Just nu

  • 45 spelare online
  • 234 250 frågor
  • 14 716 medlemmar
  • 7 726 ämnen

Denna funktion kräver att du har Premium

Tjänsten du försökt nå är endast tillgänglig med Vetgirig Premium.

290 kr för ett år eller 29 kr för en månad

Läs mer om Vetgirig Premium

Stegen

Stegen pågår kontinuerligt. Omväxlande får man försvara sin position mot den som ligger under och attackera den som ligger över i stegen. I stegen används bara relativt nyskapade frågor.

Du måste vara medlem för att anmäla Dig till Stegen

Logga in Bli medlem

Tycker du frågesport är kul?

Då finns det många fler ämnen och andra spelformer.

Dessa samt många andra spel får du som medlem.

Så här kommer du igång

Bli medlem

Tabell

Pl.MedlemsnamnOmgVF/O
1erdavid 16361265371
2tasmat 266413031361
3squire 1212639573
4elemental 269612941402
5sandsken 272513341391
6SusannF 1280690590
7Marlow 568366202
8Zdravo 706389317
9greenylva 270313281375
109darter 259813891209
11Solf 552317235
12Hercule 839466373
13Marple 1176630546
14Thorgal 266513751290
15Lagavulin 271113471364
16Maceteer 1172666506
17Bells 242512861139
18MusMicke 268513701315
19skogsplantan 1324698626
20kremla 1208733
21statler 270013621338
22Sammils 968115
23godis94 1155614541
24linkop 264413431301
25zede 20221025997
26Waller 15612333
27Eat 269913051394
28Aarne0 266614001266
29Affebruxx 24214894
30Catgut 271113251386
31Logofilen 21441148996
32mama54 865462403
33kerek 270813781330
34bjarnie 262813171311
35PJGH 1885972913
36mrswing 1293693600
37slingran 249512731222
38Bertilblues 601349252
39Hannes 1542809733
40Fritz 1320720600
41yba 1098609489
42ante44 266913611308
43roffei 256813081260
44epod 442263179
45gambleake 1381729652
46bikila 587345242
47Segtor 1304700604
48Peacelord 20301070960
49Freddeson 216511231042
50tsant 22061248958
51purplehaze 456267189
52zudskij 258113891192
53Farbolt 1459847
54Dag-ny 266155111
55chriscross 20851207878
56FrankN 19012763
57BenganHillman 262113471274
58Perte 239912421157
59Pacciaio 17011753
60Taffy 1633851782
61Svirre 289171118
62Ugglefar 19511014937
63NallePuhSthlm 270113221379
64Gunnar 1477907570
65tr666 265713791278
66Amfi 1843941902
67NM 1017130
68Jespet1986 1205680525
69Flottyren 268913471342
70Nyllet 218211241058
71Catta180 267812911387
72Tune000 383231152
73Johnnyrock 244512321213
74Gunillab 1133570563
75PuckBure 48444
76rzenry 267413001374
77Alesten 1269667602
78berra114 236012631097
79mauretanien 567314253
80Joonas73 1014603411
81Nynnaren 232912361093
82marie25 465243222
83Crassus 228612471039
84tgus 268213221360
85kjemon 1669864805
861903erba 1055541514
87Josabeth 269712951402
88trumper 534211
89habobo 20331040993
90Kjell-Erik 575313262
91Lidben 285145140
92TomasAnd 257312801293
93linida 1698828870
94Goethes_iPhone 694399295
95Sampa 349233116
96mick29 1819907912
97Beaker 1265657608
98Alisandali 1157636521
99rodskagg 20321059973
100Beckef 1458659
101gardinsven 1391722669
102NETO 1358055
103LasseiFalun 1863962901
104Luand87 597315282
105PJ44 21191202917
106Catharina64 1793953840
107Bastrup 1743923820
108Sasa 254612351311
109alicenystrom 238813081080
110chatnoir 617319298
111Gatita 267145122
112Franzen 21192
113johah 398217181
114snufsan49 210310331070
115roghedda 246312481215
116Nijje 1247252
117Nil 1806973833
118Herodotus 1538667
119chrillemix 1786940846
120kongo-kim 21061169937
121Tyko 251131120
122pansar 1574784790
123imforss 1077037
124Elisabeth 21811999
125Electa 455260195
126Ceres 1280632648
127mao1973 238111921189
128DB230 241111811230
129StefanM0 594118
130Palle722 1071573498
131Alsace 493811
132Nackros 423012
133namark 237011381232
134aquarella 1397168
135berguven 1357362
136DrBesk 227212461026
137kratki 367183184
138Ilmarig 947420
139MariaLang 12111
140Ordgalen 268911921497
141Raketa 1516741775
142Bertrand 20371204833
143stiga63 1392723669
144chris49 18310182
145sabelotodo1 1116150
146Maynard 784929
147thure5 1074859
148gnilrad 18421113729
149Thensing 1516771745
150Annso 243612141222
151Rhonda 442618
152Brili 575318257
153LadyBee 25214
154ofal 1468957
155Diffan90 553223
156tessa8 1074676398
157mumintrollet 1127686441
158jukkasbo 814512302

