Stadsligan

Stadsligan är en specialtävling för städer som medlemmarna har valt att representera (anges under inställningar). Matcher spelas genom att medlemmar kan köra slumpmässiga frågor på tid en gång per match. De bästa resultaten representerar staden i matchen.

Annons


Tabell - Division 11 < >
PlNamnMVOFRAnt.Po
1Helsingfors 44002388
2Arvika 431022167
3Nynäshamn 4310977
4Rönninge 4301856
5Landvetter 4211845
6Svedala 4202944
7Arboga 42025114
8Simrishamn 4112943
9Mariehamn 4103642
10Söderköping 4103442
11Stigtomta 41033162
12Tyringe 4013441
13Vasa 40132121
14Hjo 40040200

Innevarande omgång (5)

Rönninge-Arvika 1 - 2(1 - 4) Visa
Stigtomta-Svedala 0 - 5(0 - 1) Visa
Hjo-Landvetter 0 - 1(0 - 1) Visa
Nynäshamn -Arboga5 - 2(2 - 1) Visa
Helsingfors-Söderköping1 - 1(1 - 1) Visa
Mariehamn -Tyringe6 - 1(1 - 1) Visa
Vasa-Simrishamn 1 - 2(1 - 1) Visa
Fakta
Dag(ar) för match:måndag
Omgångar per säsong:13
Antal frågor per match:5
Urval frågor:Blandat kvalitetsurval
Dagar innan w.o.:7
Hantering w.o.:Standard
Maxtid (s) per match:150
Diff (s) för vinst på tid:10
Regerande mästare:Stockholm
Sen. omgång:2024-05-20
Säsongstart:2024-04-22
Deltagare:206
Öppet för: Inbjudna medlemmar
Nästa omgång 6
Landvetter-Stigtomta
Söderköping-Mariehamn
Tyringe-Vasa
Arvika-Nynäshamn
Simrishamn-Hjo
Arboga-Helsingfors
Svedala-Rönninge
Hela spelprogrammet

Omgång 1

Arvika-Simrishamn3 - 3(4 - 1) Visa
Helsingfors -Mariehamn6 - 1(2 - 1) Visa
Svedala -Landvetter3 - 1(1 - 1) Visa
Nynäshamn -Vasa2 - 1(2 - 1) Visa
Arboga -Tyringe2 - 1(2 - 1) Visa
Rönninge-Hjo1 - wo(1 - ) Visa
Stigtomta -Söderköping3 - 1(1 - 1) Visa

Omgång 2

Tyringe-Arvika 1 - 6(1 - 4) Visa
Landvetter -Rönninge2 - 1(1 - 1) Visa
Mariehamn-Stigtomta1 - wo(1 - ) Visa
Hjo-Nynäshamnwo - 1( - 1) Visa
Simrishamn-Svedala 2 - 3(1 - 1) Visa
Söderköping-Arboga1 - wo(1 - ) Visa
Vasa-Helsingforswo - 9( - 2) Visa

Omgång 3

Stigtomta-Arvikawo - 7( - 4) Visa
Nynäshamn-Tyringe1 - 1(2 - 1) Visa
Vasa-Hjowo - wo( - ) Visa
Mariehamn-Landvetter 2 - 4(1 - 1) Visa
Svedala-Arboga 1 - 2(1 - 2) Visa
Rönninge -Söderköping4 - 1(2 - 1) Visa
Helsingfors -Simrishamn5 - 1(2 - 1) Visa

Omgång 4

Landvetter-Vasa1 - 1(1 - 1) Visa
Arboga-Rönninge 1 - 2(2 - 1) Visa
Arvika -Svedala6 - 2(4 - 1) Visa
Hjo-Stigtomtawo - wo( - ) Visa
Simrishamn -Mariehamn3 - 2(1 - 1) Visa
Tyringe-Helsingfors 1 - 3(1 - 2) Visa
Söderköping-Nynäshamn 1 - 5(1 - 2) Visa

Omgång 5

Rönninge-Arvika 1 - 2(1 - 4) Visa
Stigtomta-Svedala 0 - 5(0 - 1) Visa
Hjo-Landvetter 0 - 1(0 - 1) Visa
Nynäshamn -Arboga5 - 2(2 - 1) Visa
Helsingfors-Söderköping1 - 1(1 - 1) Visa
Mariehamn -Tyringe6 - 1(1 - 1) Visa
Vasa-Simrishamn 1 - 2(1 - 1) Visa

Omgång 6

Landvetter-Stigtomta
Söderköping-Mariehamn
Tyringe-Vasa
Arvika-Nynäshamn
Simrishamn-Hjo
Arboga-Helsingfors
Svedala-Rönninge

Omgång 7

Nynäshamn-Landvetter
Rönninge-Simrishamn
Arvika-Söderköping
Mariehamn-Vasa
Stigtomta-Arboga
Svedala-Tyringe
Helsingfors-Hjo

Omgång 8

Vasa-Stigtomta
Nynäshamn-Simrishamn
Arboga-Arvika
Tyringe-Rönninge
Söderköping-Svedala
Hjo-Mariehamn
Landvetter-Helsingfors

Omgång 9

Nynäshamn-Svedala
Vasa-Söderköping
Helsingfors-Arvika
Landvetter-Simrishamn
Stigtomta-Rönninge
Hjo-Tyringe
Mariehamn-Arboga

Omgång 10

Simrishamn-Stigtomta
Söderköping-Hjo
Tyringe-Landvetter
Rönninge-Nynäshamn
Arboga-Vasa
Svedala-Helsingfors
Arvika-Mariehamn

Omgång 11

Landvetter-Söderköping
Vasa-Arvika
Mariehamn-Svedala
Simrishamn-Tyringe
Helsingfors-Rönninge
Hjo-Arboga
Stigtomta-Nynäshamn

Omgång 12

Söderköping-Simrishamn
Tyringe-Stigtomta
Arvika-Hjo
Arboga-Landvetter
Svedala-Vasa
Rönninge-Mariehamn
Nynäshamn-Helsingfors

Omgång 13

Landvetter-Arvika
Simrishamn-Arboga
Söderköping-Tyringe
Nynäshamn-Mariehamn
Vasa-Rönninge
Helsingfors-Stigtomta
Hjo-Svedala
















Annonser