Stadsligan

Stadsligan är en specialtävling för städer som medlemmarna har valt att representera (anges under inställningar). Matcher spelas genom att medlemmar kan köra slumpmässiga frågor på tid en gång per match. De bästa resultaten representerar staden i matchen.


Slutställning säsong 6 - Division 11 < >
PlNamnMVOFRAnt.PoForm
1Lomma 131102372522
2Trosa 131003411420
3Svedala 13913441319
4Söderköping 13823372218
5Vendelsö 13814362017
6Mariehamn 13814351317
7Simrishamn 13805552016
8Huskvarna 13625322414
9Arboga 13535192613
10Tyringe 13508272310
11Rönninge 1332813248
12Lindome 1300131610
13Handen 1300130650
Landvetter 1300130650

Chatt

Senaste meddelanden:

10-26 11:53egon
(Järfälla)
Trevliga typer... Ni har problem av nåt slag... barnsligheter...?? Hur gamla är ni...? Jag kan googla. Blir antagligen förvånad? Ni är inte 8...? 13 kanske? det är så agerar... Vi är inte i VM. Det är Vetgirig.
10-24 23:08Jorch
(Ljungsbro)
Är det en dålig grej att nya människor upptäcker vetgirig och stöttar sin stad/ort/by? Ska vi sluta 'sprida ordet'?
10-24 08:10CHEFI
(Ljungsbro)
Du verkar se konspirationer överallt. Sitter foliehatten lite för tajt?

Längd: (Max. 400)
Tidigare meddelanden
Fakta
Dag(ar) för match:måndag
Omgångar per säsong:13
Antal frågor per match:5
Urval frågor:Blandat kvalitetsurval
Dagar innan w.o.:7
Hantering w.o.:Standard
Regel för samma poäng:Antal rätt (standard)
Regerande mästare:Göteborg
Sen. omgång:2026-10-26
Säsongstart:2026-10-19
Slut på omgång:Söndag 21:00
Deltagare:204
Öppet för: Inbjudna medlemmar
Hela spelprogrammet
















Vi stöttar