Innevarande omgång (2728)

erdavid-tasmat - (0:00 - 0:00)
squire-elemental  - x(     - x:xx)
sandsken-SusannF  - x(     - x:xx)
Marlow-Zdravo - (0:00 - 0:00)
greenylva-9darter - (0:00 - 0:00)
Solf-Hercule  - x(     - x:xx)
Marple-Thorgalx -  (x:xx -     )
Lagavulin -Maceteer2 - 1(0:13 - 0:11)
Bells-MusMicke  - x(     - x:xx)
skogsplantan-kremla  - x(     - x:xx)
statler-Sammils  - x(     - x:xx)
godis94-linkopx -  (x:xx -     )
zede-Waller  - x(     - x:xx)
Eat-Aarne0x -  (x:xx -     )
Affebruxx -Catgut2 - 1(0:20 - 0:19)
mama54-Logofilen 1 - 1(0:13 - 0:08)
kerek-bjarniex -  (x:xx -     )
PJGH-mrswingx -  (x:xx -     )
slingran-Bertilblues - (0:00 - 0:00)
Hannes-Fritzx -  (x:xx -     )
yba-ante44 - (0:00 - 0:00)
epod-roffei 2 - 2(0:32 - 0:15)
bikila-gambleake 1 - 1(0:40 - 0:32)
Segtor-Peacelord  - x(     - x:xx)
Freddeson -tsant3 - 2(0:23 - 0:21)
purplehaze -zudskij2 - 1(0:19 - 0:17)
Farbolt-Dag-ny  - x(     - x:xx)
chriscross-FrankN - (0:00 - 0:00)
BenganHillman-Perte  - x(     - x:xx)
Pacciaio-Taffy  - x(     - x:xx)
Svirre-Ugglefar - (0:00 - 0:00)
NallePuhSthlm-Gunnar  - x(     - x:xx)
tr666-Amfi  - x(     - x:xx)
NM-Jespet1986 - (0:00 - 0:00)
Flottyren-Nylletx -  (x:xx -     )
Catta180-Tune000 - (0:00 - 0:00)
Johnnyrock -Gunillab3 - 2(0:22 - 0:23)
rzenry-PuckBure 2 - 2(0:18 - 0:16)
Alesten-berra114x -  (x:xx -     )
mauretanien -Joonas733 - 2(0:16 - 0:36)
Nynnaren -marie253 - 2(0:21 - 0:24)
tgus-Crassus 1 - 1(0:22 - 0:20)
kjemon-1903erba  - x(     - x:xx)
Josabeth-trumperx -  (x:xx -     )
habobo-Kjell-Erik  - x(     - x:xx)
Lidben -TomasAnd3 - 2(0:35 - 0:34)
linida-Goethes_iPhonex -  (x:xx -     )
Sampa-mick29  - x(     - x:xx)
Beaker-Alisandali - (0:00 - 0:00)
rodskagg-Beckef  - x(     - x:xx)
gardinsven-NETOx -  (x:xx -     )
LasseiFalun-Luand87x -  (x:xx -     )
PJ44-Catharina64x -  (x:xx -     )
Bastrup-Sasax -  (x:xx -     )
alicenystrom-chatnoir - (0:00 - 0:00)
Gatita-Franzen  - x(     - x:xx)
johah-snufsan49  - x(     - x:xx)
roghedda-Nijjex -  (x:xx -     )
Nil-Herodotus  - x(     - x:xx)
chrillemix-kongo-kim  - x(     - x:xx)
pansar-Tyko 1 - 3(0:28 - 0:32)
imforss -Elisabeth1 - 0(0:30 - 0:27)
Electa-Ceresx -  (x:xx -     )
mao1973-DB230x -  (x:xx -     )
StefanM0-Palle722 - (0:00 - 0:00)
Alsace-Nackros - (0:00 - 0:00)
namark -aquarella2 - 1(0:36 - 0:25)
berguven-DrBesk - (0:00 - 0:00)
kratki-Ilmarigx -  (x:xx -     )
MariaLang-Ordgalenx -  (x:xx -     )
Raketa-Bertrandx -  (x:xx -     )
stiga63-chris49  - x(     - x:xx)
sabelotodo1-Maynardx -  (x:xx -     )
thure5-gnilradx -  (x:xx -     )
Thensing-Annsox -  (x:xx -     )
Rhonda-Brilix -  (x:xx -     )
LadyBee-ofal - (0:00 - 0:00)
Diffan90-tessa8 - (0:00 - 0:00)
mumintrollet-jukkasbo - (0:00 - 0:00)

