymike1 36297
123roghedda 205010271023
124Raketa 1086536550
125GertO 1549828721
126kongo-kim 1721957764
127Tjongem 463313
128epod 17161
129peterpan777 764927
130kalle18 21359751160
131Winston 297175122
132thure5 860406454
133purplehaze 24195
134Sasa 210910161093
135figgaro 1294626668
136marie25 26188
137jukkasbo 621376245
138Luand87 1698584
139Annso 205910281031
140Elisabeth 495259236
141brutusx 907468439
142Thensing 1146578568
143chatnoir 19310489
144Palle722 667350317
145infall 16133
146Ordgalen 22559741281
147mumintrollet 994576418
148Diffan90 704822
149erroma 1313794519
150gnilrad 1595937658
151Deisy 592930
152linghem 20911198
153Brili 22712899
154Electa 966036
155Aby 330202128
156tessa8 910568342
157Mippen 976433
158Tonbar 524012
159ConnyT 330
160Hestla 431
161MrBede01 395216179
162pillan64 000
163elkan6 000

Innevarande omgång (2290)

erdavid-squirex -  (x:xx -     )
Zdravo-greenylvax -  (x:xx -     )
elemental-Ifox -  (x:xx -     )
sandsken-bjarnie - (0:00 - 0:00)
statler-Thorgalx -  (x:xx -     )
NM -Logofilen2 - 2(0:14 - 0:15)
Eat-Hercule 2 - 3(0:20 - 0:17)
skogsplantan -kerek3 - 2(0:15 - 0:10)
9darter-MusMicke  - x(     - x:xx)
godis94-Marlowx -  (x:xx -     )
Maceteer -Lagavulin2 - 2(0:13 - 0:26)
mrswing-mama54 0 - 1(0:23 - 0:16)
berra114 -BengtErik3 - 3(0:14 - 0:23)
SusannF -Marple3 - 3(0:15 - 0:26)
Gunnar-yba 1 - 3(0:13 - 0:21)
zede-Peacelord 0 - 2(0:20 - 0:21)
linkop -Fritz3 - 3(0:14 - 0:20)
tasmat-Bells - (0:00 - 0:00)
DrBesk-Hannes  - x(     - x:xx)
Catgut-ante44x -  (x:xx -     )
slingran-Freddeson  - x(     - x:xx)
Benke45-gambleake  - x(     - x:xx)
Ugglefar-mick29  - x(     - x:xx)
Johnnyrock-Perte 2 - 2(0:35 - 0:26)
zudskij-Aarne0 - (0:00 - 0:00)
habobo -TORGIL432 - 2(0:36 - 0:38)
kjemon-Nyllet 1 - 2(0:17 - 0:18)
PJGH -Solf3 - 1(0:11 - 0:15)
Alesten-bikila 3 - 3(0:16 - 0:13)
