Stadsligan

Stadsligan är en specialtävling för städer som medlemmarna har valt att representera (anges under inställningar). Matcher spelas genom att medlemmar kan köra slumpmässiga frågor på tid en gång per match. De bästa resultaten representerar staden i matchen.

Vi stöttar


Slutställning säsong 3 - Division 9 < >
PlNamnMVOFRAnt.PoForm
1Älvsjö 1311111142423
2Laholm 131003602520
3Vellinge 13814633017
4Hässelby 13715461515
5Mölnlycke 13634462815
6Ulricehamn 13634282415
7Oskarshamn 13625441414
8Västra frölunda 13526373012
9Johanneshov 1341822419
10Mjölby 1332835288
11Oxelösund 1332814268
12Forshaga 1323814317
13Lindome 1331911377
14Saltsjö-boo 1322937326

Chatt

Senaste meddelanden:

10-26 11:53egon
(Järfälla)
Trevliga typer... Ni har problem av nåt slag... barnsligheter...?? Hur gamla är ni...? Jag kan googla. Blir antagligen förvånad? Ni är inte 8...? 13 kanske? det är så agerar... Vi är inte i VM. Det är Vetgirig.
10-24 23:08Jorch
(Ljungsbro)
Är det en dålig grej att nya människor upptäcker vetgirig och stöttar sin stad/ort/by? Ska vi sluta 'sprida ordet'?
10-24 08:10CHEFI
(Ljungsbro)
Du verkar se konspirationer överallt. Sitter foliehatten lite för tajt?

Längd: (Max. 400)
Tidigare meddelanden
Fakta
Dag(ar) för match:måndag
Omgångar per säsong:13
Antal frågor per match:5
Urval frågor:Blandat kvalitetsurval
Dagar innan w.o.:7
Hantering w.o.:Standard
Regel för samma poäng:Antal rätt (standard)
Regerande mästare:Göteborg
Sen. omgång:2026-10-26
Säsongstart:2026-10-19
Slut på omgång:Söndag 21:00
Deltagare:204
Öppet för: Inbjudna medlemmar
Hela spelprogrammet
















Vi stöttar