Senaste meddelanden

  • [02-19 02:17] Nackros
    Blockad på telegram. I NUTID. Betyder fuffens. Javisst. Pyssla du med det. Du vann. Nöjd och belåten. Hoppas jag. Adjö.
  • [06-16 09:54] infall
    Vilken tur jag hade
  • [01-07 08:54] Catharina64
    Kan jag inte få slippa frågor Moby Dick snart

  • Fakta om tävlingen

    Dag(ar) för match:
    måndag, tisdag, onsdag, torsdag, fredag
    Antal frågor per match:
    3
    Urval frågor:
    Blandat kvalitetsurval
    Dagar innan w.o.:
    1
    Maxtid (s) per match:
    60
    Diff (s) för vinst på tid:
    1
    Sen. omgång:
    2021-02-25
    Deltagare:
    158
    Öppet för:
    Alla medlemmar

    Beskrivning av Ligaspel på Vetgirig

    För serier som är fullsatta vid säsongens start följs ett matchprogram där alla möter alla. För serier som inte var fullsatta vid säsongens start slumpas matcher fram varje omgång.

    Varje match består av några frågor som slumpas fram (båda deltagarna i en match får givetvis samma frågor). Frågor måste besvaras inom angivet antal dagar och inom angiven tid.

    Vinnare av en match är den med flest antal rätt. Vid lika många rätt avgör tiden. Om tidsskillanden är mindre än X sekunder (X=10 för VetLigan) räknas det som oavgjort. Om man "vinner" (på tid eller w.o.) utan att svara rätt på någon fråga får man 1 poäng (inte 2).

    I tabellen rangordnas; poäng, antal rätt, snabbast tid

    När säsongen är slut utses mästaren och vilka som flyttas upp resp. ner i divisionerna.

    Meddelanden

    Skriv eget meddelande
    • [02-19 02:17] Nackros
      Blockad på telegram. I NUTID. Betyder fuffens. Javisst. Pyssla du med det. Du vann. Nöjd och belåten. Hoppas jag. Adjö.
    • [06-16 09:54] infall
      Vilken tur jag hade
    • [01-07 08:54] Catharina64
      Kan jag inte få slippa frågor Moby Dick snart
    • [08-28 17:52] Tune000
      Ja, då börjar vi om från botten igen eftersom de missat att jag betalat in för premium. :( Får väl kanske skylla mig själv en gnutta eftersom jag betalade in endast 4 dagar innan det gick ut, men ändå surt.
    • [08-07 12:38] infall
      Tack för matchen.
    • [11-16 09:56] Ceres
      Korona fär tydligen inte stavas med C!!! Surt
    • [11-15 16:29] Ceres
      Kopra med c godkändes tydligen inte! :-(
    • [10-12 19:42] poppekarlsson
      Kan det vara så underbart att det är tämligen omöjligt att fuska i stegen?
    • [03-14 10:44] Nowhereman
      Bra gjort. Inte en chans på nån av frågorna
    • [03-08 22:54] 9darter
      @Maceteer: Måndagar kan spelordningen förskjutas lite pga att vissa hoppat upp 10 placeringar efter 5 vinster föregående måndag-fredag.
    • [03-01 00:03] tasmat
      ... Pilen visar alltså förändring i placering, inte vinst eller förlust.
    Gamla meddelanden