Flottyren-Tune000 1 - 3(0:15 - 0:15)
alicenystrom -Joonas732 - 1(0:25 - 0:17)
BenganHillman-Gunillab  - x(     - x:xx)
Erikssons-Nynnaren 2 - 3(0:23 - 0:24)
NallePuhSthlm-TomasAnd 2 - 3(0:15 - 0:12)
Taffy-tr666 1 - 3(0:20 - 0:13)
Catta180-roffei - (0:00 - 0:00)
Ilmarig-Nil - (0:00 - 0:00)
Jespet1986-mao1973x -  (x:xx -     )
Segtor-Bertilblues - (0:00 - 0:00)
tsant-BearValleyx -  (x:xx -     )
poppekarlsson-Alisandali - (0:00 - 0:00)
Kjell-Erik -NETO2 - 2(0:18 - 0:23)
gardinsven-1903erba 2 - 2(0:28 - 0:27)
thomas62-chriscrossx -  (x:xx -     )
namark-rzenry 2 - 3(0:18 - 0:33)
Beaker-tgus 2 - 3(0:12 - 0:23)
Bertrand -Salmonella1 - 1(0:18 - 0:22)
univega-pansar  - x(     - x:xx)
Crassus-Sampa 1 - 1(0:15 - 0:12)
Josabeth-mauretanien 3 - 3(0:19 - 0:18)
Catharina64 -Amfi2 - 0(1:00 - 0:38)
linida-rodskagg 1 - 3(0:17 - 0:31)
Tinytot-Ceres  - x(     - x:xx)
PJ44-chrillemix  - x(     - x:xx)
Bastrup -skatan623 - 2(0:31 - 0:25)
kempablavitt -Mattadona2 - 1(0:41 - 0:33)
Goethes_iPhone-snufsan49  - x(     - x:xx)
stiga63-LasseiFalun 1 - 1(0:22 - 0:18)
Silvergubben-DB230 - (0:00 - 0:00)
uffenyfiken-Mister_Movie 2 - 2(0:35 - 0:34)
sunnylass-mikeymike1 - (0:00 - 0:00)
roghedda -Raketa0 - 0(0:09 - 0:22)
GertO-kongo-kim  - x(     - x:xx)
Tjongem-epodx -  (x:xx -     )
kalle18-peterpan777 1 - 3(0:29 - 0:21)
thure5-Winston 2 - 2(0:42 - 0:31)
purplehaze-Sasax -  (x:xx -     )
figgaro-marie25  - x(     - x:xx)
jukkasbo-Luand87  - x(     - x:xx)
Annso-Elisabeth  - x(     - x:xx)
brutusx-Thensing - (0:00 - 0:00)
chatnoir -Palle7221 - 1(0:26 - 0:30)
infall-Ordgalenx -  (x:xx -     )
mumintrollet-Diffan90  - x(     - x:xx)
erroma-gnilrad - (0:00 - 0:00)
linghem-Deisy 1 - 3(0:32 - 0:29)
Brili-Electa  - x(     - x:xx)
Aby-tessa8 - (0:00 - 0:00)
Mippen-Tonbar - (0:00 - 0:00)
ConnyT-Hestla  - x(     - x:xx)
MrBede01-pillan64 - (0:00 - 0:00)

