Stadsligan

Stadsligan är en specialtävling för städer som medlemmarna har valt att representera (anges under inställningar). Matcher spelas genom att medlemmar kan köra slumpmässiga frågor på tid en gång per match. De bästa resultaten representerar staden i matchen.

Vi stöttar


Tabell - Division 12 < >
PlNamnMVOFRAnt.PoForm
1Hägersten 1211011062122
2Torslanda 12813832617
3Mantorp 12804992216
4Svalöv 12714471215
5Trelleborg 12705651214
6Botkyrka 12705621214
7Åtvidaberg 12705401614
8Valbo 12525532412
9Vara 12435521211
10Tyringe 1232721128
11Tullinge 1223734167
12Nol 1230921446
13Lindome 1221934125
14Säffle 1213821125

Sista omgången (13)

Svalöv-Mantorp0 - 0(0 - 0) Visa
Tyringe-Åtvidaberg0 - 0(0 - 0) Visa
Torslanda-Säffle0 - 0(0 - 0) Visa
Tullinge-Lindome0 - 0(0 - 0) Visa
Hägersten-Valbo0 - 0(0 - 0) Visa
Nol-Vara0 - 0(0 - 0) Visa
Trelleborg-Botkyrka0 - 0(0 - 0) Visa
Chatt

Senaste meddelanden:

10-05 15:15Triforce
(Uppsala)
Vilken spännande seriefinal det blir i sista omgången. Heja Göteborg!
09-03 10:40Olivia00
(Sundsvall)
Heja Linköping! Högmod går före fall
07-22 21:45SketaKloster
(Ljungsbro)
Lag Ljungsbro gratulerar lillebror Linköping till att (till slut) ha tagit sig upp till division 1. Välkomna att slå er ner vid vuxenbordet. Hoppas ni inte åker ut…

Längd: (Max. 400)
Tidigare meddelanden
Fakta
Dag(ar) för match:måndag
Omgångar per säsong:13
Antal frågor per match:5
Urval frågor:Blandat kvalitetsurval
Dagar innan w.o.:7
Hantering w.o.:Standard
Regel för samma poäng:Antal rätt (standard)
Regerande mästare:Stockholm
Sen. omgång:2026-10-12
Säsongstart:2026-07-20
Slut på omgång:Söndag 21:00
Deltagare:205
Öppet för: Inbjudna medlemmar
Hela spelprogrammet

Omgång 1

Säffle-Svalöv1 - 1(1 - 1) Visa
Mantorp-Hägersten 8 - 12(2 - 2) Visa
Botkyrka -Valbo6 - 1(1 - 1) Visa
Tullinge-Åtvidabergwo - 4( - 1) Visa
Lindome-Nol 3 - 6(1 - 1) Visa
Tyringe-Trelleborg 3 - 6(1 - 1) Visa
Vara-Torslanda 2 - 10(1 - 2) Visa

Omgång 2

Valbo-Svalövwo - 2( - 1) Visa
Säffle-Nol 2 - 3(1 - 1) Visa
Åtvidaberg-Trelleborg 1 - 6(1 - 1) Visa
Vara-Tullinge4 - 4(1 - 1) Visa
Mantorp -Torslanda13 - 5(2 - 2) Visa
Botkyrka-Hägersten 5 - 8(1 - 1) Visa
Lindome -Tyringe2 - 1(1 - 1) Visa

Omgång 3

Trelleborg -Svalöv8 - 7(1 - 1) Visa
Tullinge-Valbo 1 - 4(1 - 1) Visa
Lindome-Vara 4 - 5(1 - 1) Visa
Åtvidaberg -Säffle4 - 1(1 - 1) Visa
Torslanda -Hägersten13 - 11(2 - 3) Visa
Nol -Botkyrka7 - 6(1 - 1) Visa
Tyringe-Mantorp 1 - 10(1 - 2) Visa

Omgång 4

Säffle-Lindome 5 - 6(1 - 1) Visa
Hägersten -Nol10 - 5(2 - 1) Visa
Svalöv-Torslanda 5 - 7(1 - 1) Visa
Vara-Trelleborg 3 - 6(1 - 1) Visa
Mantorp-Åtvidaberg 3 - 7(1 - 1) Visa
Valbo-Tyringewo - 1( - 1) Visa
Botkyrka -Tullinge7 - 3(1 - 1) Visa