    Omgång 2727

    squire-tasmat 2 - 3(0:14 - 0:17)
    elemental -sandsken3 - 2(0:10 - 0:11)
    Marlow-SusannF 1 - 2(0:15 - 0:08)
    Zdravo -greenylva3 - 2(0:13 - 0:09)
    9darter -Solf3 - 2(0:07 - 0:10)
    Marple-Hercule 2 - 3(0:25 - 0:13)
    Thorgal -Lagavulin3 - 2(0:15 - 0:13)
    Bells-Maceteer 2 - 2(0:16 - 0:09)
    MusMicke -skogsplantan3 - 1(0:19 - 0:19)
    statler-kremla 2 - 3(0:17 - 0:26)
    Sammils -godis943 - 1(0:15 - 0:16)
    zede-linkop 1 - 2(0:22 - 0:21)
    Eat-Waller 2 - 3(0:17 - 0:11)
    Affebruxx-Aarne0 1 - 3(0:20 - 0:25)
    Catgut -mama543 - 3(0:12 - 0:13)
    kerek-Logofilen 2 - 2(0:14 - 0:10)
    bjarnie -PJGH3 - 2(0:13 - 0:19)
    slingran-mrswing 1 - 2(0:21 - 0:21)
    Bertilblues -Hannes3 - 2(0:23 - 0:19)
    Fritz -yba3 - 1(0:36 - 0:27)
    epod-ante44 2 - 2(0:27 - 0:20)
    bikila-roffei 1 - 3(0:31 - 0:16)
    gambleake -Segtor2 - 1(0:22 - 0:19)
    Freddeson-Peacelord 2 - 3(0:24 - 0:21)
    tsant -purplehaze1 - 0(0:19 - 0:24)
    Farbolt-zudskij 1 - 2(0:22 - 0:21)
    Dag-ny -chriscross2 - 2(0:12 - 0:37)
    FrankN -BenganHillman2 - 2(0:25 - 0:30)
    Pacciaio-Perte wo - 2( - 0:20)
    Taffy -Svirre3 - 2(0:19 - 0:23)
    NallePuhSthlm-Ugglefar 0 - 1(0:18 - 0:24)
    Gunnar -tr6661 - 0(0:16 - 0:14)
    NM-Amfi 1 - 3(0:14 - 0:16)
    Jespet1986 -Flottyren2 - 1(0:15 - 0:14)
    Catta180-Nyllet 1 - 2(0:17 - 0:23)
    Johnnyrock-Tune000 2 - 2(0:17 - 0:15)
    Gunillab -rzenry2 - 0(0:31 - 0:36)
    Alesten-PuckBure 2 - 3(0:23 - 0:11)
    berra114 -mauretanien2 - 1(0:23 - 0:33)
    Joonas73 -Nynnaren2 - 1(0:10 - 0:26)
    marie25 -tgus2 - 1(0:22 - 0:19)
    kjemon-Crassus 0 - 1(0:24 - 0:18)
    Josabeth-1903erba 1 - 1(0:36 - 0:16)
    habobo-trumper 2 - 3(0:42 - 0:21)
    Kjell-Erik -Lidben1 - 0(0:27 - 0:44)
    TomasAnd -linida2 - 1(0:27 - 0:30)
    Sampa-Goethes_iPhone wo - 3( - 0:28)
    mick29 -Beaker2 - 1(0:36 - 0:06)
    Alisandali -rodskagg3 - 2(0:15 - 0:27)
    Beckef -gardinsven0 - 0(0:22 - 0:23)
    LasseiFalun-NETO 2 - 3(0:25 - 0:18)
    PJ44-Luand87 2 - 2(0:33 - 0:23)
    Catharina64 -Bastrup3 - wo(0:21 - )
    alicenystrom-Sasa wo - 1( - 0:28)
    chatnoir -Gatita2 - 1(0:28 - 0:28)
    johah-Franzen 2 - 3(0:28 - 0:12)
    snufsan49 -roghedda2 - 0(0:31 - 0:04)
    Nil-Nijje 1 - 2(0:20 - 0:27)
    Herodotus -chrillemix2 - 2(0:20 - 0:29)
    kongo-kim -pansar1 - 1(0:24 - 0:41)
    Tyko -imforss1 - 0(0:43 - 0:30)
    Elisabeth -Electa1 - 0(0:37 - 0:24)
    mao1973-Ceres 0 - 1(0:18 - 0:26)
    DB230 -StefanM01 - wo(0:32 - )
    Alsace-Palle722 1 - 2(0:17 - 0:38)
    namark-Nackros 1 - 2(0:21 - 0:17)
    berguven-aquarella 1 - 2(0:27 - 0:26)
    DrBesk -kratki2 - 1(0:15 - 0:28)
    Ilmarig -MariaLang2 - 1(0:34 - 0:26)
    Raketa-Ordgalen 1 - 1(0:48 - 0:11)
    Bertrand -stiga632 - 1(0:22 - 0:36)
    sabelotodo1-chris49 1 - 2(0:21 - 0:39)
    thure5-Maynard 0 - 2(0:41 - 0:38)
    Thensing-gnilrad 1 - 1(0:38 - 0:37)
    Annso -Rhonda2 - 2(0:46 - 0:47)
    LadyBee-Brili wo - 1( - 0:35)
    Diffan90-ofal wo - 3( - 0:56)
    tessa8-mumintrolletwo - wo( - )