Senaste meddelanden

  • [11-16 09:56] Ceres
    Korona fär tydligen inte stavas med C!!! Surt
  • [11-15 16:29] Ceres
    Kopra med c godkändes tydligen inte! :-(
  • [10-12 19:42] poppekarlsson
    Kan det vara så underbart att det är tämligen omöjligt att fuska i stegen?

  • Fakta om tävlingen

    Dag(ar) för match:
    måndag, tisdag, onsdag, torsdag, fredag
    Antal frågor per match:
    3
    Urval frågor:
    Blandat kvalitetsurval
    Dagar innan w.o.:
    1
    Maxtid (s) per match:
    60
    Diff (s) för vinst på tid:
    1
    Sen. omgång:
    2019-06-24
    Deltagare:
    163
    Öppet för:
    Alla medlemmar

    Beskrivning av Ligaspel på Vetgirig

    För serier som är fullsatta vid säsongens start följs ett matchprogram där alla möter alla. För serier som inte var fullsatta vid säsongens start slumpas matcher fram varje omgång.

    Varje match består av några frågor som slumpas fram (båda deltagarna i en match får givetvis samma frågor). Frågor måste besvaras inom angivet antal dagar och inom angiven tid.

    Vinnare av en match är den med flest antal rätt. Vid lika många rätt avgör tiden. Om tidsskillanden är mindre än X sekunder (X=10 för VetLigan) räknas det som oavgjort. Om man "vinner" (på tid eller w.o.) utan att svara rätt på någon fråga får man 1 poäng (inte 2).

    I tabellen rangordnas; poäng, antal rätt, snabbast tid

    När säsongen är slut utses mästaren och vilka som flyttas upp resp. ner i divisionerna.

    Meddelanden

    Skriv eget meddelande
    • [11-16 09:56] Ceres
      Korona fär tydligen inte stavas med C!!! Surt
    • [11-15 16:29] Ceres
      Kopra med c godkändes tydligen inte! :-(
    • [10-12 19:42] poppekarlsson
      Kan det vara så underbart att det är tämligen omöjligt att fuska i stegen?
    • [03-14 10:44] Nowhereman
      Bra gjort. Inte en chans på nån av frågorna
    • [03-08 22:54] 9darter
      @Maceteer: Måndagar kan spelordningen förskjutas lite pga att vissa hoppat upp 10 placeringar efter 5 vinster föregående måndag-fredag.
    • [03-01 00:03] tasmat
      ... Pilen visar alltså förändring i placering, inte vinst eller förlust.
    • [03-01 00:02] tasmat
      @Maceteer: Det första kan jag inte svara på. I det andra fallet har du vunnit mot en spelare under dig (om jag förstår det hela rätt). Ni står då båda kvar på er tidigare plats och då pekar pilen åt sidan. ...
    • [02-05 17:07] Maceteer
      Hur kommer det sig att jag går möta någon under mig när jag vunnit fyra eller fem matcher på rad och har en pil rakt upp? Dessutom så står min pil nu åt höger efter även vunnit matchen som jag inte borde spelat (tycker jag). Någon som kan 'reglerna'?
    • [11-15 08:41] brandklipparen
      Erdavid: jag tvivlade inte på er ärlighet, utan ville bara veta hur ni kunde vara så snabba! Det är imponerande!!
    • [11-09 22:50] erdavid
      Brandklipparen: Det är fullt möjligt att klara en fråga på 1 sek. genom fair play. Egentligen är det under 1,5 har jag fått information om då tiden avrundas. Mina resultat här på stegen bygger självklart på inlärning av de aktuella ämnen som används.
    • [10-20 18:44] brandklipparen
      Eller 3 sekunder? Går det att pausa medan man svarar?
    Gamla meddelanden

