Stadsligan

Stadsligan är en specialtävling för städer som medlemmarna har valt att representera (anges under inställningar). Matcher spelas genom att medlemmar kan köra slumpmässiga frågor på tid en gång per match. De bästa resultaten representerar staden i matchen.

Vi stöttar


Slutställning säsong 2 - Division 7 < >
PlNamnMVOFRAnt.PoForm
1Malung 121020421322
2Orust 12912322219
3Ängelholm 13706423814
4Salem 12606472612
5Kungälv 1240820378
6Bålsta 1231811377
7Vadstena 13301036606
8Hässleholm 1230917466
9Finspång 1322911526
10Eslöv 13211010465
11Mariefred 1220107454
12Säter 12101116522
13Bollnäs 1210116502
14Sköndal 1201115481

Chatt

Senaste meddelanden:

10-26 11:53egon
(Järfälla)
Trevliga typer... Ni har problem av nåt slag... barnsligheter...?? Hur gamla är ni...? Jag kan googla. Blir antagligen förvånad? Ni är inte 8...? 13 kanske? det är så agerar... Vi är inte i VM. Det är Vetgirig.
10-24 23:08Jorch
(Ljungsbro)
Är det en dålig grej att nya människor upptäcker vetgirig och stöttar sin stad/ort/by? Ska vi sluta 'sprida ordet'?
10-24 08:10CHEFI
(Ljungsbro)
Du verkar se konspirationer överallt. Sitter foliehatten lite för tajt?

Längd: (Max. 400)
Tidigare meddelanden
Fakta
Dag(ar) för match:måndag
Omgångar per säsong:13
Antal frågor per match:5
Urval frågor:Blandat kvalitetsurval
Dagar innan w.o.:7
Hantering w.o.:Standard
Regel för samma poäng:Antal rätt (standard)
Regerande mästare:Göteborg
Sen. omgång:2026-10-26
Säsongstart:2026-10-19
Slut på omgång:Söndag 21:00
Deltagare:204
Öppet för: Inbjudna medlemmar
Hela spelprogrammet
















Vi stöttar