    Omgång 2726

    erdavid -squire3 - 3(0:06 - 0:07)
    tasmat -elemental3 - 3(0:10 - 0:17)
    Marlow-sandsken 2 - 3(0:18 - 0:11)
    Zdravo-SusannF 1 - 3(0:13 - 0:13)
    greenylva -9darter2 - 2(0:13 - 0:15)
    Marple-Solf 3 - 3(0:11 - 0:10)
    Thorgal-Hercule 1 - 2(0:16 - 0:14)
    Bells-Lagavulin 1 - 3(0:20 - 0:21)
    Maceteer -MusMicke2 - 2(0:10 - 0:20)
    skogsplantan -statler2 - 1(0:13 - 0:14)
    Sammils-kremla 3 - 3(0:18 - 0:16)
    zede-godis94 1 - 1(0:19 - 0:13)
    linkop -Eat3 - 3(0:15 - 0:18)
    Affebruxx-Waller 3 - 3(0:14 - 0:11)
    Catgut-Aarne0 2 - 3(0:14 - 0:20)
    mama54 -kerek2 - 1(0:14 - 0:17)
    bjarnie-Logofilen 1 - 2(0:18 - 0:10)
    PJGH -slingran3 - 2(0:12 - 0:16)
    mrswing-Bertilblues2 - 2(0:20 - 0:20)
    Hannes -Fritz2 - 2(0:16 - 0:22)
    yba -epod2 - 1(0:17 - 0:20)
    bikila-ante44 2 - 3(0:21 - 0:14)
    roffei -gambleake2 - 2(0:20 - 0:24)
    Segtor -Freddeson2 - 2(0:21 - 0:24)
    Peacelord -tsant2 - 1(0:23 - 0:24)
    purplehaze -Farbolt2 - 0(0:22 - 0:28)
    zudskij -Dag-ny3 - 1(0:17 - 0:11)
    FrankN-chriscross 2 - 2(0:18 - 0:13)
    BenganHillman -Pacciaio3 - 2(0:15 - 0:15)
    Perte -Taffy2 - 1(0:26 - 0:19)
    NallePuhSthlm-Svirre 1 - 2(0:28 - 0:18)
    Gunnar-Ugglefar 0 - 1(0:13 - 0:23)
    NM-tr666 1 - 2(0:17 - 0:19)
    Amfi -Jespet19861 - wo(0:24 - )
    Catta180-Flottyren 0 - 0(0:13 - 0:12)
    Nyllet -Johnnyrock2 - 1(0:26 - 0:28)
    Gunillab-Tune000 2 - 2(0:22 - 0:18)
    rzenry -Alesten3 - 2(0:32 - 0:13)
    berra114-PuckBure 3 - 3(0:18 - 0:14)