    Omgång 2289

    squire -Zdravo3 - 2(0:13 - 0:21)
    elemental-greenylva 3 - 3(0:07 - 0:06)
    Ifo -sandsken3 - 3(0:06 - 0:10)
    statler-bjarnie 2 - 3(0:13 - 0:18)
    Thorgal -NM2 - 2(0:21 - 0:22)
    Eat-Logofilen 1 - 2(0:14 - 0:14)
    Hercule -skogsplantan3 - 2(0:19 - 0:10)
    9darter-kerek 2 - 2(0:15 - 0:13)
    MusMicke -godis943 - 2(0:18 - 0:19)
    Marlow -Maceteer2 - wo(0:20 - )
    mrswing-Lagavulin 1 - 2(0:20 - 0:19)
    berra114-mama54 1 - 1(0:22 - 0:15)
    BengtErik -SusannF3 - 2(0:12 - 0:20)
    Gunnar-Marple wo - 2( - 0:15)
    carna-ybawo - wo( - )
    Peacelord-zede 2 - 2(0:24 - 0:18)
    linkop-Fritzwo - wo( - )
    Bells-tasmat 3 - 3(0:12 - 0:10)
    Hannes-DrBesk 1 - 2(0:21 - 0:15)
    ante44-Catgut 2 - 3(0:17 - 0:14)
    slingran -Benke453 - 1(0:23 - 0:23)
    Ugglefar-gambleake 2 - 2(0:20 - 0:18)
    edblom-mick29 wo - 2( - 0:32)
    Perte-Johnnyrock 2 - 2(0:21 - 0:19)
    zudskij -Aarne03 - 3(0:16 - 0:23)
    TORGIL43-habobo 0 - 0(0:36 - 0:33)
    kjemon-Freddeson 1 - 3(0:22 - 0:27)
    Nyllet -PJGH3 - 2(0:15 - 0:28)
    Solf -Alesten3 - wo(0:18 - )
    Flottyren-bikila 1 - 2(0:14 - 0:29)
    spolformat-Tune000 wo - 2( - 0:21)
    alicenystrom -Joonas732 - wo(0:21 - )
    BenganHillman -Gunillab3 - 2(0:23 - 0:26)
    Nynnaren-Erikssons wo - 1( - 0:20)
    NallePuhSthlm -TomasAnd2 - wo(0:11 - )
    tr666-Taffy 1 - 2(0:25 - 0:18)
    roffei-Catta180 2 - 3(0:16 - 0:18)
    Ilmarig -Nil2 - 1(0:26 - 0:25)
    Segtor-mao1973 1 - 3(0:17 - 0:22)
    tsant-Bertilblues wo - 2( - 0:13)
    BearValley-Alisandaliwo - wo( - )
    Kjell-Erik -NETO3 - 2(0:21 - 0:27)
    gardinsven -1903erba3 - 3(0:18 - 0:22)
    chriscross-Jespet1986 wo - 2( - 0:15)
    rzenry-namark 1 - 1(0:25 - 0:24)
    Beaker -tgus2 - 1(0:18 - 0:22)
    Bertrand-poppekarlsson 2 - 2(0:22 - 0:14)
    univega-Salmonella 1 - 2(0:25 - 0:20)
    Crassus -Sampa2 - wo(0:32 - )
    Josabeth-thomas62 2 - 3(0:22 - 0:19)
    Catharina64-mauretanien 1 - 2(0:36 - 0:18)
    Amfi -linida2 - 1(0:20 - 0:22)
    rodskagg -Tinytot2 - wo(0:31 - )
    Ceres-wilmanwo - wo( - )
    PJ44-pansar 0 - 2(0:14 - 0:23)
    chrillemix -Bastrup2 - wo(0:26 - )
    skatan62 -kempablavitt2 - wo(0:21 - )
    Mattadona -Goethes_iPhone1 - 1(0:22 - 0:42)
    snufsan49 -stiga632 - 1(0:35 - 0:26)
    Silvergubben-LasseiFalun 1 - 3(0:24 - 0:26)
    DB230-uffenyfikenwo - wo( - )
    sunnylass-Mister_Movie wo - 2( - 0:41)
    roghedda-mikeymike1 2 - 3(0:11 - 0:20)
    Raketa -GertO3 - wo(0:47 - )
    kongo-kim -Tjongem3 - 2(0:25 - 0:23)
    peterpan777-kalle18 0 - 2(0:26 - 0:29)
    thure5 -Winston3 - 2(0:59 - 0:40)
    Sasa-purplehaze 2 - 2(0:35 - 0:24)
    jukkasbo-figgaro wo - 1( - 0:33)
    Luand87 -Annso0 - wo(0:39 - )
    Elisabeth-epod 0 - 2(0:28 - 0:18)
    Thensing-brutusx 1 - 3(0:43 - 0:57)
    Palle722-chatnoir wo - 1( - 0:22)
    infall -Ordgalen3 - 0(0:39 - 0:10)
    mumintrollet-marie25 wo - 2( - 0:23)
    wiosna-Diffan90 wo - 1( - 0:21)
    erroma -gnilrad2 - 2(0:21 - 0:27)
    Deisy-linghem 1 - 1(0:35 - 0:32)
    Electa-Brili wo - 2( - 0:43)
    Aby-tessa8wo - wo( - )
    Niceman-Mippenwo - wo( - )
    Tonbar-ConnyTwo - wo( - )
    MrBede01-Hestla wo - 2( - 0:14)
    pillan64-elkan6wo - wo( - )

