Stadsligan

Stadsligan är en specialtävling för städer som medlemmarna har valt att representera (anges under inställningar). Matcher spelas genom att medlemmar kan köra slumpmässiga frågor på tid en gång per match. De bästa resultaten representerar staden i matchen.


Slutställning säsong 6 - Division 6 < >
PlNamnMVOFRAnt.PoForm
1Älvsjö 1311201413824
2Ronneby 139131063419
3Haninge 13913843119
4Fagersta 138141065917
5Orust 13805942516
6Salem 13706842214
7Katrineholm 13706815214
8Vallentuna 13607742612
9Kungälv 13427786510
10Kristinehamn 13427764010
11Norrtälje 1341850199
12Strömstad 1323842227
13Enköping 1322949446
14Karlskoga 13211042325

Chatt

Senaste meddelanden:

10-26 11:53egon
(Järfälla)
Trevliga typer... Ni har problem av nåt slag... barnsligheter...?? Hur gamla är ni...? Jag kan googla. Blir antagligen förvånad? Ni är inte 8...? 13 kanske? det är så agerar... Vi är inte i VM. Det är Vetgirig.
10-24 23:08Jorch
(Ljungsbro)
Är det en dålig grej att nya människor upptäcker vetgirig och stöttar sin stad/ort/by? Ska vi sluta 'sprida ordet'?
10-24 08:10CHEFI
(Ljungsbro)
Du verkar se konspirationer överallt. Sitter foliehatten lite för tajt?

Längd: (Max. 400)
Tidigare meddelanden
Fakta
Dag(ar) för match:måndag
Omgångar per säsong:13
Antal frågor per match:5
Urval frågor:Blandat kvalitetsurval
Dagar innan w.o.:7
Hantering w.o.:Standard
Regel för samma poäng:Antal rätt (standard)
Regerande mästare:Göteborg
Sen. omgång:2026-10-26
Säsongstart:2026-10-19
Slut på omgång:Söndag 21:00
Deltagare:204
Öppet för: Inbjudna medlemmar
Hela spelprogrammet
















Vi stöttar