    mauretanien -Joonas732 - 1(0:53 - 0:23)
    Nynnaren -marie253 - 1(0:29 - 0:23)
    kjemon-tgus 1 - 2(0:24 - 0:19)
    Crassus -Josabeth3 - 1(0:18 - 0:32)
    habobo-1903erba 2 - 3(0:22 - 0:20)
    trumper -Kjell-Erik3 - 2(0:13 - 0:21)
    TomasAnd-Lidben 0 - 1(0:33 - 0:47)
    Sampa-linida 1 - 2(0:21 - 0:17)
    mick29-Goethes_iPhone 2 - 2(0:27 - 0:25)
    Alisandali-Beaker 1 - 2(0:20 - 0:11)
    Beckef-rodskagg 2 - 2(0:32 - 0:28)
    LasseiFalun-gardinsven 2 - 2(0:24 - 0:21)
    PJ44-NETO wo - 3( - 0:32)
    Luand87 -Catharina640 - 0(0:19 - 0:22)
    alicenystrom-Bastrup 1 - 2(0:25 - 0:39)
    chatnoir-Sasa 2 - 3(0:31 - 0:27)
    johah-Gatita 2 - 2(0:30 - 0:25)
    snufsan49-Franzen 1 - 3(0:38 - 0:12)
    roghedda -Nil2 - 2(0:08 - 0:22)
    Herodotus-Nijje 0 - 1(0:42 - 0:37)
    chrillemix -kongo-kim2 - 1(0:26 - 0:17)
    pansar -Tyko2 - 0(0:48 - 0:43)
    imforss -Elisabeth3 - 3(0:18 - 0:24)
    mao1973-Electa wo - 1( - 0:21)
    Ceres -DB2303 - 0(0:35 - 1:00)
    StefanM0-Alsacewo - wo( - )
    Palle722 -namark1 - wo(0:39 - )
    berguven-Nackros 2 - 2(0:25 - 0:15)
    DrBesk-aquarella 2 - 2(0:27 - 0:19)
    Ilmarig-kratki wo - 2( - 0:28)
    Raketa-MariaLang 0 - 3(0:32 - 0:12)
    Ordgalen -Bertrand0 - wo(0:16 - )
    sabelotodo1-stiga63 0 - 2(0:20 - 0:31)
    chris49 -thure51 - wo(0:38 - )
    Thensing-Maynard 0 - 3(1:00 - 0:35)
    Annso-gnilrad 1 - 2(0:26 - 0:32)
    LadyBee-Rhonda wo - 1( - 0:27)
    Diffan90-Brili wo - 2( - 0:32)
    ofal-tessa8wo - wo( - )
    mumintrollet-jukkasbowo - wo( - )