    Omgång 2288

    erdavid -squire3 - 2(0:05 - 0:08)
    elemental-Zdravo 2 - 3(0:09 - 0:13)
    Ifo-greenylva 2 - 3(0:14 - 0:09)
    sandsken -statler3 - 1(0:16 - 0:16)
    bjarnie -Thorgal3 - 1(0:10 - 0:09)
    NM -Eat3 - 3(0:14 - 0:16)
    Logofilen -Hercule3 - 2(0:15 - 0:23)
    9darter-skogsplantan 2 - 3(0:11 - 0:15)
    MusMicke-kerek 2 - 3(0:30 - 0:14)
    godis94 -Marlow2 - wo(0:12 - )
    mrswing-Maceteer 1 - 3(0:14 - 0:13)
    Lagavulin -berra1143 - 2(0:11 - 0:20)
    BengtErik-mama54 2 - 2(0:19 - 0:14)
    Gunnar-SusannF 1 - 2(0:21 - 0:15)
    carna-Marple wo - 3( - 0:11)
    yba -Peacelord2 - 0(0:16 - 0:23)
    linkop-zede 0 - 2(0:17 - 0:12)
    Fritz -Bells3 - 2(0:26 - 0:03)
    Hannes-tasmat 2 - 2(0:20 - 0:12)
    ante44-DrBesk 2 - 3(0:17 - 0:27)
    Catgut -slingran2 - 2(0:21 - 0:33)
    Ugglefar-Benke45 3 - 3(0:23 - 0:16)
    gambleake -edblom3 - 2(0:20 - 0:21)
    Perte-mick29 2 - 3(0:30 - 0:37)
    Johnnyrock-zudskij3 - 3(0:21 - 0:21)
    Aarne0 -TORGIL433 - 2(0:12 - 0:23)
    habobo -kjemon3 - 0(0:21 - 0:18)
    Nyllet-Freddeson 2 - 2(0:18 - 0:17)
    PJGH -Solf2 - 1(0:12 - 0:15)
    Flottyren-Alesten 0 - 1(0:11 - 0:16)
    spolformat-bikila wo - 1( - 0:31)
    Tune000 -alicenystrom3 - 1(0:16 - 0:20)
    BenganHillman-Joonas73 2 - 3(0:19 - 0:26)
    Nynnaren-Gunillab 1 - 3(0:25 - 0:18)
    Erikssons -NallePuhSthlm3 - 3(0:13 - 0:14)
    tr666-TomasAnd 1 - 2(0:17 - 0:14)
    Taffy -roffei2 - 1(0:27 - 0:34)
    Ilmarig-Catta180 2 - 3(0:18 - 0:22)
    Segtor-Nil 1 - 1(0:23 - 0:20)
    mao1973 -tsant2 - 1(0:18 - 0:19)
    Bertilblues-BearValley2 - 2(0:19 - 0:19)
    Alisandali -Kjell-Erik2 - 2(0:25 - 0:28)
    gardinsven-NETO 1 - 2(0:20 - 0:16)
    1903erba -chriscross3 - 2(0:29 - 0:24)
    rzenry-Jespet1986 2 - 3(0:32 - 0:28)
    Beaker-namark 0 - 2(0:16 - 0:26)
    Bertrand-tgus wo - 2( - 0:36)
    univega-poppekarlsson 2 - 3(0:19 - 0:11)
    Crassus-Salmonella 1 - 2(0:29 - 0:22)
    Sampa -Josabeth2 - 0(0:22 - 0:34)
    Catharina64-thomas62 2 - 3(0:20 - 0:26)
    mauretanien -Amfi3 - 3(0:20 - 0:22)
    linida -rodskagg2 - 1(0:29 - 0:32)
    Ceres-Tinytot wo - 2( - 0:31)
    wilman -PJ443 - 1(0:23 - 0:16)
    chrillemix-pansar wo - 1( - 0:28)
    Bastrup -skatan622 - 1(0:24 - 0:25)
    kempablavitt -Mattadona3 - 2(0:15 - 0:25)
    Goethes_iPhone -snufsan493 - 3(0:28 - 0:31)
    stiga63 -Silvergubben2 - 2(0:23 - 0:31)
    LasseiFalun -DB2301 - wo(0:24 - )
    uffenyfiken -sunnylass2 - wo(0:30 - )
    Mister_Movie -roghedda2 - 1(0:34 - 0:08)
    mikeymike1 -Raketa3 - 0(0:17 - 0:27)
    GertO-kongo-kim1 - 1(0:29 - 0:29)
    Tjongem -peterpan7771 - 1(0:32 - 0:39)
    thure5-kalle18 0 - 3(0:42 - 0:41)
    Winston -Sasa1 - 0(0:34 - 0:30)
    purplehaze -jukkasbo2 - 1(0:18 - 0:32)
    figgaro -Luand873 - 2(0:22 - 0:22)
    Annso -Elisabeth2 - 1(0:43 - 0:31)
    Thensing-epod 1 - 2(0:25 - 0:20)
    brutusx -Palle7222 - 2(0:25 - 0:31)
    chatnoir -infall1 - 1(0:31 - 0:35)
    mumintrollet-Ordgalen 2 - 2(0:23 - 0:17)
    wiosna-marie25 wo - 1( - 0:23)
    Diffan90 -erroma2 - 2(0:16 - 0:33)
    Deisy-gnilrad 0 - 3(0:29 - 0:31)
    linghem -Electa2 - wo(0:34 - )
    Aby-Brili wo - 1( - 0:58)
    tessa8-Nicemanwo - wo( - )
    Mippen-Tonbarwo - wo( - )
    MrBede01-ConnyT wo - 1( - 0:16)
    Hestla -pillan641 - wo(0:18 - )

