Stadsligan

Stadsligan är en specialtävling för städer som medlemmarna har valt att representera (anges under inställningar). Matcher spelas genom att medlemmar kan köra slumpmässiga frågor på tid en gång per match. De bästa resultaten representerar staden i matchen.


Slutställning säsong 6 - Division 10 < >
PlNamnMVOFRAnt.PoForm
1Helsingfors 131102752622
2Arvika 131102705622
3Saltsjö-boo 13913472819
4Farsta 13733321317
5Nol 13715332815
6Nynäshamn 13625422614
7Leksand 13616282013
8Smedjebacken 13517252511
9Upplands väsby 13517252611
10Oxelösund 13436211711
11Södermalm 1341829259
12Mjölby 1325626139
13Forshaga 1333726249
14Sköndal 1300130650

Chatt

Senaste meddelanden:

10-26 11:53egon
(Järfälla)
Trevliga typer... Ni har problem av nåt slag... barnsligheter...?? Hur gamla är ni...? Jag kan googla. Blir antagligen förvånad? Ni är inte 8...? 13 kanske? det är så agerar... Vi är inte i VM. Det är Vetgirig.
10-24 23:08Jorch
(Ljungsbro)
Är det en dålig grej att nya människor upptäcker vetgirig och stöttar sin stad/ort/by? Ska vi sluta 'sprida ordet'?
10-24 08:10CHEFI
(Ljungsbro)
Du verkar se konspirationer överallt. Sitter foliehatten lite för tajt?

Längd: (Max. 400)
Tidigare meddelanden
Fakta
Dag(ar) för match:måndag
Omgångar per säsong:13
Antal frågor per match:5
Urval frågor:Blandat kvalitetsurval
Dagar innan w.o.:7
Hantering w.o.:Standard
Regel för samma poäng:Antal rätt (standard)
Regerande mästare:Göteborg
Sen. omgång:2026-10-26
Säsongstart:2026-10-19
Slut på omgång:Söndag 21:00
Deltagare:204
Öppet för: Inbjudna medlemmar
Hela spelprogrammet
















Vi stöttar