    Omgång 2725

    squire -tasmat3 - 3(0:04 - 0:06)
    elemental -Marlow3 - 3(0:12 - 0:15)
    sandsken-Zdravo3 - 3(0:08 - 0:08)
    greenylva-SusannF 2 - 3(0:10 - 0:12)
    9darter -Marple3 - 3(0:10 - 0:19)
    Thorgal-Solf 1 - 3(0:17 - 0:11)
    Hercule -Bells3 - 3(0:13 - 0:16)
    Lagavulin -Maceteer3 - 2(0:13 - 0:11)
    skogsplantan-MusMicke 2 - 3(0:15 - 0:12)
    statler -Sammils3 - 2(0:12 - 0:14)
    kremla -zede3 - 1(0:15 - 0:18)
    linkop-godis94 1 - 1(0:23 - 0:17)
    Affebruxx-Eat 0 - 1(0:21 - 0:19)
    Waller -Catgut3 - 1(0:15 - 0:20)
    Aarne0 -mama542 - 1(0:19 - 0:17)
    kerek -bjarnie2 - 2(0:10 - 0:11)
    Logofilen -PJGH2 - 2(0:20 - 0:21)
    mrswing-slingran 2 - 3(0:12 - 0:15)
    Bertilblues -Hannes3 - 1(0:14 - 0:13)
    Fritz-yba1 - 1(0:25 - 0:25)
    epod -bikila2 - 1(0:17 - 0:26)
    roffei-ante44 1 - 2(0:22 - 0:17)
    gambleake -Segtor2 - 2(0:17 - 0:20)
    Peacelord-Freddeson 2 - 2(0:45 - 0:19)
    tsant -purplehaze2 - 0(0:18 - 0:27)
    Farbolt -zudskij1 - 1(0:18 - 0:25)
    Dag-ny -FrankN1 - 1(0:17 - 0:25)
    chriscross -BenganHillman3 - 2(0:14 - 0:28)
    Pacciaio -Perte3 - 2(0:12 - 0:17)
    Taffy -NallePuhSthlm3 - 1(0:19 - 0:17)
    Svirre -Gunnar2 - wo(0:17 - )
    NM-Ugglefar 1 - 2(0:18 - 0:23)
    tr666-Amfi2 - 2(0:17 - 0:17)
    Jespet1986 -Catta1803 - 0(0:31 - 0:14)
    Flottyren -Nyllet1 - 1(0:13 - 0:23)
    Johnnyrock -Gunillab3 - 3(0:19 - 0:20)
    Tune000 -rzenry3 - 2(0:15 - 0:27)
    Alesten -berra1142 - 1(0:29 - 0:15)
    PuckBure -mauretanien3 - 0(0:13 - 0:17)
    Joonas73 -Nynnaren0 - wo(0:21 - )
    marie25 -kjemon3 - 2(0:27 - 0:21)
    Crassus-tgus 1 - 2(0:30 - 0:17)
    Josabeth -habobo3 - 3(0:23 - 0:28)
    trumper-1903erba 1 - 2(0:11 - 0:29)
    Kjell-Erik -TomasAnd2 - 2(0:17 - 0:23)
    Lidben -Sampa2 - 1(0:28 - 0:19)
    linida -mick292 - 2(0:18 - 0:29)
    Goethes_iPhone -Alisandali3 - 1(0:15 - 0:20)
    Beckef-Beaker 2 - 2(0:37 - 0:10)
    rodskagg -LasseiFalun2 - 1(0:37 - 0:35)
    PJ44-gardinsven wo - 0( - 0:20)
    NETO -Luand872 - 1(0:23 - 0:23)
    alicenystrom-Catharina64 wo - 2( - 0:27)
    Bastrup -chatnoir2 - 1(0:34 - 0:37)
    johah-Sasa 2 - 3(0:25 - 0:41)
    Gatita -snufsan491 - 0(0:30 - 0:50)
    roghedda-Franzen 1 - 3(0:11 - 0:18)
    Nil -Herodotus2 - 0(0:27 - 0:43)
    Nijje -chrillemix2 - 1(0:40 - 0:29)
    pansar-kongo-kim 0 - 2(0:26 - 0:08)
    Tyko -imforss2 - 1(0:36 - 0:19)
    mao1973-Elisabeth wo - 1( - 0:35)
    Electa -Ceres2 - 2(0:26 - 0:28)
    StefanM0-DB230 wo - 1( - 0:25)
    Palle722-Alsace 2 - 2(0:56 - 0:20)
    namark -berguven1 - 1(0:17 - 0:25)
    Nackros -DrBesk3 - 3(0:17 - 0:19)
    aquarella -Ilmarig2 - 2(0:17 - 0:18)
    kratki -Raketa2 - 1(0:31 - 0:29)
    MariaLang -Ordgalen2 - 1(0:14 - 0:25)
    sabelotodo1-Bertrand 1 - 1(0:24 - 0:22)
    stiga63 -chris491 - 1(0:28 - 0:43)
    thure5 -Thensing2 - 0(0:42 - 0:36)
    Maynard-Annsowo - wo( - )
    gnilrad-LadyBeewo - wo( - )
    Rhonda -Diffan901 - wo(0:23 - )
    ofal-Brili wo - 0( - 0:40)
    tessa8 -mumintrollet1 - wo(0:24 - )
    Hem