    Omgång 2287

    squire -elemental3 - 3(0:07 - 0:11)
    Zdravo -Ifo3 - 2(0:10 - 0:07)
    greenylva -sandsken3 - 3(0:08 - 0:12)
    bjarnie-statler 3 - 3(0:15 - 0:09)
    Thorgal -NM3 - 1(0:13 - 0:16)
    Logofilen-Eat 2 - 3(0:15 - 0:10)
    9darter-Hercule 1 - 3(0:09 - 0:17)
    MusMicke-skogsplantan 1 - 3(0:11 - 0:14)
    kerek-godis942 - 2(0:14 - 0:14)
    Marlow -mrswing2 - 1(0:19 - 0:22)
    Maceteer -Lagavulin2 - 1(0:12 - 0:11)
    berra114 -BengtErik3 - 2(0:14 - 0:19)
    mama54 -Gunnar3 - 2(0:11 - 0:20)
    carna-SusannF wo - 3( - 0:15)
    yba-Marple 2 - 3(0:20 - 0:16)
    linkop-Peacelord 3 - 3(0:24 - 0:21)
    zede -Fritz2 - 2(0:15 - 0:24)
    Hannes-Bells 1 - 2(0:14 - 0:19)
    tasmat -ante442 - 2(0:13 - 0:15)
    DrBesk -Catgut3 - 0(0:19 - 0:25)
    Ugglefar-slingran 0 - 1(0:27 - 0:29)
    Benke45 -gambleake3 - 1(0:18 - 0:19)
    edblom-Perte2 - 2(0:13 - 0:13)
    mick29 -Johnnyrock3 - 2(0:21 - 0:22)
    zudskij -Aarne03 - 3(0:11 - 0:14)
    TORGIL43 -habobo3 - 3(0:28 - 0:37)
    kjemon -Nyllet2 - 2(0:12 - 0:19)
    PJGH-Freddeson 2 - 2(0:19 - 0:17)
    Flottyren-Solf 2 - 3(0:14 - 0:14)
    spolformat-Alesten 2 - 3(0:15 - 0:21)
    bikila -Tune0003 - 2(0:12 - 0:15)
    alicenystrom -BenganHillman2 - 2(0:20 - 0:23)
    Joonas73 -Nynnaren3 - 2(0:16 - 0:43)
    Gunillab -Erikssons2 - 0(0:21 - 0:26)
    tr666-NallePuhSthlm 0 - 1(0:14 - 0:27)
    TomasAnd -Taffy2 - 0(0:26 - 0:25)
    Ilmarig-roffei 1 - 1(0:25 - 0:20)
    Segtor-Catta180 0 - 1(0:30 - 0:17)
    mao1973-Nil 2 - 3(0:20 - 0:18)
    Bertilblues-tsant 3 - 3(0:18 - 0:16)
    BearValley -Alisandali2 - 1(0:21 - 0:13)
    Kjell-Erik -gardinsven3 - 2(0:19 - 0:18)
    NETO -1903erba3 - 3(0:16 - 0:17)
    rzenry-chriscross 2 - 3(0:40 - 0:19)
    Beaker-Jespet1986 wo - 3( - 0:36)
    namark -Bertrand3 - 2(0:27 - 0:20)
    tgus -univega2 - 2(0:20 - 0:27)
    Crassus-poppekarlsson 1 - 3(0:23 - 0:14)
    Salmonella -Sampa3 - wo(0:21 - )
    Catharina64-Josabeth 1 - 2(0:25 - 0:22)
    mauretanien-thomas62 2 - 2(0:29 - 0:25)
    Amfi -linida3 - 2(0:21 - 0:20)
    Ceres-rodskagg wo - 2( - 0:25)
    Tinytot-wilmanwo - wo( - )
    chrillemix-PJ44 2 - 2(0:32 - 0:22)
    Bastrup-pansar wo - 2( - 0:29)
    kempablavitt-skatan62 1 - 2(0:23 - 0:27)
    Goethes_iPhone-Mattadona 2 - 2(0:48 - 0:25)
    snufsan49 -stiga632 - 1(0:19 - 0:25)
    Silvergubben -LasseiFalun3 - 1(0:31 - 0:39)
    DB230 -uffenyfiken2 - 2(0:16 - 0:37)
    sunnylass -Mister_Movie1 - 1(0:26 - 0:29)
    roghedda -mikeymike10 - 0(0:10 - 0:24)
    Raketa -GertO3 - 3(0:34 - 0:40)
    kongo-kim-Tjongem2 - 2(0:25 - 0:25)
    peterpan777 -thure52 - 1(0:38 - 0:42)
    Winston-kalle18 1 - 1(0:39 - 0:37)
    Sasa -purplehaze2 - 0(0:37 - 0:26)
    figgaro-jukkasbo 2 - 2(0:24 - 0:19)
    Annso-Luand87 2 - 2(0:28 - 0:23)
    Thensing-Elisabeth 2 - 3(0:17 - 0:17)
    brutusx-epod 2 - 2(0:50 - 0:13)
    chatnoir-Palle722 0 - 2(0:32 - 0:40)
    infall -mumintrollet2 - wo(0:38 - )
    Ordgalen -wiosna1 - 1(0:25 - 0:31)
    Diffan90-marie25 2 - 3(0:16 - 0:21)
    erroma -Deisy1 - 0(0:24 - 0:35)
    linghem-gnilrad 2 - 2(0:29 - 0:25)
    Aby-Electa wo - 0( - 0:20)
    tessa8-Brili wo - 0( - 0:56)
    Niceman-Mippenwo - wo( - )
    Tonbar -MrBede012 - wo(0:43 - )
    ConnyT -Hestla3 - 2(0:13 - 0:12)
    Hem