Omgång 5

Nol-Svalövwo - 5( - 1) Visa
Trelleborg-Torslanda 5 - 7(1 - 1) Visa
Vara -Säffle6 - 1(1 - 1) Visa
Tullinge-Hägersten 5 - 8(1 - 2) Visa
Tyringe-Botkyrka 1 - 5(1 - 1) Visa
Åtvidaberg -Valbo4 - 3(1 - 1) Visa
Lindome-Mantorp 1 - 9(1 - 2) Visa

Omgång 6

Säffle-Trelleborg 2 - 7(1 - 1) Visa
Botkyrka-Åtvidaberg 3 - 4(1 - 1) Visa
Valbo -Lindome8 - 1(2 - 1) Visa
Svalöv -Tullinge6 - 3(1 - 1) Visa
Mantorp-Vara 5 - 6(2 - 1) Visa
Hägersten -Tyringe5 - 3(1 - 1) Visa
Torslanda-Nolwo - wo( - ) Visa

Omgång 7

Tullinge-Säffle1 - 1(1 - 1) Visa
Nol-Mantorpwo - 12( - 2) Visa
Svalöv-Botkyrka 1 - 2(1 - 1) Visa
Åtvidaberg -Lindome4 - 3(1 - 1) Visa
Trelleborg-Hägersten 6 - 13(1 - 2) Visa
Torslanda -Valbo7 - 6(1 - 1) Visa
Tyringe-Vara3 - 3(1 - 1) Visa

Omgång 8

Lindome-Trelleborg 2 - 4(1 - 1) Visa
Tullinge-Mantorp 4 - 11(1 - 2) Visa
Hägersten -Svalöv9 - 3(2 - 1) Visa
Valbo-Nol4 - wo(1 - ) Visa
Botkyrka-Torslanda 3 - 10(1 - 2) Visa
Vara -Åtvidaberg7 - 2(1 - 1) Visa
Säffle -Tyringe2 - 1(1 - 1) Visa

Omgång 9

Tullinge-Torslanda 1 - 9(1 - 2) Visa
Lindome-Botkyrka 1 - 4(1 - 1) Visa
Tyringe-Svalöv 2 - 7(1 - 1) Visa
Säffle-Mantorp 1 - 7(1 - 2) Visa
Trelleborg-Nol4 - wo(1 - ) Visa
Vara-Valbo7 - 7(1 - 2) Visa
Åtvidaberg-Hägersten 5 - 7(1 - 1) Visa

Omgång 10

Mantorp -Trelleborg7 - 3(2 - 1) Visa
Botkyrka -Vara6 - 4(1 - 1) Visa
Valbo-Säffle3 - 3(1 - 1) Visa
Nol-Tullingewo - 4( - 1) Visa
Hägersten -Lindome11 - 4(2 - 1) Visa
Torslanda-Tyringewo - 1( - 1) Visa
Svalöv -Åtvidaberg3 - 1(1 - 1) Visa

Omgång 11

Säffle-Botkyrka 1 - 9(1 - 1) Visa
Lindome-Svalöv 1 - 3(1 - 1) Visa
Åtvidaberg-Torslandawo - 9( - 2) Visa
Mantorp-Valbo 1 - 8(1 - 2) Visa
Tyringe-Nol3 - wo(1 - ) Visa
Vara-Hägersten 2 - 7(1 - 2) Visa
Trelleborg-Tullinge 4 - 7(1 - 1) Visa

Omgång 12

Botkyrka-Mantorp 6 - 13(1 - 2) Visa
Valbo -Trelleborg9 - 6(2 - 1) Visa
Svalöv -Vara4 - 3(1 - 1) Visa
Hägersten -Säffle5 - 1(1 - 1) Visa
Torslanda-Lindome6 - 6(1 - 1) Visa
Nol-Åtvidabergwo - 4( - 1) Visa
Tullinge-Tyringe1 - 1(1 - 1) Visa

Omgång 13

Svalöv-Mantorp0 - 0(0 - 0) Visa
Tyringe-Åtvidaberg0 - 0(0 - 0) Visa
Torslanda-Säffle0 - 0(0 - 0) Visa
Tullinge-Lindome0 - 0(0 - 0) Visa
Hägersten-Valbo0 - 0(0 - 0) Visa
Nol-Vara0 - 0(0 - 0) Visa
Trelleborg-Botkyrka0 - 0(0 - 0) Visa
















Vi stöttar